• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BALVAN42Sociologie
    PHANTA_RHEI
    PHANTA_RHEI --- ---
    ACHERON: Neboj se, ze uz ji davno nemam stazenou...
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    PHANTA_RHEI: jop, je tam dobrá učebncie americký sociologie od Turnera
    PHANTA_RHEI
    PHANTA_RHEI --- ---
    Palgrave Macmillan - Palgrave Pivot celebrates 100 Pivot titles
    http://www.palgrave.com/pivot/100/

    In October 2012 we launched Palgrave Pivot in response to feedback from the scholarly community that they needed a mid-form publication format for publishing their work.

    One year later we’ve published over 100 Palgrave Pivot titles across the Humanities, Social Sciences and Business.

    To celebrate we are offering access to the first 100 Palgrave Pivot titles FREE for 100 Hours.

    From 9am on Monday 28th October to 1pm GMT on Friday 1st November you can access all 100+ Palgrave Pivot titles FREE
    VLASOCKA
    VLASOCKA --- ---
    ACHERON: asi tak
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    TWISTRABBIT: je tam super kptolka přímo o metodice zápisu poznámek
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    TWISTRABBIT: Latour to v Re-assembling the social pojímá jako etnografickou metodu, podoběn i v lab studies, takže asi tak
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    VLASOCKA: to by mne tedy zajímalo co. (nemyslím to ironicky)
    VLASOCKA
    VLASOCKA --- ---
    PIROSH: netuším, jak jsou na tom religionisté, ale u nás na antropologii se to vlivem Terezy Stockelove taky pěkně rozmáhá... ANT a etnografie ve smyslu metody mají mnoho společného.
    PIROSH
    PIROSH --- ---
    ACHERON: Vypadá to tak. S jedním z nich jsem něco psal a musel jsem začít číst Latoura dokonce.
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    PIROSH: Impact Konopáska na brněnské religionisty?
    PIROSH
    PIROSH --- ---
    VLASOCKA: religionisti z MU jednou až po uši v ANT
    KYTAK
    KYTAK --- ---
    projekt doktorandu sociologie FFUK - predvolebni pruzkumy interaktivni formou
    Jak dopadnou volby 2013 podle voličů I Volební kyvadlo
    http://volebnikyvadlo.cz/
    VLASOCKA
    VLASOCKA --- ---
    ACHERON: ok. díky
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    plus ještě jsem byl na zajímavém bytovém semináři mladých historiků, kteří se snažili Latoura aplikovat na budování komunismu v ČSSR. to bylo asi to nejzajímavější, co jsem z tohoto pole u nás slyšel
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    VLASOCKA: no já jsem zkusil dělat do ANT, ale zabalil jsem to jak jsem do toho trochu pronikl, je to jen metoda transformace jazyka, která je inspirativní, ale bez opuštení té teorie a její využití v úplně jiné oblasti to moc přínosné není dle mě, ale rád se nechám přesvědčit o opaku.

    jinak bych se odpíchl od konopáska a šel po těcj lidecj dál, na AV byla skupina co dělal ženy ve vědě, alety Tereza zná
    BRKOUS
    BRKOUS --- ---
    VLASOCKA
    VLASOCKA --- ---
    DUNAR_: Díky za vyčerpávající odpověď :-) U nás připravujeme monotematické číslo časopisu k symetrické antropologii (koncept vychází z Latoura, jeho kolegů a následovníků, z STS) s Terezou Stockelovou. Já se chystám na výzkumný pobyt do Vídně sem: http://sciencestudies.univie.ac.at/en/teaching/master-sts/ . Tak jsem chtěla vědět, jestli máme v Čechách podobně zaměřené týmy/jednotlivce... nic zásadního jsem zatím nevypátrala.
    DUNAR_
    DUNAR_ --- ---
    VLASOCKA: lidi je asi vic, ale keca do toho kde kdo. :-)
    VLASOCKA
    VLASOCKA --- ---
    ACHERON: Nemám žádný konkrétní dotaz, jen mě zajímá, kdo další se v této oblasti u nás výzkumně pohybuje, zda jsou nějaké tématické skupiny na jiných katedrách, než té naší (obecná antropologie FHS).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam