• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    Ztracené heslo?
    DOCKINEZMatky jsou proti - fenomen zenskych spolku "Mothers against..."
    Rad bych se nevážně venoval fenomenu zenskych spolku, jejichz nazvy zacinaji na "Mothers against" - naplni klubu by prekvapive mela byt diskuze o tech nejobskurnejsich zenskych organizacich (napr. Mothers Against Peeing Standing Up), jejich evidence na home atd.
    rozbalit záhlaví
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    TENCOKACISTROMY: jj, pokud mozno, jeste aby s tim sli do strasburku :-) Jinak jsem na netu narazila na cosi co se jmenuje "liga otevrenych muzu", asi njaka reakce na treti vlnu feminismu, akorat ze to zni dost divne. Nebo zakladatel moc miluje open source.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    SHEALA: "Fathers Against Peeing Standing Up" :D ?
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    PALEONTOLOG: proste, stacilo by se aby se prejmenovali a oponenti zmlknou ?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    VOZKA: Hele, když bude mít nějaká taková organizace přílišnej vliv, bude to nejspíš proto, že bude mít masivní podporu, což by šlo volně přeložit jakože trefili zajímavej problém. Když budou tahat kdejakou blbost, stejně to brzy lidi omrzí a přijdou o podporu. Já osobně bych byl radši, kdyby měly ženy na podobě společnosti větší podíl. Podoba měst je plánována, světu velí mužská logika i když nosí sukni. Nedostatky společnosti jsou celkem zjevné a nejde s tím nic moc dělat.
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    TENCOKACISTROMY: Ano, pokud se hodlají spoléhat na své pocity v osobních věcech, které se nijak netýkají ostatních lidí, je to jejich věc, jenže tohle už je podle mě za tou hranicí.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    VOZKA: Ono jde o to, z ceho ten "pocit" vychazi. Mel jsem profesora na matematiky, ktery "pocitama" zjistoval, zda ten silene slozity priklad mame dobre nebo spatne. Vzdy uspel spravne. Na druhou stranu, "pocit" sam o sobe jeste neni dukaz a jako argument se to da pozit dost blbe. A jelikoz vime, jak na tom jsou bezny lidi s pocitama, tak se na jejich pocity rozhodne nehodlam spolihat.
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    PALEONTOLOG: Řekl bych že to je právě ten problém. Já jsem toho názoru, že jejich pocity je k tomu ani náhodou neopravňují.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    RIP: Ano, toto je mimoradne vesely spolek :)
    RIP
    RIP --- ---
    Hele, zakazovaly by i jednotlivé webové stránky :-)
    http://thebestpageintheuniverse.net/mam/main.htm
    (které jsou mimochodem docela prčézní...)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    MORPHLER: Presne tak "matky proti zruseni lokalni prodnice" ja jasny a vystizny nazev, jenz dava signal spolecnosti kdo proti cemu s jakou motivaci protestuj / ci zastava.

TRISSIE: Pro me za me, at se sdruzuje kdo chce, jak chce :). Ani si nemyslim, ze by spolky "Matky proti ..." mely nejaky vysady oproti jinym spolkum. Jednoduse proto, ze ta skupina lidi zvolila spatnou strategii uz tim nazvem. To, co me na tom zarazi je prave kombinace jejich cile s tim, jak se klasifikuji a cim podporuji sve argumenty.

Jestlize se uz v nazvu spolku nedokazi patricne vyjadrit, jakou kvalitu pak budou mit dalsi vyjadreni jich ( treba i uzitecnych ) myslenek? K cemu je dobry napad, ktery neni spravne sdelen?
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    TRISSIE: "Klidně si udělej sdružení proti matkám proti temelínu nebo čemukoli jinému, a hledej si svoje místo v médiích" .. udelej si to sama, jestli mas tu potrebu. ja jsem uz jednou dost jasne rekl, ze nemam potrebu a nechci proti tomu nejak bojovat. ja se o tom chci jen bavit. :)
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    TRISSIE: ja fakt nikde o nespravedlnosti ci ze na to nemaji pravo nepsal. naucte se cist. nesouhlasim s tim, nelibi se mi to a snazim se to hloubeji pochopit. to je neco jineho nez se mi tady nekteri snazi podsouvat ze si myslim a ze delam...
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    TRISSIE: to souhlasim. pravo na to ma kazdy.
    zde se bavime o vyhrazene skupine provadejici tuto aktivitu a zkoumame jejich motivaci, duvody a vubec co za tim stoji. ev. proc si nekteri myslime ze to prehaneji. je na tom neco spatneho?

tohle kafrání, že "někdo má odvahu něco dělat a je to nepsravedlivé, že k tomu používá prostředky, které má k dispozici" jsou tvoje slova, tvuj vyznam a prosim uz mi zadne takove nepodsouvej.
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    TENCOKACISTROMY: tak zase jsi psal, ze neco jako matky proti malym porodnicim ci neco takoveho beres.. "lokalni matky proti zruseni lokalni porodnice" - to ma vyznam..

a data- staci se podivat na zakladatele- Matky proti drogam v USA- afaik zalozila matka co prisla kvuli drogam o dite, respektive skupina matek s timto problemem.
    Matky proti DnD- zalozila matka co si mysli, ze kvuli DnD prisla o dite... a myslim ze to tak bude u spousty metek proti. clenky se pak mohou rekrutovat ruzne, ale verim, ze matka ktera o dite prisla a dava si to do souvislosti s nejakym fenomenem je neskutecne vice ochotna proti danem fenomenu bojovat, nez matka ktera se jen boji, aby dany fenomen jeji dite neohrozil...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    MORPHLER: já si stojím za tím, že každý má právo nenásilnými prostředky bojovat proti tomu, proti čemu se rozhodne, a spojovat se za tím účelem s kýmkoli uzná za vhodné.

Pokud se chtějí matky sdružovat prostě proto, že jako matky mají na něco názor, ať to dělají. Klidně si udělej sdružení proti matkám proti temelínu nebo čemukoli jinému, a hledej si svoje místo v médiích, ale tohle kafrání, že "někdo má odvahu něco dělat a je to nepsravedlivé, že k tomu používá prostředky, které má k dispozici", mi tedy přijde směšné.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    MORPHLER: Bohuzel nemam zadny data, ze kterych bych neco takovyho vyvozoval. Takze na tenhle typ spolku aplikuji stejna meritka, jako na ostatni. Cili nazev, a motivace.
    Proto hnuti "Matky proti moceni ve stoje". Nebo "Jihoceske matky" ( proti temelinu ) mi jsou protivny jako .... ted si nemuzu vzpomenout na zadny spolek, ke kterymu bych to prirovnal. Ale "Matky proti ..." u me nejsou zadnou specialni skatulkou.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    TENCOKACISTROMY: No přesně, chtěl jsem nastínit to biologické hledisko problému.

Chtěl jsem alespoň nastínit ty hardwarové povely pro software.

Jakékoliv řešení jakéhokoliv problému by se mělo odehrávat komlexně ne protože má někdo špatné pocity z tlupy inženýrů :)

no já s tebou souhlasím, různá aktivistická sdružení mají většinou pohnutky nějaké ty argumenty shánět, nakolik s nimi budou úspěšní záleží na argumentech; nebo by na nich alespoň mohlo záležet..

spíš bych se na ty dámy koukal s pochopením a vyslyšením jejich křiku a rozhodně bych jejich postřehy nebral na lehkou váhu, protože světu světu často moc nerozumí, ale dokážou se líp orientovat podle svých pocitů.. asi tak.

MORPHLER: vzhledem k tomu, o čem jsem psal (možn jsi to nečetl, nevadí) mezi tím lokálním a globálním problémem "matky proti.." moc rozdíl nevidí :D
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    TENCOKACISTROMY: otazka je jestli je to opravbdu zajem tech deti, nebo spise neco, co si ty matky mysli ze je v zajmu tech deti. viz. ta Patricia nize- ona svemu diteti uz asi nepomuze, zkonila vychovu, nebyla schopna vychovat nekoho kdo by se nemel duvod zabit a ted chce hodit svou vinu na ... DnD (jine na drogy a pod).. typicky jsou docela angazovane prave ty, ktere uz o to dite nejak prisly a prisoudily to nejakemu spolecenskemu jevu a proti tomu ted bojuji.
    Mam hypotezu, ze vice matek, co se angazuje v necem jako Matky proti rizeni v opilosti ma uz nejakou tu negativni zkusenost s opilym ridicem (prejel jim dite) nez ze by jen mely potrebu chranit sve deti pred nebezpecim na cestach.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    A ono i nazev sdruzeni "Matky ...." ktere se chteji podilet na nejakych obecnych zalezitostech mi prijde krajne nevhodny. Napriklad skupina matek dostanou skvely napad jak neco elegantne vyresit ( to neni nic nemozneho ), ale zalozenim spolu "Matky ...." tim automaticky vylucuji bezdetne zeny a otce, kteri by je mohli podporovat. Takze bud ostatni z tohoto hnuti vycleni (=spatna strategie, k cemu je dobry napad, kdyz ho nelze prosadit) nebo je zacleni k sobu (=spatny nazev, protoze neodpovida skutecnosti). V obou pripadech to je strategicka chyba, ktera ma nekde svuji pricinu, ktera se bude projevovat i jinde.
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    TENCOKACISTROMY: asi bych rozdelil ty skupiny matek (A obecne obsanske natlakovve skupiny) na ty, co kecaji do neceho loklaniho (ted placnu, ale urcite bude nekde neco jako "decinske matky proti spalovne") a temi co kecaji do celospolecenskych jevu (matky proti rizeni v opilosti, matky proti drogam, automatum... apod. ) U tech lokalnich to chapu, maji duvod, bezporstredne se jich to tyka a jde o jejich komunity. Ty sdruzeni s celospolecenskym zaberem se mi vetsinou hnusi.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    TENCOKACISTROMY: "A matky cizich deti budou jednat v zajmu svych deti,..." mam tim na mysli modelovy spolek "Matky proti ...". Ne jakoukoliv matku :)