• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    LUNGPA
    LUNGPA --- ---
    To sice máš pravdu NEVILLe, ale já si nože rád dotůním (personalizuji) různými způsoby a když si ho pak odladím i s tím že někde vezmu hranu tak pak už je ten nůž úplně "můj".
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    To mi trochu připomíná jak jsem si asi tak před půlrokem koupil Spyderco Para 3, tu odlehčenou verzi. Oni tam na tom plastu prostě nechali ty vnitřní hranky ostré, jsem si je musel trochu zbrousit protože mě to štvalo. Jasně že to není problém si to dodělat, ale má to být hotový nůž, ne DIY kit...
    CZARINA
    CZARINA --- ---
    Tak jen úvodní report, kdyby někdo náhodou přemýšlel. Přesah přes střenky vůbec necítím, ale vůbec...samozřejmě uvidíme po pár hodinách práce...je fakt že mám velké ruce a sedí mi teda parádně...druhý nešvar co jsem se bál bylo kidex.pouzdro...každopádně manly očividně zamakal a i to sedí superne...jediné co se shoduje s recenzema je, ze některé hranky jsou trochu ostřejší a asi je časem lehce zbrousim...řeže skvěle, těžký akorát...jsem nadšený jak malý kluk 😀 snad budu i po víkendu...

    KURE
    KURE --- ---
    ELPASO: já bych šel do ty sg2. Vg10 obalenou damaskem už mám. :D
    Jinak bych řekl, že rozdíl bude minimální.
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    cus kluci,

    Gyuto knives (chef knives): Gyuto
    https://www.cleancut.eu/butik/knifetype/gyuto/gyuto_knife_vg10-kamo-detail

    nebo

    Yu Kurosaki Senko Oak Gyuto 24 cm | Knivesworld.eu
    https://www.meesterslijpers.nl/en/yu-kurosaki-senko-oak-gyuto-24-cm?ref=MS_63_product_tile&ref=MS_63_product_tile&ref=MS_62_product_tile&ref=MS_62_sale_product_tile

    vyber asi jen cena vs VG10/SG2 vs jak to vypada?

    bracha se neni schopen rozhodnout. Ja mam doma SG2 a jsem spokojenej.

    dekuji
    CZARINA
    CZARINA --- ---
    ALDARION: uvidíme, dnes dojde do zasilkovny, o víkendu jedem na hory, tak pořádně vyzkouším a dám vědět jaké z toho mám dojmy...jako já rozhodně s nožem dříví nestipu, na to nosím sekeru, na jemnou práci mám v kapse menší nozik...tohle by měla být taková ta kudla u pasu na ořez klacku na spekacky apod...bohužel se mi fakt líbí a to prostě neochcijes 😀
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    Hmmm, na kudle, kterou jednou za čas otevřeš krabici nebo přeřízneš provázek to je asi v pohodě, ale na nějaké táboření, kde se člověk chce vyblbnout s konstrukcí pro celtu a kolíkama a pak si u ohně vyřezává lískovou špacírku bych si asi vybral něco konzervativnějšího, nechtělo by se mi jít puchýři v dlani tolik naproti...
    CZARINA
    CZARINA --- ---
    REDSNAKE: asi bude dost záležet jak je ten kov opracovany a taky celkově jak ti to "bříško" střenky vyplní dlaň, ale jasně taky si právě umím představit, že to je spíš na škodu...hold asi musím vyzkoušet
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    RSZ: Fiha, zajimave. Povazoval bych to za nedodelek nez jsem si tu precetl, ze to je ted modni. Mozna pro lidi vo ten nuz realne nepouzivaji to asi nevadi, jinak to preci musi tlacit, ne..
    no jeste ze je z ceho vybirat
    RSZ
    RSZ --- ---
    REDSNAKE: střenka končí milimetr před hranou kovu

    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    CZARINA:
    RSZ: Co se myslí tím přesahem? Z fotek mi to není zřejmé..?
    Díky
    RSZ
    RSZ --- ---
    CZARINA: přijde mi, že ten přesah je teď skoro móda, má to plno nožů a já s tím tedy nemám problém, cítit to není
    CZARINA
    CZARINA --- ---
    Ahoj, máte tady někdo zkušenosti s noži Manly ? Delší dobu pokukuji po typu Blaze. Trochu se obávám presahu kovu přes střenky a i recenze mluví rozporuplne. Někomu to nevadí, jiný to bere jako nepřekonatelný problém. Bohužel nemám možnost si jej nikde vyzkoušet, tak se ptám kde se dá :)
    MATT
    MATT --- ---
    REDSNAKE: ano, ano, ja na ne narazil na kanalu OUTDOORS55, kde ukazoval, jak jsou kontaminovany vetsi zrnitosti. ja na to koukal pod mikroskopem a prijdou mi skoro lepsi, nez to co ukazoval on. nicmene pocitove musim rict, ze 1000 je urcite hrubsi nez 1000 kamen z lanskyho, skoro bych rekl, ze i nez 600.

    S SATC Diamond Sharpening Stone Review - Is a $20 Diamond Stone Any Good?
    https://www.youtube.com/watch?v=06OW8ahqZDg
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    MATT: Viděl jsem nějaký testy na youtube, neříkám tedy že konkrétně těchle brousků. V podstatě dobrý, problém je v tom, že brusný kompound byl kotaminovanej různejma velikostma částic, takže třeba ta tisícovka nesouhlasila atd. Za ty prachy to ale asi brousit bude.
    MATT
    MATT --- ---
    prisli mi diamantovy brousky, za ty penize imho fakt dobry
    https://www.aliexpress.com/item/1005005123863404.html
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    ELPASO: Diik
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    KURE: Diiky
    MATT
    MATT --- ---
    Kdyby nekdo netrpelive vyhlizel SpyMyto, tak ho maj na boker.de. v usa jdou na dracku.

    Spyderco SpyMyto Flash Batch Green Micarta PlainEdge | Böker Solingen
    https://www.boker.de/en/spymyto-flash-batch-green-micarta-plainedge-01sp1281
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam