• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    ... a já dostala hroznou chuť na hrachovku :)

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Několikrát jsem se snažila o zapečenej lilek, aby chutnal jako od jedné paní na Korfu. Konečně jsem to vynalezla. Včera jsem ho skoro spálila v horkovzdušné fritéze se solí a oliváčem, na pánvi jsem nechala v másle rozvonět sekané byliny ze zahrady a česnek, pak jsem tam kydla pixlu rajčat, trochu dosladila, dosolila, dopepřila a dlouze redukovala. Tak se z nich stala ta intenzivní věc, jak v Řecku. Dnes jsem tím jen lilky natřela, posypala fetou a šup do HF. K tomu je a talíři ještě trochu ochucenýho kuřecího masa z vývaru, aby se neplýtvalo. :-)
    Polívka z chřestu a dalších zelených věcí, dosolená zbytkem fety.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Celá kuchyň zakydaná sádlem jak na zabijačce, ale fritky z šalvěje a kadeřávku stály za to.

    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Marek Eben v jedný ze svejch písniček zpívá „Není doma vždycky všechno tak, jak by si člověk představoval“.

    A taky že jo. Chtěl jsem dělat halušky, ale cedníkem na halušky nedisponuju, takže když jsem viděl tu strašnou dardu hotovýho těsta a jeho konzistenci, rychle jsem opustil představu tvorby halušek čajovejma lžičkama nebo obyčejným struhadlem, udělal rychlý manažerský rozhodnutí a změnil cíl na chlupatý knedlíky.

    Na fotce s domácí brynzou a vyškvařeným domácím salem, tj. nasoleným hřbetním sádlem.

    A samo se dostavil tzv. haluškovej efekt, tedy že si nandáte zdánlivě malou porci, ale už ve třetině cejtíte, že se dneska přejíte.

    Chtěl jsem ještě vařit demikát, ale nechám to na později, protože teď se nemůžu hnout a budu to muset s rodinkou rozchodit na sobotní procházce.

    Každopádně dobrou chuť, ať už dneska máte cokoliv, přátelé.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Páteční filet z hejka a krevetovej salát.

    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Pátek, tak jen salát se základní zálivkou ze svařeného vinného octa, vody, dijonské hořčice, oliváče atd. a navrch jeden kamarád ze Sedlčan, potřený oliváčem, okořeněný v alobalu opečený na pánvi. Jasně, není to jako z grilu, ale v rámci operace „teď jsem vstal od kompu a chci obědvat za 10 minut“ to víc než šlo.

    N_I
    N_I --- ---
    po čase tabouleh, kuličky, omáčka z granát jablka a oblíbil jsem si garlic naan z krámku v ulici
    jen nevím proč jsem toho uvařil zase tolik, zítra k tomu hodím asi hermelín a zbytek bude muset sníst hospoda asi

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Krůtí kusy pana CrockPota, rajčata na másle s bazalkou, mladý zelí, zlehka restovaný. Pan domácí měl schwabische spätzle.

    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    Dneska náhodný těstoviny. Kuře, italský bylinky, mlíko a máslo (nebyla smetana), brokolice a parmezán. Překvapivě to bylo fakt hodně dobrý a i batole snědlo celou porci a ještě mi kradl z talíře.

    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    Самый Вкусный Лагман! Уйгурский Лагман!Уйгурская Кухня😋 Король Лагманов🔥#уйгурлагман#лагман
    https://youtu.be/UPmLIsPi7ew?si=N5qs5UGOc5viVJhE
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    KID_MCHUTT: bulgur, pak už asi zbývají jenom nějaké nudle. Ty v Uzbekistánu jedou taky ve velkým
    Ale musíš si je vlastnoručně vyrobit :)
    Lagman – Uzbek beef noodle soup with vegetables | Mazza
    https://youtu.be/0g5sgcw1xwY?si=JiDROXb-fK4b2jLB
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    Jsem se musela kouknout do historie a dám pár fancy obrázků z mýho IG z restaurave Samarkandu, takhle jsme tam debužírovali :) třeba to někoho inspiruje k návštěvě
    Samozřejmě nějaká jehněčí kotleta, hnízda a zbytek už si názvy nepamatuju...

    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    APRILMOUSE: no mě teda ten íránský kuchař říkal u jehněčího kebab, že právě česnek tu "jehněčí" chuť ješte víc podpoří ve skutečnosti :) a že on nakládá to maso do nějaký směsi s kurkumu trošku a potom si na to maso v íránský kebabu při konzumaci dávají máslo aby to bylo jemnější
    Taky jedna verze je to namlit na maximum, co to jde a plácat z toho kebab, taky už jsem dělala.

    FINSON
    FINSON --- ---
    Včera cestou z chalupy žena na švestce u silnice uviděla růst sírovec, tak jsme pro něj vylezli - zítra ho máme s rýží na kari:



    A takhle vypadal čerstvý s česnekem a cibulkou okořeněný paprikou na chlebu:

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Lehce morbidní, ale ten beran uz babičku fakt nastval, protoze rozmlatil pul staje jen tak pro zabavu.. Takze ted zas pojedem chvili ve skopovym. Zitra budou karbanátky, udelam taky na zelenine pomalu peceny (byl cca triletej) a klidně se ráda inspiruju nejakym vasim bečícím receptem :-)

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Já dneska peču penisy. Přehlídku rozmanitosti bílého heterosexuálního muže.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Domácí rohlíky s rybí pomazánkou a křepelčími vejci.

    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    Kuskus se mrkví, celerem, pórkem, sušenými rajčaty, olivami a orestovaný kuřecí prsa. Vymazlený a syn přišel a kydnul si do toho karikečup uaaaaa

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Po hokeju trikolóra s burratou, bazalka je úplně modrá. :-)

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Chtěli jsme vyrazit na Špilas na Prima fresh festival, ale valí tu jedna bouřka za druhou a včera jsme jeli dom nočním rozjezdem z bigbítovýho večírku, tak jsem zalezla do kuchyně.
    Z májové brynzy jsem poprvé zkusila vytvořit demikát a i spolustolovník hlásil, že to Slováci dobře vynalezli. S opečenou bramborou, libečkem a čerstvýma škvarkama ze včerejší výroby sádla.
    K restovaným krůtím kouskům je fenyklový gratin s chřestem, šalvějí a parmezánem z HF. Okurkový sálat s koprem, česnekem, a mátou ve vykapaném kefíru. Foceno v bouřce, prakticky potmě.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam