• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  Ztracené heslo?
  DOCKINEZMatky jsou proti - fenomen zenskych spolku "Mothers against..."
  MORPHLER
  MORPHLER --- ---
  TRISSIE: ach jo. to je teda uroven diskuze. podsouvat nazory teda umis. askorat to je tvuj boj, ne muj.
  ne, opravdu jsem si je jako nepritele nevybral, ani je tak nevnimam. proste je to pro me zajimavy fenomen a proto jsem sem vstoupil a diskutuji. ale s hefty jako "zeny jsou proste zaklad spolecnosti" ci prisuzovani nazoru "ty sis vybral nepritele a budes proti nemu bojovat" se moc diskutovat neda. ze me nechapes je tvuj problem, ale nemusis si jen proto ze me delat neco co chapes.
  TRISSIE
  TRISSIE --- ---
  MORPHLER: Jinými slovy, vybral sis svého třídního nepřítele, proti němuž budeš bojovat.

  Ale jo, spousta lidí potřebuje třídního nepřítele, toho "co to má nezaslouženě jednodušší", případně "co za všechno může", pro někoho jsou to feministky, pro jiného regulovčíci, no, ty budeš mít sdružení militantních matek :-)
  PALEONTOLOG
  PALEONTOLOG --- ---
  TENCOKACISTROMY: Ač duší ekolog - také se distancuji od hromady aktivistů, nemám rád radikalismus. A řekl bych, že s těmi aktivistickými matkami to bude podobně, jsou prostě radikální a můžou mít zajímavé názory, ale radikály moc lidí podpořit nechce. Za agresí bývá stejně většinou ukrytý strach a ubavy.. a někdo by si měl uvědomit, že matka-bojující je vlastně matka-strachující.

  Pustím se do spekulace: muži jsou bojovnější pohlaví, za bojem hledají cíl protivníka; a pak se muž hledě na agresivní matku ptá - co ona chce tím že je matka , dosáhnout ? PROČ BY TÍM, ŽE JE MATKA, MĚLA MÍT JINÉ DVEŘE OTEVŘENÉ ? A logický závěr zní - ona je jen matka, hledá způsob jak toho využít, TO NENÍ FÉR vůči těm, kteří matkami být nemohou!!!
  MORPHLER
  MORPHLER --- ---
  TRISSIE: ano, mam ten pocit ze se jim venuje vice pozoronosti nez by vyplyvylo z velikosti jejich clenske zakladny.

  PALEONTOLOG: prvne se zamysli. ja ti v tomhle bode kaslu na to s tebou diskutovat.
  PALEONTOLOG
  PALEONTOLOG --- ---
  MORPHLER: Prvně se zamysli nad tím, co jsi myslel výrazem "nechat se zbouchnout". A spílej svou nezaujatost. Na platona seru dvakrát, bavím se o matkách, ne o něm. Pokud nejsi schopen diskutovat bez platona, nediskutuj. Nebavím se o výchově, ale ono to s tím nakonec dost úzce souvisí. Matka je zpravidla vždycky ten, kdo do splození a výchovy mláděte investuje víc energie a kdo je k dítěti zpravidla připoután mnohem silněji. Já ti v tomhle bodě kašlu na filozofii, protože problém vnímám z hlediska z biologického, ne politického nebo filozofického. I když tyhle pohledy nezavrhuju. Snažím se vydvihnout matku jako základ společnosti, protože na jejích bedrech ta biologická společnost stojí. Ne na otcích.
  TENCOKACISTROMY
  TENCOKACISTROMY --- ---
  PALEONTOLOG: Teoreticky zastupitelni jsou. Se zatim nepredvidatelnym vysledkem. A kolik zen dneska chce, aby nosily deti vznikle podobnym zpusobem jako klonovani?

  Ja netvrdim, ze by nemely byt vyslyseny, jen rikam ze na to maji stejne pravo jako kdokoliv jiny.

  A vzhledem k tomu, ze se od sdruzeni "Matky proti ...." drtiva vetsina matek, ktere znam distancuje. Tak se mi nezda, ze by byly reprezentativni skupinou matek, kterym by bylo na zaklade toho, ze jsou matkami, davat nejakou vetsi pozornost nez jinym podobnym spolkum.


  Proc jsou nejdulezitejsi? Z toho, co jsem pochopil, tak argumentujes tim, ze rodi deti. A nejsou tedy nejdulezitejsi ty deti? Vidim v tom velky protimluv.
  TRISSIE
  TRISSIE --- ---
  MORPHLER: proč se sdružuje jen mizivá většina všech občanů? Zaměňuješ příčinu a následek...
  A jinak, máš pocit, že "matkám proti" se s ohledem na jejich členskou základnu věnuje víc pozornosti než jiným srovnatelně velkým sdružením?

  Podle mých pozorování každá zájmová skupina získává pozornost +/- podle velikosti své členské základny. Ostatně ti otcové do Strassburgu či jak si říkají mají taky docela dost mediální pozornosti a nejsou to matky....
  MORPHLER
  MORPHLER --- ---
  TRISSIE: proc potom vetsina zen/ matek tyto organizace taky treba moc nemusi? proc se sdruzuje jen miziva mensina matek?
  MORPHLER
  MORPHLER --- ---
  PALEONTOLOG: "Ale jako nejdůležitější složka společnosti by měly být vyslyšeny. " Proc si myslis ze jsou nejdulezijtejsi? Proc nejsou nejdulezitejsi jejich deti? nebo podnikatele kteri plati stat ktery plati ty matky? ...
  PALEONTOLOG
  PALEONTOLOG --- ---
  TENCOKACISTROMY: Myslím, že si nerozumíme. Ano, ženy, jako rodičky, jsou nezastupitelné. Muži v oplodňovacím procesu dnes již zastupitelní jsou. Ale o to se nejedná. Předně netvrdím, že ženy mají mít větší váhu slova. V dnešní době rozhodování v nějakých těch věcech stejně na nějaké občasném sdružení neleží. Ale jako nejdůležitější složka společnosti by měly být vyslyšeny.
  Jsem toho názoru, že matky obecně jsou k problémům citlivější než ostatní členové společnosti, což je dvojsečná zbraň. Na jednu stranu je potřeba je brát s rezervou, ale na druhou stranu jim dát rozhodně větší prostor pro diskuzi, než je ve vyjednávání s občasnkými spolky běžné.
  TRISSIE
  TRISSIE --- ---
  MORPHLER: nic jim nedává větší váhu "kecat do něčeho" než ostatním.
  Na druhou stranu mateřství je spojující prvek - velká část žen je matkami a pokud už chtějí "do něčeho kecat", tak se spojují jako "matky proti x". Stejně jako se jiné zájmové skupiny spojují do sdružení typu "ekologové proti znečišťování řek" nebo "nájemníci proti deregulaci" - akorát že taková jednoúčelová zájmová skupina se jen těžko bude spojovat pro účel, který nesouvisí s primárním zaměřením té skupiny. Takže zatímco "matka" může být ekologem a nájemníkem a vystupovat v obou rolích jako "matka proti", zájmová skupina "ekologové proti deregulaci" by působila dost úchybně - přestože někteří ekologové jsou současně i proti deregulaci.
  MORPHLER
  MORPHLER --- ---
  TRISSIE: na tvou otazku. ne. ja nikam nic nehazu a neplanuju to. taky ale neplanuju jinym kecat do toho jak maji zit.
  nejde o to ze by kazdy nemohl se vyjadrit, ale v tomto klubu o to TENCOKACISTROMY: "Co konkretne dava tedy matkam vetsi vahu rozhodovani nez jinym lidem?"
  MORPHLER
  MORPHLER --- ---
  PALEONTOLOG: neprekladam. ono to je dost rozdilna vec. zalozit rodinu implikuje za tam bude i otec. tady nejde o rozeni deti. tady jde o vychovu.

  tvuj pristup by se dal volne reprodukovat- az budou matky plodit bez otcu... hele imho ani zeny ani muzi proste nejsou dulezitejsi.

  jestlize v diskuzi seres na filosoficky nazor, mimochodem docela rozumny a promysleny, tvuj problem. platon byl muj argument na tvuj "zaklad civilizace" ale viditelne diskutovat nechces.
  TENCOKACISTROMY
  TENCOKACISTROMY --- ---
  Argument "jsou proste" neberu. To je jen nepodlozene tvrzeni.

  Matka a otec jsou pro poceti potreba oba.
  Vychovat dite muze kazdy sam nebo tez oba.

  Co konkretne dava tedy matkam vetsi vahu rozhodovani nez jinym lidem?

  Napriklad: nejaka totalni blbka porodi dite, tim by se ji mela zvysit sila jejiho hlasu ve spolecnosti? Co kdyz tech deti porodi patnact? Mela by mit patnactkrat silnejsi hlas nez jina matka, ktera porodila jen jedno dite? Jak silny hlas by mela mit zena-potencionalni matka, ktera jeste zadne dite neporodila? A co zeny, ktere nemohou mit deti? A co zeny, ktere porodily deti, ale ty nesouhlasi s nazory sve matky?
  TRISSIE
  TRISSIE --- ---
  MORPHLER: ty se vhozením lístku do volební urny vzdáváš práva jakkoli komentovat a zasahovat do toho, co se ve společnosti děje?
  Potom jsi určitě ideálním voličem každé strany - ale je-li takových většina, tak se nemůžeme divit, že to vypadá tak, jak to vypadá.

  Já si tedy přes to, že volit chodím pravidelně, nechávám právo se k věcem vyjadřovat a mít svůj vlastní názor a klidně ho projevovat veškerými možnými prostředky, pokud je to pro mě důležité.
  PALEONTOLOG
  PALEONTOLOG --- ---
  MORPHLER: až budou otcové rodit, budou důležitější než matky.. a na Platona seru, žil v antice

  MORPHLER: pokládáš problém do jiné roviny, místo nechat se zbouchnout zkus popřemýšlet nad termínem "založit rodinu"..
  PALEONTOLOG
  PALEONTOLOG --- ---
  TENCOKACISTROMY: játi na to nemám co napsat.. matky jsou prostě základem společnosti a tahle společenská složka by měla mít možnost ovlivňovat svět kolem sebe; a to ne nějakým vysraným volebním lístkem, ale právě skrze to, jakou pozici ve společnosti zastávají...
  nebavím se o rodině bez matky, nebavím se o ústavní péči nebo o jednotlivých názorech žen na výchovu dítěte..
  MORPHLER
  MORPHLER --- ---
  PALEONTOLOG: a na tvou otazku- voleni zastupci by meli "do toho kecat" od toho jsou voleni, od toho maji mandat. to ze se nekdo necha zbouchnout ji mandat ovlivnovat ostatnim zivot nedava.
  MORPHLER
  MORPHLER --- ---
  PALEONTOLOG: nikolivek. jiz Platon prosazoval kolektivni vychovu deti. matky s detmi, obzvlaste v dnesni dobe typicky jen matka s detmi, jsou cesta k spolecnosti pro me dost desive (opravdu si nemyslim, ze otec neni pri vychve stejne dulezity)
  TENCOKACISTROMY
  TENCOKACISTROMY --- ---
  PALEONTOLOG: a jak to funguje v rodinach bez matky?

  vememe-li pripade uplne rodiny ( cili jsou k dispozici otec i matka ), tak v pripade ze vychova deti je vyhradne na jednom z nich, znamena to, ze je neco spatne.

  navic s vetsim vekem cloveka do toho vstupuje jednak on sam - matky za ty deti skoly nevystudovaly, a cela spolecnost okolo.

  pristup "ja jsem ho/ji porodila, ja vim nejlip co je pro nej/ni nejlepsi" je napresdrzku. uz jenom z toho duvodu, ze nikdo nevi co je pro koho nejlepsi.