• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGILiberland
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    FIONOR: ...vyfutrovanou klackem, totiž zbrojní podporou (zdravíme Sbroyovku Brno, Czechoslovakia); kdežto Liberland "bude cizí armádu ignorovat."
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    FIONOR: co to ma spolecnyho s konspiraci a paranoiou? To ze vznik izraele nejvyznameji podporovala amerika je fakt. To ze velkou zatez financovani americke valecne kampane nesli zide je taky fakt. 1+1=2. quit pro quo...

    FIONOR: Tak se rozhodni jak budes argumentovat... Bud fakticky nebo jinak... Ale nemichej to dohromady...
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    FIONOR: jasne. Americkou... Protoze odkud se vzala velka cast penez na vedeni WWII? :)
    Ale vznikl na uzemi ktere legalne i fakticky nekomu patrilo... Tudiz ve srovnani s timhle to opravdu kradez byla...
    LALINA
    LALINA --- ---
    MAWERICK: tak ted jsi mě dokonale rozesmál, díky, zrovna jsem to potřebovala !! :)))))))))
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    FIONOR: uvidme casem.. myslim ze o Izraeli se mluvilo mesic po jeho "vzniku" podobne...
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    FIONOR:
    anarchie = absence prava, bezvladi
    bezpravi = utlak a atp.

    Ani jedno z toho jsem v zadnem prohlaseni ani Jedlicky ani kohokooliv jineho z jeho kruhu neslysel... A verejne tvrdi opak...

    Malo zakonu a "stihlz" stat neni ani jedno z toho...
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    FIONOR: ja se prave ptam kterej se mu blizi... Protoze ja takovej neznam...
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    hm. vlastne mozna Island by se k tomu mohl blizit... :)
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    FIONOR: a to je jaky stat presne? Dobry a zodpovedny hospodar? :) Ja o takovem teda nevim :)
    NIZBORSKY
    NIZBORSKY --- ---
    PISKVOR: I kdybys nasel 1000 pripadu z 19. stoleti, kdy si dva existujici staty zobchodovaly uzemi, tak to nic nemeni na tom, ze ze to, aby si dnes nejaka skupina osob koupila od nejakeho statu uzemi a vyhlasila na nem novy stat, je v temer neproveditelna a nepravdepodobna.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    NIZBORSKY: Tak dál: Louisiana Territory. Nějak se ty výjimky začínají množit...
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    NIZBORSKY: Jasne... Ale je to mozne. Jak teoreticky, tak prakticky tak i pravne... Takzeje to varianta... I kdyz o prevdepodobnosti treba pochybovat to je fakt...
    NIZBORSKY
    NIZBORSKY --- ---
    PISKVORMAWERICK: Teoreticky muze, mluvilo se o tom treba v souvislosti s neobydlenymi reckymi ostrovy, ale je to velmi nepravdepodobne. A ty zakladny nebo treba ambasady nebo i ta Aljaska jsou dost jine pripady nez, ze si nekdo rekne – koupim si pozemek a udelam si tu vlastni stat. Ja bych tomu fandil, ale rekl bych, ze to neni jednoduche a ze to neni dobra “rada” Jedlickovi.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    NIZBORSKY: tomu se rika precedent...
    NIZBORSKY
    NIZBORSKY --- ---
    PISKVOR: Historicka vyjimka.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    NIZBORSKY: Tedy na Aljasce porad plati ruske zakony?
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    NIZBORSKY: ovsem teoreticky muze ne? a ani to s tema zakonama neni uplne fixni... Napr. americke zaklady v evrope jsou podle smluv v jurisdikci USA a zakony hostitelske zeme tam neplati...
    NIZBORSKY
    NIZBORSKY --- ---
    MAWERICK: NIZBORSKY "zadny stat neproda(va) svoje uzemi"
    LALINA
    LALINA --- ---
    MAWERICK: e? .... (no bylo to podružné, nechci tomu dál věnovat energii)
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    LALINA: stejne tka jako je zalezitosti cca posledniho stoleti ci dvou to o cem mluvis ty...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam