• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORJÓGA
    Všechny druhy jógy... Názory, rady, zkušenosti. Na HOME jsou zajímavé linky.
    Osm (aštanga / radža) částí jógy: - rozvíjejme diskuzi a rozšiřujme si navzájem obzory :)
    KořenyPlody“ / Samyama
    1. jama - 5 etických principů v jednání vůči vnějšímu světu (ahimsá - neubližování, nenásilí * satja - pravdivost, pravdomluvnost * astéja - nekradení, neprahnutí * brahmačarja - smyslová zdrženlivost, nevášnivost, schopnost neplýtvat energií * aparigraha - nehromadění, neulpívání)
    2. nijama - 5 etických principů v jednání vůči sobě (sauča - čistota těla i mysli * tapas - vytrvalost, sebekázeň a disciplína ve vlastní jógové praxi * santóša - spokojenost * svádhjája - sebepoznání, studium svatých písem * íšvara pranidhána - nalezení vyššího životního smyslu, dobrovolné podřizování se vyšším zákonům, poznávání osobního/univerzálního Boha)
    3. ásány - cvičení jogových pozic
    4. pránajáma - práce s vnitřní energií pomocí dechových technik
    5. pratjáhára - stažení smyslů od vnějších objektů, umožňuje utišení a ovládnutí mysli
    6. dhárana - koncentrace mysli
    7. dhjána - meditace
    8. samádhi - splynutí s universem, trvalé poznání Já >> stav Sat-Čit-Ánanda (čisté a absolutní jsoucí (sat) vědomí (čit) blaženosti (ánanda)) / džívamukta (osvobozený za živa) / kaivalya / nirvána / dobrýjeto ;)


    Manuál: Yoga Sutras of Patanjali (EN) vč. překladu jednotlivých slov ze sanskrtu a výkladu a odkazů na související texty o jógové psychologii a filozofii :: (EN) PDF verze bez komentáře :: Pataňdžaliho Jógasůtry (CZ, bez komentářů a prolinkování :-( ) Další základní texty

    Podložky a pomůcky na cvičení, aneb smrt ásánám na karimatkách, kobercích a podobných zrůdnostech ;)
    Malý přehled možností, kde se věnovat józe - ásány i meditace. Sledujte také YogaPoint a Jóga žurnál.
    Pokud chcete doporučit někoho dalšího, uveďte odkaz do klubu se slůvkem "záhlaví", rádi přidáme.
    Nejbližší akce, workshopy, kurzy...

    aktualizace: 8.2.2012
    (přidání na vyžádání)

    30.3.-1.4. Ostravský jarní víkendový jógový a taneční festival.
    Praha
    Belayoga-Praha, Řevnice NOVÉ
    Akasha NOVÉ
    ashtanga.cz - Dalibor Štedronský, ashtanga vinyasa
    ashtangajoga.cz - ashtanga vinyasa
    budhistické Centrum Lotus - ashtanga vinyasa, hatha, kundalini
    Cocoon NOVÉ
    Energy Studio - Václav Krejčík
    Jóga Centrum Rubeška - hatha, iyengar, vinyasa flow, gravid, ...
    Klub kondiční gymnastiky jógy - hatha
    Lenka Kýrová - dynamická, ashtanga vinyasa
    Lenka Nezvalová - vinyasa flow
    Lucie Königová - vinyasa flow, jógová terapie
    MUDr. Marcela Mikešová - iyengar, jógová terapie
    Milena Raková - iyengar
    Pavel Hub - ashtanga vinyasa
    Prague Yoga - vinyasa flow, iyengar, viniyoga, yin yoga, 1 on 1
    Studio Kairos - tradiční joga, krija joga a tantra
    Garuda Centrum - Celoroční kurzy klasické jógy, čchen taiči a sebeobrany - Praha 2
    vinyasayoga.cz - ashtanga vinyasa a vinyasa flow
    YogaJoga - Helena Kubrychtová Bártová - iyengar
    YogaMe NOVÉ
    Yoga Space - ashtanga vinyasa, hatha, vinyasa flow
    Brno
    Gitanandajoga.cz
    MUDr. Jan Černý - iyengar (tel. Botanicka - tu se cvici: 541 223 764, tel. ordinace: 547 221 304)
    Ostrava
    Centrum Lotos - iyengar, pro ženy, gravid, po porodu
    Pranava Jóga Centrum NOVÉ
    Bikram Yoga Ostrava - ehm ;) NOVÉ
    Pardubice
    Láďa Lebeda
    Plzeň
    Škola jógy pro každý den - iyengar, hatha
    Prostějov
    Jógaklub Prostějov - iyengar, hatha
    Severní Čechy
    Jóga Hlavice (u LBC) - iyengar, retreaty, pronájem pro vlastní akce
    Jóga Namaste Chomutov - ashtanga vinyasa, vinyasa flow
    Petr Něměček - iyengar
    Jižní Čechy
    MUDr. Michaela Klos - vivékananda
    Frýdek - Místek
    Karakal - hatha
    Celorepublikově
    Jóga v denním životě - hatha, bhakti, džnána
    Jiří Vacek a přátelé - džnána, meditace, retreaty
    Sahadža jóga (Nirmalá Déví) - kundalini
    Světoběžníci NOVÉ
    Matej Jurenka




    Související kluby: [ AYP ‒ pokročilé jógové techniky ‒ aplikovaná duchovní věda ] :: [ MEDITACE ] :: [ poweryoga ] :: [ Zenové příběhy ] :: Koány a zenové příběhy
    rozbalit záhlaví
    SLAUGHTER
    SLAUGHTER --- ---
    SLAUGHTER: ano, netlačit na pilu.
    MEI
    MEI --- ---
    AGRICULTEUR: Dělala jsem jen 2x, protože je to něco, co mam v extra nelibosti, ale pokaždé se mi poměrně rychle podařilo docílit "čisté vody".
    AGRICULTEUR
    AGRICULTEUR --- ---
    SLAUGHTER: ano dělám nebo ano lze a pravidelně dosahuji čisté vody (bez žlutavého zabarvení a mini kousků zbytků potravy)
    SLAUGHTER
    SLAUGHTER --- ---
    AGRICULTEUR
    AGRICULTEUR --- ---
    Dobrý den vespolek jogolegove. Děláte Šanku?
    Pokud ano kolik opakování??
    V návodu jsem kdysi četl že se to má opakovat tak dlouho dokud neteče pouze čistá voda..
    Ale toho se mi nikdy nepodařilo dosáhnout.. tak přemýšlím jestli je to opravdu možné. (Asi jako jó... Ale) nejvíc jsem kdy udělal asi 16 sérií pití série cviků pití...
    Ale nikdy jsem to nedotáhl až k něčemu u co by se dalo nazvat čistou vodou.. vždycky je to přinejmenším zabarveno do žluta..
    Navíc tak u c13 začínám být už dost unavenej a .. a tak většinou aplikuji argument " rid se pocitem a netlačit na pilu".. (ahimsa)
    Co vy na to?? Zkušenosti? Komentáře
    AREDHEL
    AREDHEL --- ---
    ARRAKIS: a jeste jsi neucil(a), nebo ano a chces se k tomu vratit v ramci dobrovolnictvi?
    Pokud ne, osobne bych zacal tim, ze nabidnu lekce zdarma znamym ci kolegum v praci, sousedum.
    Nebo bych kontaktoval primo oblibene jogove studio zda by uvitali vypomoc.
    ARRAKIS
    ARRAKIS --- ---
    mam za sebou treti teacher training /200, 300, 300/ a hledam zpusob jak zacit ucit, napada me dobrovolnictvi, stejne nechci resit pracovni povoleni a dostavat za to penize. odvest hodinu denne za dekuju nebo za snidani.
    meli byste prosim tip na web, kde hledat takove nabidky?
    cekal jsem ze na webech typu helpstay nebo workaway toho najdu dost, ale neni to tak :)
    muze to byt kdekoli na svete
    diky
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    GIOMIKY: Sorry, zdroj neznamy...
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    HELLENKA: Furt jedu jenom yoganidru
    https://bh.xf.cz/spanek.mp3
    XARGH
    XARGH --- ---
    Lide dobri, mam na vas prosbu:
    HLEDAM nekoho, kdo by me "vzal" na nevyuzitou partnerskou MultiSportku!
    zkoncil jsem prave v praci kvuli stresu a z nej vznikleho tinnitu (celkem hell), takze prijdu krom stresu (to mi vubec nevadi) i o svou MS :-/
    Chodim na ni uz 2 roky cvicit iyengar jogu do studii, kdybych to mel platit primo, nedoplatim se.
    v my praci ta partnerska stala 1200/mes, coz bych si strasne rad platil. v pripade ze by to bylo nutno platit dohromady (tohle nevim presne) daval bych mesic predem!
    bohuzel vsichni my byvaly kolegove jsou OSVC, takze ji nemaji.
    pokud by to pro me nekdo udelal, budu desne vdecny a pokusim se pomoci zas ja s necim potrebnym (IT, manualni pomoc atd neco urcite najdeme)
    ozvete se pripadne do zpravy.
    diky za pozornost.
    SCHIZOGENES
    SCHIZOGENES --- ---
    nemate prosim nekdo poneti kde v cr sehnat kvalitni tilak? vzal bych cerveny a bily. dik
    AGRICULTEUR
    AGRICULTEUR --- ---
    Kdysi jsem zakopnul o pojem "buddhanusmrtti" (možná si to pamatuji špatně ) a zcela jistě to špatně píšu... Nerezonuje vám to s něčím?? Je zde někdo kdo ovládá sanskrt a pomohl by to rozklicit?? buddhi se překládá jako intelekt/vědomí?? A smrtti by pak bylo??
    Na mě to teďka nějak vyhrezlo odněkud a nedá mi to spát..
    Předem děkuji..
    XARGH
    XARGH --- ---
    libilo, tak davam i sem
    Maty Ezraty on Ashtanga Yoga
    https://www.youtube.com/watch?v=3uTpamADhEs
    MEI
    MEI --- ---
    XARGH: A jakou 6mm protiskluzovou podložku máš? Taktéž něco od JadeYoga?

    PS Klidně mi hoď do pošty částku, za kterou by jsi tu cestovní "střelil" neboli prodal.
    XARGH
    XARGH --- ---
    MEI: nejlepsi je tato, da se nosit i slozena do balicku misto valce :)

    Great for yogis on the go, and for those who like closer contact with the ground, along with a little cushion!
    Incredible grip from open cell natural rubber

    ...akorat ji vubec nikam nenosim, staci mi ty erarni ve studiich a doma cvicim na 6mm protiskluzove - mozna bych ji tedy i "strelil" neboli prodal (tmave modra) ;)

    Travel Yoga Mat – Lightweight, Portable and Durable - JadeYoga
    https://jadeyoga.com/products/travel-mat?variant=1225840084
    MEI
    MEI --- ---
    Ahoj, sháním PROTISKLUZOVOU matku, stále platí Manduca a Bodhi nebo byste doporučili něco nového? Díky :-)
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    DHIRIAXX: Zkusil bych normalne treba Pozdrav slunci.

    DHIRIAXX
    DHIRIAXX --- ---
    Holá!:) Hoďte po mně nějaké zajímavé asány pro zpestření:)
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    Mám období, kdy se vracim k joze a nějak jsem si řekl, že si budu zdroje víc dohledávat sám. A dohledal něco, co by zvídavější moho zajímat. Je to dostupné na třeba na megaknihách.

    Roots of Yoga - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Roots_of_Yoga
    TECHNOBI
    TECHNOBI --- ---
    Nejraději mám yoganidru.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam