Dnes 9.10.17 okrem ineho kvadro projekt PareiDoliΛ (it, de)
Další ze série koncertů, které pořádá Asociace Mlok a 13 syrových a hostí Punctum aneb Milí lidé, zajímaví hosté, úslužní šatnáři a šatnářky, šlágry, které znáte, písničky, jež si budete chtít opsat do cancáku, veganské delikatesy, tekuté laskominy a příjemná atmosféra a osvětlení!
PareiDoliΛ (it, de)
Duo Marty Zapparoli a Liz Allbee, v Berlíně usazených improvizátorek, zkoumá extrémy polarity přítomnosti a nepřítomnosti, když se zajímá o zvukové jevy, jež se odehrávají mimo zorné pole běžného lidského vnímání, aby se je následně pokoušelo svým posluchačům „zviditelnit“.
Marta, která v hudebním projevu tíhne k narativním strukturám a spolupracuje např. s Matmos, Paulem Lovensem nebo Splitter Orchestra, používá vlastnoručně konstruované antény, přijímače a zvukové detektory, zatímco Liz, jež také hraje ve Splitter Orchestra a vedle sólových nahrávek působí třeba s Michaelem Vorfeldem v projektu The Zoo nebo v Mensch Mensch Mensch, hraje na kvadrofonní trumpetu, kterou si sama navrhla, a pracuje s prostorovými vlnami.
Vícekanálový kousek a intenzivní zvukový prožitek zaručen!
https://soundcloud.com/user-235196343
http://martazapparoli.blogspot.de/
http://www.lizallbee.net/
Alexandre Bellenger (fr)
Pařížský výtvarník, kytarista a především turntablista působí na hudební scéně od roku 2000. Spolupracoval například s Noëlem Akchotém, Thomasem Ankersmitem, Jacem Berrocalem, Alanem Coutisem, Sachikem M, Aki Ondou, Sharifem Sehnaouim, Ignazem Schnickem nebo Oliverem Augstem. Působil v unikátním turntablistickém triu s Otomem Yoshihidem a Martinem Tétreaultem a jeho další trio s Arnaudem Rivièrem a Rogerem Turnerem je pecka! Varování ministerstva bránice: Bellengerovy nahrávky a sólová vystoupení někdy bývají nesmlouvavě agresivní, ale především nesmírně vtipná.
https://abworks.org/
https://acidresistantrecords.bandcamp.com/
HarvEast (cz, usa, sk)
Východiskem tria, jehož iniciátorkou je Lucie Páchová (Arará, Talaqpo, Dunami, PIO, Paleomnésis), je způsob, jakým se lze hudebně konfrontovat s terénními nahrávkami, přičemž v případě tohoto koncertu se bude jednat o nahrávky z „rurálních oblastí“. Spolu s Kenem Ganfieldem (The Mond, PIO) a Vladem Micenkem (Organic Session, E Converso, Paleomnésis) hodlají vstupovat do opatrných, ale i méně citlivých dialogů a interakcí s field recordings s otázkou, jak se vztahovat k cizímu. Jak zakoušet střet s neznámým – s respektem, nebo agresivně? Brát to jako výzvu, nebo se naopak bát? Jak se zvukově konfrontovat s cizím materiálem, prostředím, hlasem, jazykem, kulturou?
Kromě field recordings zazní v tomto rozhovoru také analogové syntezátory (Ken Ganfield), kontrabas a efekty (Vlado Micenko), looper, klávesy Casio, různé objekty – a dokonce i lidský hlas (Lucie Páchová)!
https://soundcloud.com/lucie-p-chov/
https://soundcloud.com/traktor
https://soundcloud.com/vlado-micenko
Vstup: 80–120 Kč