• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  _BENNYSčítání lidu 2011
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  Statistici vyrazí do terénu pro neodevzdané sčítací formuláře – Novinky.cz
  http://www.novinky.cz/domaci/233676-statistici-vyrazi-do-terenu-pro-neodevzdane-scitaci-formulare.html

  Komisaři ČSÚ se při návštěvě, která nebude předem ohlášená, prokáží služebním průkazem sčítacího komisaře, svým občanským průkazem a písemným pověřením ČSÚ.

  Úřad tak dává domácnostem ještě jednu možnost, jak splnit povinnost odevzdat vyplněné formuláře k letošnímu sčítání lidu. Pokud domácnost formuláře ztratila či byly nějakým způsobem znehodnoceny, komisař jim předá nové formuláře a požádá je o jejich vyplnění a odevzdání. To lze učinit buď předáním přímo sčítacímu komisaři při jeho návštěvě nebo elektronicky na internetové adrese www.scitani.cz, případně bezplatně poštou v obálce s předtištěnou adresou P.O.Box ČSÚ, která bude domácnosti na vyžádání předána spolu s formuláři.
  CZUPA
  CZUPA --- ---
  Tady v podstate OT, ale pro nekoho mozna zajimave srovnani:

  Dneska jsem se ucastnil scitani lidu v Kanade. Scitaji se domacnosti/osoby, takze je jedno jaky jste obcan. Co obsahuje dotaznik:
  - jmeno
  - stav (svobodny, zenaty,...)
  - jakymi jazyky doma mluvite
  - jake jazyky umite
  - jaky je vas vztah k osobe c. 1 na dotazniku
  - jestli souhlasite se zverejnenim vasich dat za 150 let :)

  Vyplnil jsem to, protoze je mi to burt. Ale vzhledem k tomu, ze Kanada je dost etatisticka, zajimalo me, jestli je to povinne. A je to celkem sila:
  The Statistics Act requires that each household is required to complete the census form it receives; they are mandatory. Specified within the Statistics Act are fines of up to $500 and/or a jail term of up to three months.
  CROSS
  CROSS --- ---
  PAULMUADDIB: zdroj?
  ATOMOUSEK
  ATOMOUSEK --- ---
  PAULMUADDIB: Taky si to myslim.
  PAULMUADDIB
  PAULMUADDIB --- ---
  ATOMOUSEK: Kecají, vrátilo se jim méně než dvě třetiny. Kamuflují to.
  _BENNY
  _BENNY --- ---
  ATOMOUSEK: tak v tom pripade u me doma narazi. formular jsem prece uz jednou a dokonce zdarma bez naroku na financni odmenu za vykonavani prace kterou maji vykonavat urednici a ne ja radne odeslal postou (ktera jej patrne ztratila, ale to uz neni muj problem :). pokud bude nekdo chtit abych to vyplnil znovu, budu od nej zadat proplaceni sveho casu, ktery je velmi drahy :)
  ATOMOUSEK
  ATOMOUSEK --- ---
  Sčítací komisaři se v 2. půli května vydají do domácností, jež převzaly formulář sčítání lidu, ale neodevzdaly jej. Statistikům se vrátilo 16,8 mil. vyplněných dotazníků, 180 tis. jim jich ale chybí. (MFD/A7)
  ATOMOUSEK
  ATOMOUSEK --- ---
  PAULMUADDIB: Kdo vi...
  PAULMUADDIB
  PAULMUADDIB --- ---
  Nějaké novinky? Oznámení? Dva měsíce masáže, pak týden sledování průběhu, pak oznámení, že se "milostivě" posouvá poslední (ale už opravdu poslední - jako u mountfieldu) termín pro odevzdání a teďticho po pěšině? Tak kolik neodevzdalo? Milion? Dva?
  _BENNY
  _BENNY --- ---
  Ještě jednou, stručně, k utajení a sčítání - Stručné misantropické informace
  http://strucny.misantrop.info/jeste-jednou-strucne-k-utajeni-a-scitani
  GORG
  GORG --- ---
  YouTube - Vladimír Kovář (Unicorn) vs. zkorumpovaný ČSU
  http://www.youtube.com/watch?v=yhK63UMTg6I&NR=1
  GORG
  GORG --- ---
  _BENNY: to je trochu jako se bat, ze mi ujede vlak do koncentraku :)
  moje mama nijako statu neduveruje a obecne ma takovou tu typickou rezignovanost vuci pravici i levici, udrzet si neco pro sebe a radeji si na stat dat pozor a nedat mu moc sanci te znicit, rozmaznout jak problematickyho cerva.. takze kdyz jsem ji rekl, ze ja nic vyplnovat nehodlam, nechapala proc zas musim delat nejaky problemy a komplikovat si zivot a vystrasena z toho, ze tam mam trvaly bydliste u nich, a ze pokud neodeslu scitaci formular, tak bez diskuzi ji rovnou vyrazi dvere exekutor ... jakoze dost extremne pesimisticka vize a znela tak vydesene, ze jsem ji tak malokdy slysel... kvuli scitani! :) predstava, ze by rodice prisli o dum kvuli scitani lidu, domu a bytu je absurdni...... i kdyz stat je popravde obcas dost zly anebo hloupy a pripadna 10 kkc nezaplacena pokuta by teoreticky opravdu mohla takhle tragikomicky dopadnout, ze by vlastne nekoho, kdo legalne bydli, vystehovala exekutorem kvuli tomu, ze nechtel rict, kde bydli a proc a s kym
  _BENNY
  _BENNY --- ---
  to je legracni jak se lidi chteji aktivne scitat a jsou nastvani kdyz se jim to komplikuje. moje matka, obycejna to zena, zase rikala ze musi nechat secist myho mladsiho brachu, protoze co kdyby s nim pak stat nahodou "nepocital" a on treba nedostal duchod nebo ho neosetrili u doktora :))
  THOMASMORTA
  THOMASMORTA --- ---
  Za mě vyřešil sčítací dilema panický pan domácí, který nás v podnájmu umluvil, ať se sečteme také u něj v bytě, protože má strach z pokuty...
  Praktický výsledek je ten, že jsem se sečetl dvakrát, ovšem pokaždé s trochu jinými údaji (vesměs pravdivými, ale způsobobenými drobným znatkem, protože pan domácí nám zapomněl přiložit návod k vyplnění a některé kolonky opravdu nejsou intuitivní).
  Takže ať si dělají sčítací úředníci s osobou, která je na dvou místech zároveň, co chtějí... Docela by mě zajímalo, jak v takových případech jejich metodika postupuje, protože i před deseti lety jsem se sečetl dvakrát a pokaždé jinak...
  GORG
  GORG --- ---
  YouTube - UK Census 2011 Gets Destroyed
  http://www.youtube.com/watch?v=1Uu86xAg5Ec&feature=feedf


  v britanii letos bojkotovalo scitani 7 milionu Britu? wow. inspirace
  GENERALLZ
  GENERALLZ --- ---
  Stanislav Křeček, sčítání 2021: Policie na to u Vás doma dohlídne! | Křeček: „Do dotazníku si každý může napsat, co chce, nikdo to neověřuje. Není záruka pravdivosti údajů. Do sčítání by měly vstoupit další státní orgány, třeba policie, která by měla mít možnost vejít do domů a zjistit tam skutečné poměry.“
  _BENNY
  _BENNY --- ---
  GORG
  GORG --- ---
  ad zakázka HP sama byla předmětem kontroverzí..

  http://domaci.ihned.cz/c1-40559080-tendr-na-scitani-lidu-proveruje-policie-podezira-obe-strany-z-pletichy
  http://domaci.ihned.cz/korupce/c1-39400550-kauzu-csu-uz-vysetruje-policie-podivny-tendr-vzdala-i-spicka-v-oboru
  http://domaci.ihned.cz/korupce/c1-40177710-tajemny-expert-rozhodl-o-pulmiliardove-zakazce-pro-statistiky
  http://domaci.ihned.cz/c1-39328450-podminky-tendru-vyradily-vetsinu-zajemcu

  Podmínky výběrového řízení byly prý záměrně nastaveny tak, aby se ho mohla zúčastnit jen jedna firma.

  ...

  "Požadavky jsou sestaveny tak, že jejich úplnou kombinaci může splnit pouze společnost Hewlett-Packard," stojí v nepodepsaném dokumentu, který obdržel poradce premiéra Vladimír Mlynář od kolegy z firmy O2, kde dříve působil.


  http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=666383
  http://www.rozhlas.cz/zpravy/spolecnost/_zprava/723009

  http://domaci.ihned.cz/c1-39322110-korupce-pri-tendru-na-scitani-lidu-urad-o-podezreni-vedel-uz-od-leta

  Ukazuje se navíc, že šéfové úřadu o pochybnostech kolem regulérnosti soutěže vědí už od léta. Premiérův poradce a bývalý ministr Vladimír Mlynář HN potvrdil, že statistikům poslal v srpnu dokument, který shrnuje, co je na vypsaném tendru špatně.

  // Sám jsem na jedné státní zakázce dělal a VŠICHNI jsme tam věděli, že zadání magistrátu mohla splnit jistá jedna firma v Podolí, a navíc díky tomu byly velké problémy. Tento případ zní podobně. Chování ČSÚ v této kauze je směšné.. hrozili žalobou na Kováče z Unicornu, že prý obviněním poškodil jejich jméno.
  GORG
  GORG --- ---
  Sčítání lidu v roce 2011 zajistí firma Hewlett Packard - Zpravodajství (Český rozhlas)
  http://www.rozhlas.cz/zpravy/spolecnost/_zprava/728570

  Hewlett Packard, která zvítězila v tendru na generálního dodavatele informačních technologií

  // HP je americká firma, a tedy pro ní platí to samé viz níže pro Lockheed Martin. Nikdo ani v ČSÚ vůbec nemusí ani trochu tušit, že HP bude leakovat data někam mimo. Ostatně HP dodaly ten software, a pokud opravdu mají nějakou dohodu s CIA nebo kým, pak stačilo udělat malý (povinný) backdoor (resp. bezpečnostní díru), ke kterému se pak někdo připojí vzdáleně, aby to nevypadalo, že aplikace něco někam sama posílá.

  Proto mi přišlo nadmíru hloupé, když Drápal řekl, že je 100% vyloučený únik informací, protože to je ostatně statisticky nemožné :-) Kdyby řekl, že na 99,9% tak budiž, ale těm jeho 100% se budu smát ještě příštích 10 let, jak nás krmil naprostými nesmysly.
  GORG
  GORG --- ---
  Boycott the UK census over links to Lockheed Martin, protesters say | UK news | guardian.co.uk
  http://www.guardian.co.uk/uk/2011/feb/19/census-boycott-lockheed-martin

  All US-based companies are subject to the Patriot Act, which allows the US government to have access to any data in the company's possession. Campaigners have warned this could give the US government access to detailed and personal data on the UK's entire population.

  // no tušil jsem, že se podíleli i na mučení. jde mi o to, že možná u nás to tak hrozné není, ale včasný bojkot by nás ochránil před horší variantou v budoucnosti, kde i penále mohou být horší. třeba ne, třeba celosvětově současné sčítání a jiné věci otevírají lidem oči a bude celosvětově sčítáním posledním. v UK jsou o zrušení sčítání, zdá se, vážnější debaty než v ČR, kde se na zahraniční zaběhlost sčítání odkazujeme
  Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam