• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORJÓGA
    Všechny druhy jógy... Názory, rady, zkušenosti. Na HOME jsou zajímavé linky.
    Osm (aštanga / radža) částí jógy: - rozvíjejme diskuzi a rozšiřujme si navzájem obzory :)
    KořenyPlody“ / Samyama
    1. jama - 5 etických principů v jednání vůči vnějšímu světu (ahimsá - neubližování, nenásilí * satja - pravdivost, pravdomluvnost * astéja - nekradení, neprahnutí * brahmačarja - smyslová zdrženlivost, nevášnivost, schopnost neplýtvat energií * aparigraha - nehromadění, neulpívání)
    2. nijama - 5 etických principů v jednání vůči sobě (sauča - čistota těla i mysli * tapas - vytrvalost, sebekázeň a disciplína ve vlastní jógové praxi * santóša - spokojenost * svádhjája - sebepoznání, studium svatých písem * íšvara pranidhána - nalezení vyššího životního smyslu, dobrovolné podřizování se vyšším zákonům, poznávání osobního/univerzálního Boha)
    3. ásány - cvičení jogových pozic
    4. pránajáma - práce s vnitřní energií pomocí dechových technik
    5. pratjáhára - stažení smyslů od vnějších objektů, umožňuje utišení a ovládnutí mysli
    6. dhárana - koncentrace mysli
    7. dhjána - meditace
    8. samádhi - splynutí s universem, trvalé poznání Já >> stav Sat-Čit-Ánanda (čisté a absolutní jsoucí (sat) vědomí (čit) blaženosti (ánanda)) / džívamukta (osvobozený za živa) / kaivalya / nirvána / dobrýjeto ;)


    Manuál: Yoga Sutras of Patanjali (EN) vč. překladu jednotlivých slov ze sanskrtu a výkladu a odkazů na související texty o jógové psychologii a filozofii :: (EN) PDF verze bez komentáře :: Pataňdžaliho Jógasůtry (CZ, bez komentářů a prolinkování :-( ) Další základní texty

    Podložky a pomůcky na cvičení, aneb smrt ásánám na karimatkách, kobercích a podobných zrůdnostech ;)
    Malý přehled možností, kde se věnovat józe - ásány i meditace. Sledujte také YogaPoint a Jóga žurnál.
    Pokud chcete doporučit někoho dalšího, uveďte odkaz do klubu se slůvkem "záhlaví", rádi přidáme.
    Nejbližší akce, workshopy, kurzy...

    aktualizace: 8.2.2012
    (přidání na vyžádání)

    30.3.-1.4. Ostravský jarní víkendový jógový a taneční festival.
    Praha
    Belayoga-Praha, Řevnice NOVÉ
    Akasha NOVÉ
    ashtanga.cz - Dalibor Štedronský, ashtanga vinyasa
    ashtangajoga.cz - ashtanga vinyasa
    budhistické Centrum Lotus - ashtanga vinyasa, hatha, kundalini
    Cocoon NOVÉ
    Energy Studio - Václav Krejčík
    Jóga Centrum Rubeška - hatha, iyengar, vinyasa flow, gravid, ...
    Klub kondiční gymnastiky jógy - hatha
    Lenka Kýrová - dynamická, ashtanga vinyasa
    Lenka Nezvalová - vinyasa flow
    Lucie Königová - vinyasa flow, jógová terapie
    MUDr. Marcela Mikešová - iyengar, jógová terapie
    Milena Raková - iyengar
    Pavel Hub - ashtanga vinyasa
    Prague Yoga - vinyasa flow, iyengar, viniyoga, yin yoga, 1 on 1
    Studio Kairos - tradiční joga, krija joga a tantra
    Garuda Centrum - Celoroční kurzy klasické jógy, čchen taiči a sebeobrany - Praha 2
    vinyasayoga.cz - ashtanga vinyasa a vinyasa flow
    YogaJoga - Helena Kubrychtová Bártová - iyengar
    YogaMe NOVÉ
    Yoga Space - ashtanga vinyasa, hatha, vinyasa flow
    Brno
    Gitanandajoga.cz
    MUDr. Jan Černý - iyengar (tel. Botanicka - tu se cvici: 541 223 764, tel. ordinace: 547 221 304)
    Ostrava
    Centrum Lotos - iyengar, pro ženy, gravid, po porodu
    Pranava Jóga Centrum NOVÉ
    Bikram Yoga Ostrava - ehm ;) NOVÉ
    Pardubice
    Láďa Lebeda
    Plzeň
    Škola jógy pro každý den - iyengar, hatha
    Prostějov
    Jógaklub Prostějov - iyengar, hatha
    Severní Čechy
    Jóga Hlavice (u LBC) - iyengar, retreaty, pronájem pro vlastní akce
    Jóga Namaste Chomutov - ashtanga vinyasa, vinyasa flow
    Petr Něměček - iyengar
    Jižní Čechy
    MUDr. Michaela Klos - vivékananda
    Frýdek - Místek
    Karakal - hatha
    Celorepublikově
    Jóga v denním životě - hatha, bhakti, džnána
    Jiří Vacek a přátelé - džnána, meditace, retreaty
    Sahadža jóga (Nirmalá Déví) - kundalini
    Světoběžníci NOVÉ
    Matej Jurenka




    Související kluby: [ AYP ‒ pokročilé jógové techniky ‒ aplikovaná duchovní věda ] :: [ MEDITACE ] :: [ poweryoga ] :: [ Zenové příběhy ] :: Koány a zenové příběhy
    rozbalit záhlaví
    PISTULE
    PISTULE --- ---
    KRISKA: tak aspoň na 90. Je to zvláštní, mně neklouže vůbec a to na lekcích na erárních ujíždím pořád.
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    PISTULE: tak podlozka je fajn, dokonce i trochu odtlumi kolena, takze sem nemusela podkladat rucnikem, a ruce sice nebyly 100% ale treba 90% takze dekuju, za tu cenu su spokojena:)
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    PANDAMON: :-) asi máš moc obecný dotaz.

    Pokud hledáš fakt konkrétně nějakou jogu podle Harbhajan Singh Khalsa (tvrdí wiki, že je "objevitel"), tak netuším, pokud tě prostě zajímá jóga víc do hloubky, tak já roky chodil do školy Rezonance a tam maj s těmito věcmi bohaté a osobní zkušenosti a určitě mají co předat.
    PISTULE
    PISTULE --- ---
    KRISKA: superrychlý! tak snad ti nebude klouzat.)
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    PISTULE: tak uz ji mam doma, vcera sem ji objednala dopoledne, to nechapu... :D zitra jde do akce :)
    PISTULE
    PISTULE --- ---
    FRAKTALEK: já je mám doporučené od naší cvičitelky. Bere od nich vše a já tam taky nakoupila více než podložku...jsem spokojená.
    FRAKTALEK
    FRAKTALEK --- ---
    PISTULE: to vypada jako fajn obchudek. Koukam po meditacnich polstarich a podlozkach a tady maj polstare levnejsi a plnene skorapkami pohanky...supr:)
    PISTULE
    PISTULE --- ---
    KRISKA: červenou bych už vzala taky, mušky na ni nejdou... tak snad budeš spokojená!
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    PISTULE: tak sem vzala cervenou a 185 cm.

    Diky vsem za rady, nejhur budu muset sahnout po nejake drazsi, ale doufam, ze tahle bude dobra.
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    PISTULE: zrovna tu zlutou sem zvazovala, ale uprostred procesu objednani mi odesel monitor a resila sem jiny veci...
    PISTULE
    PISTULE --- ---
    KRISKA: já využila i prodloužení, ač jen na 180, jsem za to ráda. A pozor, do žlutý už bych nešla...
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    PISTULE: Díky, neklouzavá cenově přijatelná je pro mě nejlepší volba :)
    PISTULE
    PISTULE --- ---
    KRISKA: Já mám tuhle http://www.yogashop-hlavice.cz/d/podlozka-safran-1000384/
    a spokojenost maximální, neklouže vůbec. Ve studiu, kam chodím mi ta jejich občas prokluzuje, ale vždy si ji zapomenu vzít..
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    KAREN: desne se mi potej ruce, mistnosti sou vetsinou navic pretopeny, takze su durch i pred zacatkem cviceni v podstate, takze si to nedovedu moc predstavit + chci podlozku i na dalsi aktivity. poslednich 5 let mam tuto https://www.flexitylife.cz/...ecniky/bodhi-rishikesh-premium-60-joga-podlozka-4-5-mm/?variantId=3450
    a ta klouze... a ve studiich ty pujcovaci byvaji jeste klouzavejsi... takze bych rada asi neco fakt pohodlneho.
    AREDHEL
    AREDHEL --- ---
    AGRICULTEUR: no taky jsem měl levnou, ale když jsem cvičil ashtangu tak při těch skokách jsem jí oddělal asi za měsíc. Jinak by mi i stačila, to je fakt.
    KAREN
    KAREN --- ---
    KRISKA: Zas někteří jsou toho názoru, že to klouzání tě přiměje víc zapojit svalstvo ;)

    např. tuhle Dalibor

    Přesné ásany už dávno nedělám. O tom jóga vůbec není, naznačuje vyhlášený lektor Štědronský | Plus
    https://plus.rozhlas.cz/...uz-davno-nedelam-o-tom-joga-vubec-neni-naznacuje-vyhlaseny-lektor-8136486
    PANDAMON
    PANDAMON --- ---
    AGRICULTEUR: možná k józe patří i správný výběr prostředí včetně kvality travního porostu. Aneb miluj i ne úplně dokonalý anglický trávník:)
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    AREDHEL: dekuju, to uz je asi hodne pres rozpocet, ale budu ji drzet v patrnosti, vanoce se blizi :D
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    AGRICULTEUR: me to klouze i s rucnikem, mam nejakou levnejsi podlozku a prijde mi, ze rucnik nicemu nepomaha:(
    AGRICULTEUR
    AGRICULTEUR --- ---
    za me nejlevnejsi jogamatka za dvekila a kdyz se potis dej si tam rucnik
    AGRICULTEUR
    AGRICULTEUR --- ---
    protoze trava je ve vetsine pripadu na hodne poloh nahovno
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam