• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MILAZAJICEKs detmi a pro deti ...tvorba, volny cas, rodicovstvi, cinnosti, vyroba, uceni, vychova
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    miniaturni lepene obrazky...

    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    tak jsem upekla dort, spotrebovala vsechny suroviny, dala vychladit ven... nez jsem prisla ze skolky, strhnuty alobal a dva holoubci jej zobali ;[
    KATJA
    KATJA --- ---
    zvu na dvě akce u nás v domečku na Kobylisích.. obě jsou velmi "children-friendly" :)

    [ Originální trička / workshopworkshop / 14.6.2012 / CR - Praha - DDM Praha 8 - Spirála, Přemyšlenská 1102/15 ]

    a [ Letní bazárek / ostatniother / 6.6.2012 / CR - Praha - DDM Praha 8 - Spirála, Přemyšlenská 1102/15 ]

    a abych jen nespamovala, tak názorná ukázka, co jsme konkrétně tvořili s bratrancem (né, to není raketa, to je "strom, co má kořeny pod domem! :) )

    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    NACITALKA: všechno nejlepší jí přeji! :)
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    LILY: taky jsem si to musela najít... http://en.wikipedia.org/wiki/Pi%C3%B1ata
    LILY
    LILY --- ---
    NACITALKA: co je to pinata?
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    NACITALKA: mozna ze dyl...
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    Anicka ma zitra, achjo, jiz ctvrte narozeniny, tak pripravujeme pinatu, snad se podari, zatim schne prvni vrstva :]

    LILY
    LILY --- ---
    NACITALKA: to je náhodou výborná fotka :)
    GIO
    GIO --- ---
    ty rucicky zespoda:))
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    zelatina... lepsi fotku nemam... :]

    BONIE
    BONIE --- ---
    SANTAL:
    NACITALKA: děkuji za tipy, všechno odzkoušíme.. nejvíc jsou teď v kurzu obrázkové knížky a poznávání zvířátek, to mu jde celkem dobře.. někdy už jsem ale tak vygumovaná, že mě nenapadně ani mu postavit kostky na sebe.. to vesměs k večeru :D díky moc, tvoje děti se určitě nenudí! :)
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    KAWALSKI: :]]] mam pocit ze jsem, alespon ja, do te doby byla tele jeste...
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    NACITALKA: proc do 24? :-)
    LEPEK
    LEPEK --- ---
    NACITALKA: to je krásnej nápad :)
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    NACITALKA: no a venku lze osahat, ukazat, ocuchat temer vse, co se uzna za neskodne...
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    NACITALKA: ale netvrdim, ze nejsou jine metody... takhle to mam ja...
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    BONIE: hmm, musim trochu potrapit pamet, ale vesmes:

    patlani treba barvy na telo

    michani, prelevani - pripravit nervy a uterky...

    zelatina - to je super, musim koupit zas, treba tu dortovou, nechat ztuhnout [v misce, forme, hrnku etc.] a pak na nejake podlozce - podlozene rucnikem - trast, mackat, ochutnat?

    staveni kostkovych vezi a jejich nasledne bourani

    tukat necim do cehokoli - krabicky, hrnec, kelimek

    pozorovat okoli a miminku ukazovat, rikat co to je? a odpovedet... jdenou se dite samo zepat "ctjeeee??" a ukaze... :]

    kolicky na pradlo - pokud se miminku nedari je stisknout, je dobry nejdriv treba jen pokladat k sobe a delat obrazce, aby se zbytecne nerozmrzelo, ze to nejde...

    myslim, ze jsou dobre takove takove cinnosti obecne nez detailni, velkoplosne, jednoduche, menici tvar, polohu, barvu ci zvuk...

    sam musi clovek pak pozorovat kdy dite zacne pouzivat jednotlive prsty a potom postupovat prirozene dal, ale nejdrive naucit a uvolnit paze, pater a brisko, nohy, orientaci v prostoru a na vlastnim tele... jak je moje ruka dlouha, co dokaze stisk dlane, odhad vzdalenosti, rozliseni objektu, hmat..

    na vsechno je cas, ale postupy jsou vcelku rychle... od vnejsich veci pomalu postupovat blize k detailum az do podstaty a za 18let se modlit, ze to prezije jeste do 24, a az jim bude tak si konecne oddychnout ;]]]
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    VERONIKA22: tak naštěstí tam bylo malým písmem napsáno kápněte vodu. tak už je to ok :o)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam