• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    Ztracené heslo?
    DOCKINEZMatky jsou proti - fenomen zenskych spolku "Mothers against..."
    Rad bych se nevážně venoval fenomenu zenskych spolku, jejichz nazvy zacinaji na "Mothers against" - naplni klubu by prekvapive mela byt diskuze o tech nejobskurnejsich zenskych organizacich (napr. Mothers Against Peeing Standing Up), jejich evidence na home atd.
    rozbalit záhlaví
    STHENO
    STHENO --- ---
    VOZKA: (ostatne zcasti je to indoktrinovane prave tema matkama- pohadky, zjednodusena vysvetleni pro deti, "lzi detem")
    reagujem na toto.
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    STHENO: On ale neříkal že za to mohou matky, naopak že matky, žijící dlouho s dětmi tím mohou být ovlivněny.
    STHENO
    STHENO --- ---
    MORPHLER: sice neskoro, ale technicka - deti maju cierno biele vnimanie sveta nie preto, ze by boli indoktrinovane svojimi matkami, ale preto,z e to tak v urcitych vyvojovych stadiach dietata je. pretoze este nema vyvinute abstraktne myslenie, tak ma zatial prave to cierno biele videnie. A o to sa postarala pravdepodobne evolucia, pretoze keby to nebolo, kopec deti by umieralo na kraviny / dotkne sa plamienka sviecky, zisti, ze to pali - je zle dotykat sa plamena, tak neskoci ani do vatry/.
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    VIR_KENNY: jo, aha, tak diky
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    VIR_KENNY: pro zenu materstvi rikal
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    teze zeny jako matky - Co je pro muze valka je pro zenu tehotenstvi. Nebo tak nejak, uz je to dlouho co jsem naposled poslouchal Duceho...
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    uz chapu jak se prosazuje fasismus a jeho teze:)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    SHEALA: Byla tu napriklad zminena skupina "Otcove .... ", ktery usilovali/usilujou o ty svy deti po rozvodu .... to mi prijde taky rozumne nazvany - charakterizuje to ten spolek zcela spravne.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    TENCOKACISTROMY: jj, pokud mozno, jeste aby s tim sli do strasburku :-) Jinak jsem na netu narazila na cosi co se jmenuje "liga otevrenych muzu", asi njaka reakce na treti vlnu feminismu, akorat ze to zni dost divne. Nebo zakladatel moc miluje open source.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    SHEALA: "Fathers Against Peeing Standing Up" :D ?
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    PALEONTOLOG: proste, stacilo by se aby se prejmenovali a oponenti zmlknou ?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    VOZKA: Hele, když bude mít nějaká taková organizace přílišnej vliv, bude to nejspíš proto, že bude mít masivní podporu, což by šlo volně přeložit jakože trefili zajímavej problém. Když budou tahat kdejakou blbost, stejně to brzy lidi omrzí a přijdou o podporu. Já osobně bych byl radši, kdyby měly ženy na podobě společnosti větší podíl. Podoba měst je plánována, světu velí mužská logika i když nosí sukni. Nedostatky společnosti jsou celkem zjevné a nejde s tím nic moc dělat.
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    TENCOKACISTROMY: Ano, pokud se hodlají spoléhat na své pocity v osobních věcech, které se nijak netýkají ostatních lidí, je to jejich věc, jenže tohle už je podle mě za tou hranicí.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    VOZKA: Ono jde o to, z ceho ten "pocit" vychazi. Mel jsem profesora na matematiky, ktery "pocitama" zjistoval, zda ten silene slozity priklad mame dobre nebo spatne. Vzdy uspel spravne. Na druhou stranu, "pocit" sam o sobe jeste neni dukaz a jako argument se to da pozit dost blbe. A jelikoz vime, jak na tom jsou bezny lidi s pocitama, tak se na jejich pocity rozhodne nehodlam spolihat.
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    PALEONTOLOG: Řekl bych že to je právě ten problém. Já jsem toho názoru, že jejich pocity je k tomu ani náhodou neopravňují.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    RIP: Ano, toto je mimoradne vesely spolek :)
    RIP
    RIP --- ---
    Hele, zakazovaly by i jednotlivé webové stránky :-)
    http://thebestpageintheuniverse.net/mam/main.htm
    (které jsou mimochodem docela prčézní...)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    MORPHLER: Presne tak "matky proti zruseni lokalni prodnice" ja jasny a vystizny nazev, jenz dava signal spolecnosti kdo proti cemu s jakou motivaci protestuj / ci zastava.

TRISSIE: Pro me za me, at se sdruzuje kdo chce, jak chce :). Ani si nemyslim, ze by spolky "Matky proti ..." mely nejaky vysady oproti jinym spolkum. Jednoduse proto, ze ta skupina lidi zvolila spatnou strategii uz tim nazvem. To, co me na tom zarazi je prave kombinace jejich cile s tim, jak se klasifikuji a cim podporuji sve argumenty.

Jestlize se uz v nazvu spolku nedokazi patricne vyjadrit, jakou kvalitu pak budou mit dalsi vyjadreni jich ( treba i uzitecnych ) myslenek? K cemu je dobry napad, ktery neni spravne sdelen?
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    TRISSIE: "Klidně si udělej sdružení proti matkám proti temelínu nebo čemukoli jinému, a hledej si svoje místo v médiích" .. udelej si to sama, jestli mas tu potrebu. ja jsem uz jednou dost jasne rekl, ze nemam potrebu a nechci proti tomu nejak bojovat. ja se o tom chci jen bavit. :)
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    TRISSIE: ja fakt nikde o nespravedlnosti ci ze na to nemaji pravo nepsal. naucte se cist. nesouhlasim s tim, nelibi se mi to a snazim se to hloubeji pochopit. to je neco jineho nez se mi tady nekteri snazi podsouvat ze si myslim a ze delam...
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    TRISSIE: to souhlasim. pravo na to ma kazdy.
    zde se bavime o vyhrazene skupine provadejici tuto aktivitu a zkoumame jejich motivaci, duvody a vubec co za tim stoji. ev. proc si nekteri myslime ze to prehaneji. je na tom neco spatneho?

tohle kafrání, že "někdo má odvahu něco dělat a je to nepsravedlivé, že k tomu používá prostředky, které má k dispozici" jsou tvoje slova, tvuj vyznam a prosim uz mi zadne takove nepodsouvej.