• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DREAMCASTERNěmecko
    Klub je pro vsechny kdo cestuji do nemcka za praci, na dovolenou,Informace o zajimavych mistech,mestech,gurmanskych specialitach daneho reigionu, atd...
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Německo
    Spratelene kluby: [ München ] , [ BERLIN.....mesto andelu... ]
    rozbalit záhlaví
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    FRIENDSHIPPOWER: myslim, ze uz je to zkraceny na 5 - 6 let pobytu

    Jinak kamos ucil par let v Köln na housle a taky rikal, ze tam holky nemohly samotny jezdit s houslema MHD, aby je nekdo neokradl atp. No vratil se do Tabora a Nemecko nikdy vice, rikal.
    FRIENDSHIPPOWER
    FRIENDSHIPPOWER --- ---
    Nejvíce ukrajinských uprchlíků žije nyní v Německu (více než 1,2 milionu)


    Number of people under temporary protection at 4.3 million - Eurostat
    https://ec.europa.eu/eurostat/web/products-eurostat-news/w/ddn-20240308-3


    „Každý z nás má přátele a kolegy, kteří zemřeli na frontě. Nedonutí mě se vrátit. Dříve bych se vzdal občanství. Každý má právo se sám rozhodnout,“ řekl témuž webu muž jménem Dmytro.

    V davu byla například i žena se svým 18letým synem, který si také nemohl vyzvednout pas. Během hovoru podle webu propukala v pláč s tím, že svého syna nepošle, aby z něj „udělali kus masa“. „Nechápu, co jsme udělali. Jak proti nám mohli podniknout tak radikální kroky?“ ptala se žena.

    Pokud „člověk v branném věku odešel do zahraničí, ukázal svému státu, že mu nezáleží na jeho přežití. A pak přijde a chce od tohoto státu přijímat služby. Tak to nefunguje. Naše země je ve válce,“ napsal tento týden na sociální síti X ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. „Pobyt v zahraničí nezbavuje občana jeho povinností vůči vlasti,“ upozornil.

    Nejvíce ukrajinských uprchlíků žije nyní v Německu (více než 1,2 milionu), po něm následuje Polsko (přes 951 tisíc) a Česká republika (přes 381 tisíc), vyplývá z dat Eurostatu zveřejněných letos v březnu.
    FRIENDSHIPPOWER
    FRIENDSHIPPOWER --- ---
    Jak dlouho trvá dostat Německé státní občanství ?

    já už bych byl nejradši občanem BRD, abych mohl v BDR volit a kandidovat :-)
    FRIENDSHIPPOWER
    FRIENDSHIPPOWER --- ---
    OLIII: Paní to vše je kvůli bitvě u Stalingradu, víc Vám neřeknu.


    Das ist alles wegen der Schlacht von Stalingrad, mehr werde ich Ihnen nicht erzählen.


    :-)
    OLIII
    OLIII --- ---
    FRIENDSHIPPOWER: Číst "bylo trochu jasný že to úplně bez problémů nebude" a pochopit to jako "všechno je vymyšlený a žádné incidenty nejsou" chce hodně kreativní myšlení.
    FRIENDSHIPPOWER
    FRIENDSHIPPOWER --- ---
    VOY: ale co Frankfurt ? a co to Durynsko ? a co ve vlaku v Durynsku ? vy si opravdu myslite ze je to vse vymyslene a ze ve vlaku nejsou zadne incidenty v Niemecku ?

    :-)
    VOY
    VOY --- ---
    Zároveň bych ale řekl že už na začátku bylo trochu jasný že to úplně bez problémů nebude a teď se začínají trochu objevovat a Němci se o nich pomalu osmělují mluvit neboť již tolik nehrozí označení za nacisty či příznivce AfD když někdo zmíní že by bylo fajn nemuset se bát v noci při cestě vlakem.
    VOY
    VOY --- ---
    Novinky mají v posledních týdnech jako svoji agendu psát o tom jak se v Německu člověk má dnes málem bát jít po ulici. Jsem v samotném epicentru apokalyptické migrace tj. Bundeshauptstadt a nemohu říci že by moje zkušenost byla konzistentní s tím co se Novinky snaží Čechům dostat do hlavy.
    FRIENDSHIPPOWER
    FRIENDSHIPPOWER --- ---
    OLIII: Wir schaffen das :(
    OLIII
    OLIII --- ---
    FRIENDSHIPPOWER: Meh, tyhlety články o 'zhrouceným' Německu jsou v poslední době na novinkách minimálně jednou do týdne.
    FRIENDSHIPPOWER
    FRIENDSHIPPOWER --- ---
    Z německých vlaků se stávají zóny strachu. Zaměstnanci zoufale píší o pomoc - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-z-nemeckych-vlaku-se-stavaji-zony-strachu-zamestnanci-zoufale-pisi-o-pomoc-40469438
    FRIENDSHIPPOWER
    FRIENDSHIPPOWER --- ---
    Opakovaně jsem mluvil se šéfy jednotlivých frakcí v europarlamentu a varoval je. Říkal jsem jim, že dekrety mají právní základ v Postupimské dohodě a že otevřeme Pandořinu skříňku, pokud do jednání o rozšíření zapojíme dohodu o hranicích v Evropě z roku 1945.


    Bavorský premiér Edmund Stoiber tehdy nebyl spokojený a řekl, že po vstupu zařadí dekrety na unijní agendu a "Češi budou muset poslouchat". Nic se nestalo. Jsem velmi rád, že vedlejším produktem jednání o vstupu je, že jsme se této otázky dokázali zbavit.

    Němec, který dostal Česko do EU: Klaus byl tvrdohlavý, Zeman vás uchránil od průšvihu - Aktuálně.cz
    https://zpravy.aktualne.cz/domaci/verheugen-rozhovor/r~dea52584023e11efbf960cc47ab5f122/?
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    VOY: Tam jsem byla vcera, i jsem stahla appku, ale psali se tam ze je tam hodne scamu a mam pouzit web. Ja psala i vyrobci a prej ne, nebude vyrabet dalsi, ac by jich prodal velkou spoustu. To je obchodnik.
    Prej tam jsou potrebu pro kone, proto je to tak drahe. S cenou je otec ditete smiren.
    VOY
    VOY --- ---
    BERUSKA_CA: Koukam, ze to je vskutku nedostatkova a draha vec, i kdyz nechapu proc. Mrkni se sama.
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    Zdravim vespolek.
    Shanim beznadejne vyprodany adventni kalendar puvodem z Nemecka. Nemate nekdo k dispozici kouzlo, kde ho sehnat? Prala bych si udelat radost jedne holcicce.
    Dekuji.

    VOY
    VOY --- ---
    SOCIOLOZKA: Tak asi můžeš, ale byly případy kdy oflagovali nějaký účet jako fraud a pak ta osoba přišla komplet o přístup k prostředkům. No a když jim neplatis tak nemáš moc s kým se bavit. Do Deutsche Bank člověk vždycky může zajít nebo zavolat. Jsem raději opatrnější. Nicméně na n26 si posílám peníze a jejich kartu používám na všechno.
    SOCIOLOZKA
    SOCIOLOZKA --- ---
    VOY: Můžu se zeptat, proč doporučuješ kombinaci N26 a větší banku na výplatu? Proč nemít N26 i na výplatu? Děkuji
    TOM
    TOM --- ---
    Nevíte jestli existuje seznam podstatných jmen s rozdílným rodem DE/CZ? Ideálně roztříděný do kategorií ženský-mužský (Urlaub, Blume), mužský-střední (Brot) a ženský-střední (Mädchen).
    Neumí to nějaký slovník? Zkoušel jsem ChatGPT, ale je úplně mimo.
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    TOM: Tak to jsem ráda, že o tom Ivan neví :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam