• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATOMRusíni, alebo máme korene v oblastiach Zakarpatskej Ukrajiny
    toto auditko rozhodne nie je nejaký trápny nacionalistický výstrelok
    máte medzi svojimi predkami Rusínov ?
    nejakých poznáte ?
    chcete spoznať ich kulúru a tradície ?
    tak poďte sem
    rozbalit záhlaví
    SARGONOUT
    SARGONOUT --- ---
    Cela rodina z maminej strany je zo zakarpatska ...
    a co si pamatam tak nikdo tomu inac nepovedal ako zakarpatie ...tak ja neviem :)
    zaujmava skupina ... budem urcite sledovat :)
    A_TERISITA
    A_TERISITA --- ---
    Tak to by mě taky zajímalo - myslím, že domorodci tomu kraji říkají "Zakarpaťja" nebo tak ňák, a to by teda znamenalo, že je to "vnucené" pojmenování, a musí existovat eště ňáký starší a domorodější..?
    HARALD
    HARALD --- ---
    HELLISH: Já měl vždycky za to, že onen region se jmenuje Podkarpatská Rus. Zakarpatská Ukrajina se to začalo nazývat v době, kdy Beneš toto území nabídl Stalinovi aniž ten ho o to žádal. A začal se tak nazývat proto, aby se odůvodnilo jeho "navrácení" Sovětskému svazu. Je to tak, nebo jsou mé informace chybné?
    HELLISH
    HELLISH --- ---
    FIYAH: hlavně úplně nechápu co to má přesně společnýho se Zakarpatskou Ukrajinou?
    já měl dědka z Drahova (http://www.maplandia.com/ukraine/zakarpatska/drahovo/ )
    FIYAH
    FIYAH --- ---
    moje máma je z Ruska, takže slovanka jak Brno a můj táta je z Azerbadžánů, takže arab jak vod vokurek. Může mi míchání krví způsobit neplechu? Aspoň by se vysvětlilo, proč sem tak praštěná,-)
    SURICATA
    SURICATA --- ---
    MISCHA: z Ruska nejsem rodově vůbec (jsem valach jak noha), ale rusíni nemají s Ruskem nic moc společného, je to samostatný národ na Zakarpatské Ukrajině.
    A zase jen z doslechu nemyslím, že by byli nerváci, spíše jsou divocí...
    MISCHA
    MISCHA --- ---
    SURICATA: jak moc ty jsi rodove z ruska?
    jojo samohonka, to je případ:))
    veselý a družný národ to je, co vím z rodiny, ale taky pekný nerváci:)
    SURICATA
    SURICATA --- ---
    Já jedu v sobotu na týden na Zakarpatskou Ukrajinu, jedu poprvé tak jsem celkem zvědavá. Trochu mám obavy z té jejich samohonky,ještě když jsou rusíni (z doslechu) velice veselý a družný národ ....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam