• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  Ztracené heslo?
  DOCKINEZMatky jsou proti - fenomen zenskych spolku "Mothers against..."
  MORPHLER
  MORPHLER --- ---
  http://www.projectknow.com/drug-addiction/mothers-against-drugs.html
  http://www.newsday.com/topic/social-issues/addiction/mothers-against-drunk-driving-ORCIG000023.topic

  DOCKINEZ: osobne si myslim, ze matky, obzvlaste ty co nepracuji a zustaly samy s detmi, maji zuzeny pohled na vse prave pres deti, deti jsou pro ne to nejduleziztejsi a hlavni smysl zivota a z toho imho plyne ta snaha zajistit jim podle nich co nejlepsi svet. takze si pak mysli, ze je treba bojovat proti kdejakemu spolecenskemu problemu, ktery by jejich deti mohl potencialne ohrozit- DnD, drogy, drunk driving, jaderna energie, canada.. :)

  taky me nekdy trochu sere, ze si takove organizujici se matky asi mysli, ze ony a jejich deti maji ve spolecnosti nejake vetsi prava (asi protoze prece vychovavaji dalsi generace korporatnich otroku..)

  trochu vliv muze byt taky detske vnimani sveta- rozdeleni na dobro a zlo, cernobile vnimani... ty matky ziji a neustale jsou v kontaktu s detmi, ktere maji prave takove videni (ostatne zcasti je to indoktrinovane prave tema matkama- pohadky, zjednodusena vysvetleni pro deti, "lzi detem") a takova matka casem muze ztratit perspektivu (jestli ji nekdy mela) a zacne svet vnimat prave taklhe zjednodusene, cernobile.
  TENCOKACISTROMY
  TENCOKACISTROMY --- ---
  DOCKINEZ: nejvetsi zlo se vzdycky deje v zajmu "dobra". jednouduse jsou tak hloupe.
  DOCKINEZ
  DOCKINEZ --- ---
  WIREBORNE: Tak to v kazdym pripade :o)

  Zajimalo by mne, co jednoho (resp. jednu :o) vede k tomu, ze se rozhodne svoje zajmy tlacit pres decka. Je za tim uprimna obava o blaho potomku, nebo obycejna vychcanost? Tezko lze predpokladat, ze se nekdo stane napr. odbornikem na jadernou energetiku jen proto, ze ma deti.

  Co si o tom myslite?
  WIREBORNE
  WIREBORNE --- ---
  Esencí všeho jsou "Mothers agains Canada" ze South Park BLU.
  SIRIEN
  SIRIEN --- ---
  hh, tohle je hezká ci$tace:

  BADD described D&D as "a fantasy role-playing game which uses demonology, witchcraft, voodoo, murder, rape, blasphemy, suicide, assassination, insanity, sex perversion, homosexuality, prostitution, satanic type rituals, gambling, barbarism, cannibalism, sadism, desecration, demon summoning, necromantics, divination and other teachings."[2]

  (poznamenávám že to neznamená, že se v DnD tyto věci nachází, ale že jsou přítomny mezi hráči přímo při hraní DnD - jeden kněz prohlásil že satanismus a povolávání démonů je u DnD stejné, jako hraní si s nabitou puškou - i když nevíte že je nabitá, vždy může vystřelit)
  SIRIEN
  SIRIEN --- ---
  BADD - Bothered about dungeons and dragons.

  Taková vtipná organizace, kterou založila jistá velmi... ehm... fanatická dáma, abych tak řekl, Patricia Pulling, s ohromným zápalem ale asi ne až tak ohromnou inteligencí, podle toho co všechno dělala. Ostatně se můžete přesvědčit sami, zde je zakládající dopis BADD:
  http://www.holysmoke.org/wb/wb0017.htm
  o BADD: http://en.wikipedia.org/wiki/Bothered_About_Dungeons_and_Dragons

  Nutno poznamenat že syn P. Pulling skutečně hrál DnD a skutečně spáchal sebevraždu, následná šetření ale nenalezla žádnou souvislost (stejně tak pil coca-colu, jedl hamburgery a měl nábožensky zapálenou matku, stejně jako další sebevrazi... abych si trochu hlodnul :D )

  Poté co GAMA (asociace tvůrců her) a CAR-PGa (organizace hráčů her) BADD přeargumentovali na hlavu a prakticky rozložili ofenzivu proti DnD a jiným RPG, tak se Patricia vydala šířit své slovo do dalších odvětví... možná to je dohledatelné, její další kariéra mě ale až tak moc nezajímala.
  QUIDO
  QUIDO --- ---
  Jihočeské matky ~ asi prevazne zname kvuli agitacim proti Temelinu. Zabyvaji se i jinymi palcivymi problemy jako napriklad:

  Jiskřička naděje je v deklarovaném pokusu ministerstva životního prostředí novelizovat zákon o odpadech tak, aby PET lahve byly vratné. To by mohlo, zároveň s logickým zdražením nápojů balených do PET lahví, motivovat více lidí ke konzumaci dnes stejně kvalitní a mnohem levnější pitné vody z kohoutků v našich domácnostech. Otázkou ovšem zůstává, zda by firma HBSW i nadále nečerpala „Dobrou vodu“ stejně intenzivně a nevyvážela ji do zemí s méně přísnými ekologickými předpisy.
  DEJV
  DEJV --- ---
  K tomu tematu jsem si vybavil cast z Part Troll od Billa Baileyho: http://www.youtube.com/watch?v=LO5dD0DjW0I
  DOCKINEZ
  DOCKINEZ --- ---
  Ahoj, vitam vas v tomto skvostnem a dozajista zabavnem audítku. Napln klubu je myslim castecne popsana v zahlavi klubu, ale jeste to lehce doplnim.

  Co zde vitam:

  - odkazy na prislusne organizace, v zajmu prehlednosti s popiskem, pripadne komentarem
  - diskuzi k tematu.

  Co sem naopak nepatri:

  - Polodementni projevy sexismu ("To ty jako muz nemuzes nikdy pochopit!") a urazky ("Takovy kravy, ja bych je hnal"), za prispevky v tomto duchu budu dotycne id bez pardonu odmenovat trvalym odebranim prava zapisu.