• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DESTINYXCoaching, koučink
    PODFUCK
    PODFUCK --- ---
    SDÍLENÍ/PRONÁJEM KOUČOVNY
    Nabízíme sdílení kanceláře ve zrekonstruovaném historickém domě na Vinohradech.
    Ideální pro kouče, psychology, terapeuty a příbuzné profese.
    Dispozice: 17m2, WIFI, plně vybavená kuchyňka, čekárna. Možnost využití zasedací místnosti.
    Parkování přímo před domem. Metro a tramvaj 5 minut chůze. Naproti park.
    Cena: dle počtu hodin/dní v měsíci
    DESTINYX
    DESTINYX --- ---
    Třeba Fritz Perls - Čtyři přednášky (někde ke stažení na netu, samostatně to nevyšlo).

    Dále třeba http://www.amazon.com/...p-atf_title_1_1?ie=UTF8&qid=1390843129&sr=8-1&keywords=enlightening+gestalt

    Nebo http://www.kosmas.cz/knihy/123987/tvurci-proces-v-gestalt-terapii/
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    DESTINYX: a z toho gestaltu napr. co? - pro rozsireni obzoru :-)
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    DESTINYX: super, dík. já to kdysi na linkedinu viděla, ale už se mi nepovedlo dopátrat kde :-)
    DESTINYX
    DESTINYX --- ---
    CONTINUITY: Tak co, vyzkouseno? :-)
    DESTINYX
    DESTINYX --- ---
    BOSSORKA: Me osobne spis nez koucovaci knihy obohacuji primo gestaltove knihy, coz je terapeuticky smer ze ktereho vychazim.
    Na linkedinu koucovny kdysi utvorili seznam literatury, viz https://docs.google.com/document/d/18TnjqbDjsDvYBaRCqmB_CCPYi__cIzjU-aFuv9FAeDQ/mobilebasic?pli=1
    treba si neco vyberes ;-)
    BOXY
    BOXY --- ---
    BOSSORKA: Asi bude notoricky známé, ale pro mě určitě Petr Parma - Umění koučovat - http://www.databazeknih.cz/knihy/umeni-koucovat-152445.
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    Máte doporučení na nějaké knihy, které vás při vaší koučovací praxi obohatily, nebo ke kterým se vracíte pro inspiraci?
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    PODFUCK
    PODFUCK --- ---
    Ahoj, nabízím pronájem kanceláře vhodné (i pro začínající) psychology, terapeuty, kouče atp. Velmi příjemné a motivující prostředí.
    [ OFFERINGNABÍZÍM: PRONÁJEM KANCELÁŘE - nízká cena / Praha 2 ]
    PODFUCK
    PODFUCK --- ---
    Koucujete nekdo jako dobrovolnik ve Fondu DUO, pripadne jinych obdobnych projektech?
    CARIBOO
    CARIBOO --- ---
    VALOR: Znám lidi, jak z Koučink Akademie, tak absolventy. Jednoduše řečeno, myslím, že jsou na trhu lepší, ale jak už bylo napsáno, tak je to hodně o osobní chemii. Ve mě to prostě nevyvolává důvěru a to ani jejich absolventi a ani jejich lektoři.
    DESTINYX
    DESTINYX --- ---
    CONTINUITY: Jasně, formální vzdělání není záruka kvality. Ale pokud je někdo dobrý, člověk na něj najde pozitivní reference. Znám spoustu lidí, kteří nevystudovali psychologii, ale prošli výcvikem, práci s lidmi mají v krvi a jsou dobří.

    Má teorie: paní jako alternativně laděná šamanka žije z prány a to málo co vydělá rozdá na dobročinné účely :-) Rychlým propočtem člověk zjistí, že za tu cenu si na sebe nemůže vydělat.
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    DESTINYX: Tak s tím souhlasím, že ta cena je podezřele nízká :))
    A ok, nejsem odborník na seznamy výcviků, máš pravdu, že by to mohlo být přesnější a podrobnější.

    Ale teda, na základě zkušenosti, vím, že člověk může být dobrý terapeut, i když na to nemá "oficiální" vzdělání, a za sebou ne každým uznávané kurzy (nebo ještě nestandardnější kvalifikaci a zkušenosti)....a naopak, může být psycholog s několika tituly před a za jménem a terapeut naprt ;)
    Samozřejmě, byl to jen dojem, a můžu se totálně mýlit....v kterémžto případě vyhodím 1200, protože víc než 1x nepřijdu.
    Proč jít s takovou nabídkou na Slevomat, je mi skutečně záhadou a je to částí mé kuriozity ;)
    MYSH_B
    MYSH_B --- ---
    MYSH_B: Chtěla jsem se opravit, protože po odeslání odpovědi jsem si uvědomila, že jsme pochybovali i o jejích terapeutické kvalifikaci, ale už to rozvedl DESTINYX, tak se k tomu nebudu vracet. V každém případě se těším na osobní reference :)
    DESTINYX
    DESTINYX --- ---
    CONTINUITY: Poreferuj, fakt - zajima me to. Ten vycet studia a aktivit je opravdu nicnerikajici. Nevidim tam nic o profesni praxi a historii, jen seznam VS a nekolika kurzu. U kurzu neni jasne, jestli byl nektery petilety terapeuticky, coz je zaklad. Asi bys nesla k zubari, ktery nema radne vzdelani ale jen par vikendovych kurzu.. ;-) Ona ta cena je prilis (=podezrele) levna i na terapii. Ale treba je pani osviceny lidumil :-)
    PODFUCK
    PODFUCK --- ---
    CONTINUITY: Kouc neni radce. Mas pravdu, kurz z tebe neudela dobreho kouce, stejne tak z tebe neudela autoskola skveleho ridice nebo terapeuticky vycvik dobreho terapeuta.

    DESTINYX: No proc by nekupoval,. hlavne ze je to ve sleve :D
    MYSH_B
    MYSH_B --- ---
    CONTINUITY: Poreferuj. O její kvalifikaci jako terapeuta zde nepadlo slovo pochybnosti, otazník tu panuje nad koučováním, protože je to technika odlišná od terapie - s jiným průběhem a výstupem.
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    CONTINUITY: samozřejmě "zdá se", doopravdy poznat se to dá až osobně, ale přehled jejích aktivit, výcviků a studia mě oslovil. asi ji vyzkouším, a poreferuju :)
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    MYSH_B: Na mně teda její mnohostranná kvalifikace působí důvěryhodněji, než celej "čistej" koučing. Po pravdě řečeno, nepřijde mi, že by ty koučovací kurzy samy o sobě mohly z někoho udělat kvalifikovaného rádce v osobní transformaci. Určitě je to dobrá metoda, ale aby fungovala, musí ten člověk sám o sobě už mít bohatou a mnohostrannou životní a terapeutickou zkušenost, a to tahle paní zdá se má.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam