• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VODRHACNC - teorie a rady pro domácí stavbu našich obráběcích strojů frézky, soustruhy, 3D tiskárny, vračky, pily, brusky etc.
    Diskuze týkající se problematiky při stavbě domácího CNC a i jiných obráběcích strojů, nejsem žádnej profík, ale můžeme se zde společně podělit o těch pár poznatků co jsme nasbírali. Samozřejmostí bude prezentace našich výrobků a výsledných produktů.
    rozbalit záhlaví
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    ACID: hele tak za 500 :D jsem tohle postavil a funguje nádherně

    BOTRYTIS
    BOTRYTIS --- ---
    Zdravím, nechtěl by někdo rozložené CNC?
    (kupováno tak před rokem, nemám na to nakonec čas, cena teda dost klesla, ale určitě se případně dohodneme)

    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    Ahoj, neznáte v ČR nebo někde firmu, která vyrobí těsnící kroužek daných rozměrů? (distanční, vymezovací... nevím jak to nazvat)

    Něco jako subtilní prsten, ale s rozměrem 24mm průměr, 1mm výška. Vypadá to asi takhle, má sloužit jako dekorace a přechod mezi dvěma materiály. Mělo by to být z nerezu nebo hliníku.

    Nechal bych to říznout laserem, ale bude to očouzené - nenapadá vás nějaký jiný způsob?

    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Koukam, ze tenky plechy se daj i s diodovym laserem:

    Cutting Metals With A Diode Laser? | Hackaday
    https://hackaday.com/2022/09/21/cutting-metals-with-a-diode-laser/

    Cutting Metal with a Desktop Laser
    https://youtu.be/lSN5Yz1Xq1Q
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    Dneska takový doladění, už pěkně ručně po staru

    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    TEAPACK: já na tomhle:D

    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    SALAM23: jo, 6061 je hodnej matroš, podobně jako AW2017 =) ale čistej hliník je mazlavý zlo...
    já obrábím na tomhle ^.^
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    Ahoj, nenašel by se mezi vámi někdo (ideálně pražský) s CNC/laserem schopným vyřezávat 0.5mm mosaz? Potřeboval bych vyřezat celkem tři destičky, vetší má 50mm šířku, menší 30. Zkusil jsem to ručně dremelkou a málem u toho umřel :)

    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    SELIX
    SELIX --- ---
    Neumím na mobilu poslat odkaz, tak ukážu ten matroš...

    JVCNC
    JVCNC --- ---
    takova zajimavost. Ve svete 3D tisku koluje ruzne po internetu video s tiskem 1m/s, casto u toho komentare ze takto rychle tisknou stejne nejde a ze to je k nicemu.

    no, ono tak jde i frezovat a uloha je slozitejsi. Fyzikalni limit rychlosti 3D tisku je uplne nekde jinde nez 1m/s
    HOCHVORSCHUBFRÄSEN 50.000 mm/min. // HIGH FEED MILLING 50,000 mm/min.
    https://www.youtube.com/watch?v=yJF_azt09kM
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    osa Z definitivne vyresena..
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    Pomalu se rodí další pomocnik do dílny ,je to takový sranda projekt na drobnosti k modelům ,kdyby to zvládlo mosaz a hlínu jsem spokojený .... základ je stojan na vrtačku, křížový stůl + 3d tisk, pojezd z 2x 10lmuu + 25lmuu ,stůl klasická rybina,přestavba na cnc ,ještě vymyslet kam nacpu zdroj a shield a dotisktnout díly na rotační osu a hotovo, a asi trochu snížím Z

    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    SELIX: lightburn,za mě top,nebo plugin CorelLaser pro CorelDraw a pálit přímo z Corelu ,ten mě ale moc neseděl na řezání,na grafiku super a tak tam kreslím a na řezání používám ten lightburn

    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    Ahoj, sháním malovýrobu, nemáte na to někdo vybavení? 5-ose CNC to umí rovnou, 3-ose ve spolupráci se soustruhem.

    - Mosazný hrot, průměr 3-5mm, délka cca 50mm
    - Závit M4
    - Špička je naříznuta do kříže 0,4mm silnými drážkami
    - Sháním 3-20 ks
    - možná by to šlo vyrobit jednodušeji, závitová tyčka plus nějaký konec co se na ni našroubuje, možná uzavřena matice a tu naříznout ale nevím

    Kdyžtak pošta, dík!

    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    Dneska takový blbnutí s laserem, pokus o řezanou skládanou grafikou, pro kamaráda,chtěl nový čísla na moto a nechtěl kupovat celopolep, tak jsem mu řezal čísla na zakrytí starých, říká se mu Lenin, je mu dost podobnej a mimo čísel jsem udělal i siluetu...jinak suprově se na tom dělají samolepky, se divim, že mě to nanapadlo dřív, když se vychytá rychlost a síla, tak to krásně prořízne jen samolepu a papír drží, tak není problém s přenosem

    JVCNC
    JVCNC --- ---
    po nejake dobe se take necim pochlubim. Casto se to jak meri obrobkove sondy at uz profi nebo hobby posuzuje podle toho co zmeri opakovanym najetim do jednoho mista. To ale o tom jak sonda meri tak uplne moc nerekne. Vzhledem ke konstrukci sondy ma take zasadni vliv i to jak je sonda natocena, nejrozsirenejsi varianta konstrukce s 6 kulickama meri ruzne a s ruznym rozptylem podle toho jak je natocena vuci trojnozce kulickoveho mechanismu. Mam rozdelanou i vlastni sondu a par ruznych sond ruznych vyrobcu v praci. Tak jsem nelenil a dodelal do RS mereni smerove charakteristiky. Zatim je to hodne syrove ale uz to meri a ukazuje. Casem bude i kompenzace zmerene polohy podle tehle zmerene charakteristiky. probechar
    online photo hosting
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    Jedna fotka z prestavby CO2 na fiber - uz to jde do finale...

    JVCNC
    JVCNC --- ---
    jo ted koukam na jedno video od Haase a tam to take pres G50 nepreleze nijak nic

    to SSV taky asi implementuju, to bude prace na chvilku
    Spindle Speed Variation - Stop chatter on your CNC lathe - Haas Automation
    https://www.youtube.com/watch?v=dXR2wDDFFm4&t=1020s
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam