• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BTW - dneska je mezinárodní den pěstouství a slaví se bábovkami :-D

    _
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    KURE: svoje chilli omáky.

    Tisíce děkovných dopisů atd. atd.

    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    KURE: Já zaklikl, že mám zavařovací hrnec, ale pak mi z další debaty došlo, že kolegové myslí něco jiného než co mám já :)

    Jako jo, dost často stojí uskladněný a není to věc na každý den, ale v sezóně často zavařuju okurky, houby atd. a v průběhu roku Agenty.

    MIST
    MIST --- ---
    ANNIKA: Thai Basil Eggplant- muzes vynechat tofu a prihodit misto toho cuketu

    Thai Basil Eggplant (vegan, gluten-free) - Vegetarian Gastronomy
    https://vegetariangastronomy.com/thai-basil-eggplant-vegan-contains-gluten/

    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    i moje pidi fritéza udělala skvělý buřty

    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Jako ale bavorsky klobasky takhle pekne na panvicce neumim..a za polovinu casu

    KASUMI
    KASUMI --- ---
    KURE: Trosku me teda sere, ze ty penize bez slevy (12k) k tomu neni pecici nadoba (jen mrizka) a ta nadoba je vyprodana… ale pocitam, ze tam muzu strcit nejakou silikonovou do trouby..

    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Italian Chef BLINDFOLDED PASTA SAUCE Taste Test
    https://youtu.be/0vf92QGvP_E?si=AF4Nt8Rep9FL8c7h
    MUTHA
    MUTHA --- ---
    nj, u nas je v albertu za 14€/kg, ale musel sem

    KASUMI
    KASUMI --- ---
    RUTHLESS: 🤷‍♀️ jsem videla cesky a vzala to a nekoukala na cenu

    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    PAKOBYLKA
    PAKOBYLKA --- ---
    PAKOBYLKA: takže tvarožník ve formě muffinů vyzkoušen a JDE TO :-)
    várka těsta byla na 24 muffinů, takže příště stačí asi poloviční, peče se kratší dobu, cca 20 minut stačí

    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    KURE: u nas momentalne vede strudl ci povidlove tasticky z testa: dil tvarohu, dil mouky, dil tuku.

    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    BRUKEV: Brambory jsem dělal sólo, ale i tak to bylo super. Díky za inspiraci.

    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Jak je známo, pochází moje paní z Ukrajiny. A nebyla by to Ukrajinka, kdyby nehořela vášní pro slaninu, špek atd.

    O víkendu jsme sehnali od jiných Ukrajinců vepřové hřbetní sádlo (zrovna zabíjeli prase), tak jsme se ho rozhodli nasolit a vyrobit tzv. salo. O výsledku budu informovat. Konec hlášení.

    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    Zrovna u testovin je ten rozdil v kvalite hodne poznat - to samozrejme neznamena ze se dobry nedaji koupit v lidlu. Barillu rad nemam, prijde mi draha, za podobny penize se z tech mainstream da koupit treba to Rummo, ktery mi chutna vic a ma lepsi strukturu (jde teda o tu barillu v zakladni rade, delaji i premiovy a to je v pohode). Nekdy se da dohledat doba suseni, cim delsi tim lepsi, ale to uz je takova nerdovina

    Tady je fajn video

    How to BUY PASTA like an Italian (It will Change your Pasta Game Forever)
    https://youtu.be/mYsffeNkslA?si=TziXtZEWi8SE_awB
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Tuhle jsem v Penny koupil tyhle trubky, byly zrovna ve výrazný slevě asi za dvacku. A dobrý, za nás spokojenost.

    Ale těstoviny jíme spíš výjimečně, hrozně po nich přibírám a při větší konzumaci bych brzy významně zakřivoval časoprostor.

    Family Guy - Orbit
    https://www.youtube.com/watch?v=v9Y-lx4PkZ4


    FERRYH
    FERRYH --- ---
    sorry jako vsichni ale tohle je original Kung Pao:
    Chef's Favorite Kung Pao Chicken and Pepper Chicken l Authentic Chinese Food
    https://www.youtube.com/watch?v=mQufT9XjimY


    pricemz nevadi mi ani tak treba pritomnost nekterych surovin, co tam nekdo dava - zazvor?? jedla soda - ale fuj!?! sezamovy olej a ocet do Kung pao take nepatri... a bacha na ten cukr! - nektere sojovky uz jsou slazene a vino Shao xing je uz samo dost sladke...

    a pokud vas zajima co tam dava za suroviny nejprve do masa a pak do zalivky, tak odhaduji podle mych receptur a praxe tohle:
    sojovka (lzice), sul(nemusi bejt, kdyz je sojovka vic slana, klidne vynechat) a ve vode rozpusteny bramborovy skrob (ne kukuricny!! lzicka skrobu na dve az tri lzicky vody...)

    a zalivka do jidla (a zahusteni):
    Glutasol, lzice tmave sojovky(muze bejt vice, podle velikosti porce, ale take to lze JESTE dochutit svetlou sojovkou az na taliri, tak to neprehanejte...), dve lzice vina Shao xing, lzice rozpusteneho skrobu, (pokud pridavate do Kung paa nejake mlete nebo drcene koreni, tak take do tehle zalivky vmichat)

    a vse ostatni uz vidite na videu... profik s tim pracuje skvele... :O)
    jen zduraznim nekolik dulezitych okamziku: cele smazeni je uzasne rychle! take maso nemusi byt nejake hrozne dlouho nakladane... staci par minut ... maso opravdu na tuku jen zatahnete a pak hned dalsi suroviny, at zustane vlacne, stavnate a mekke!
    vsimnete si ze z chilli papricek odstranuje seminka ... to aby ti nebylo az tak ostre! ...jinak ja radej pouzivam cerstve chilli a take odstranim seminka a nepouzivam jich tak moc... :O)) tohle mnozstvi by me asi zabilo :O))
    cela priprava pokrmu na extremne rozpalene plotne! zadne tlumeni ohne atd... mozna jen na par okamziku kdy pridavate zalivku, ale ja to delam, tak ze v ten okamzik zvednu wok panev nad plamen a trosku mimo pridam druhou rukou zalivku, a pak prohodima - zamicham a opet prilozim na plnej plamen...
    bohuzel cina se na elektrice dela hodne blbe, tak vam moc neporadim jak na to na el. plotnach... :O((
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam