• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOY_BOXKompostovani
    Domaci kompostovani a vse o nem. Zpracovani odpadu, recyklace, vyroba vaseho prvniho vermikomposteru aneb slecno, mohu vas pozvat na svuj zizali caj?, mami, to neni stara svacina, ja jen kompostuji v kapse a dalsi, pribuzna temata.
    rozbalit záhlaví
    MISTRKAT
    MISTRKAT --- ---
    Ahoj, po asi 2 měsících se mi ve verkikompostéru objevili tadyti malí bílí broučci. Je to problém? Pokud jo, věděli byste, co pomáhá?

    MISTRKAT
    MISTRKAT --- ---
    Ahoj, po asi 2 měsících se mi ve verkikompostéru objevili tadyti malí bílí broučci. Je to problém? Pokud jo, věděli byste, co pomáhá?

    MEZZANA
    MEZZANA --- ---
    KEB
    KEB --- ---
    KEB: teoreticky vycházím z tohohle

    Domaci vermikomposter2
    https://www.youtube.com/watch?v=CUzPt-BXJ6M
    KEB
    KEB --- ---
    TICHAVODA
    TICHAVODA --- ---
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    Pár měsíců zpět jsem přidal druhý patro vermiku. Žížaly se přesunuly nahoru, vypadá to, že se jim tam daří, akorát mám pocit, že jim klesla výkonnost. Dávám jim kyblík jednou týdně a dřív ho stihly téměř komplet zpracovat, teď tam jsou zbytky snad i 2 týdny starý.
    Co mě ale překvapilo, byl pohled do spodního patra. Na povrchu lehká plíseň a chíplý žížaly, pod povrchem pak nulová aktivita. Je to normální, nebo někde nastala chyba?

    LINKOS
    LINKOS --- ---
    Denisa Lešková: Možností kompostování je hodně. Třídění bioodpadu u nás potřebuje více osvěty
    http://www.youtube.com/watch?v=imZLUSHXEDg
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    NYA: nee. ta vlhkost musí být vyvážená a mít kam stéct. a otvorů co nejvíc v ploše. tady jsou trochu vidět

    a tady to všechno hromadím na Facebooku - https://www.facebook.com/litovermikompost/

    CERMI
    CERMI --- ---
    Ahoj, toto nám lítá z vermikompostéru. Nevíte někdo, o jakou mušku se jedná? Pod muškou je pro velikost spára mezi dlaždičkama. Takže nejvíc má tento bombarďáček cca 4-5mm. Jak se toho zbavit, co na něj nejlíp účinkuje? Díky za rady.

    STEWIE
    STEWIE --- ---
    Ahoj,

    chtěl bych se zeptat. Pořídil sem si vermikompotér urbalive. Hlavně proto, že chci redukovat odpad a pak tak, že mě to určitě bude bavit. Objednal sem si také jednu násadu žížal (prej 50ks, ale já to nepočítal). Když sem to tam vyklepnul na ten navlhčený papír, jak píšou v návodu, tak se mi zdálo, že je toho jak když plivne.

    Mám řešit ještě další násadu, nebo prostě počkat a krmit méně s tím, že se postupně rozmnoží a rozjede se to?

    PIZMA
    PIZMA --- ---
    1.12.2018 ve Studio Alta se uskuteční KompostFEST, odpoledním festivalu pro všechny, kterým záleží na životním prostředí. Hlavním tématem je půda a voda v krajině.

    - vyhlašování výsledků soutěže o kompost roku- Miss kompost
    - promítání filmů
    - přednáška o cirkulární ekonomice od Institutu cirkulární ekonomiky a setkání s odborníky, se kterými bude řeč na téma půda a voda v krajině- PROHLÁŠENÍ KE ZLEPŠENÍ STAVU PŮDY V ČR
    - praktický WORKSHOP Balení dárků trochu jinak
    - děti si budou moci vyzkoušet moštování, podívat se na žížalí TV, podívat se na malé živočichy pod mikroskopem a vyrobit si něco v dílně.
    - možnost vyrobit si vlastní ADVENTNÍ VĚNEC, dokoupit vánoční dárky
    nebude chybět TOMBOLA

    k poslechu nám zahraje jazzovo-swingové uskupení ORIGINAL ALVA VINARIKO ORCHESTRA.

    https://www.facebook.com/events/1954300781284577/

    PIZMA
    PIZMA --- ---
    Dobrý večer,

    chtěla bych vás pozvat- trochu pozdě- na zítřejší Kompost fest do Radlické kulturní sportovny od 14:00 do 19:00 hodin.
    Bude sranda, přijďte!

    PIZMA
    PIZMA --- ---
    Zdravím a zvu Vás do soutěže Miss kompost!


    TYDLYDAA
    TYDLYDAA --- ---
    tak sme v bytě dneska založili vermikompostér. zatím asi jen osm kalifornskejch žížal, snad se rozmnoží co nejrychleji.
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---


    neni to zadna life style fotka, coz snad neva. komposter je v "hale" v normalnim byte. do malyho kybliku kape worm tea, ve velkym uz jsou zasoby na jaro. citit neni nic
    KORINKOWICZ
    KORINKOWICZ --- ---
    VODOMERKA: Vsak oni to maj vychytany, cilem neni pouhy pestovani zizal :)) Pater to pak muze mit kolik chce, jen jsem predtim asi nevlozil poradnej obrazek. Jinak me se to libi jako inspirace pro DIY a kdyby se ty fosny natrely nejakem ekologicky setrnym lakem, mohlo by to snad nejakou dobu vydrzet ...

    KORINKOWICZ
    KORINKOWICZ --- ---
    VODOMERKA: jj, ja uz to tady cely precetl, ale resila se tu jen drevotriska ;) me by docela zajimalo, co by tomu rekl poradnej kus dreva jako napr tohle na obrazku. Jediny co by pak bylo treba resit je co tam dat za tu spodni vrstvu, aby tim prolezly zizaly do vyssich pater :) Jo a btw - ten wormtea teda nesmrdi jo?:) V tomhle reseni to vypada, ze se shromazduje v ty spodni plastovy nadobe, ktera moc utesnene nevypada ...



    KORINKOWICZ
    KORINKOWICZ --- ---
    dokonce uz existuje i designovej vermikomposter, je to ale dost drahy :) ta nedesignova varianta ale vypada pomerne snadno vyrobitelna, jen nevim jak vypada casem to drevo... Vice zde http://www.kokoza.cz/prodavame/

    Designovy vermikomposter


    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    KORINKOWICZ: mam Can-o-worm (ale jenom se dvema platama, treti chci pristi rok dokoupit). nekde niz je i fotka "v akci"

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam