• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMMANDERUlov si svého hipstera! // a hipsterky (hlavně žádný mainstreamerky)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    //sem musel pouzit ujko googla, to je tenhle podnik??
    //ja si nejak nedokazu predstavit, ze by tam mela byt pecarem postavena pec na pizzu, i kdyz topit by se v ni dalo paletama

    Art and food ZOOna
    https://www.zoone.cz/


    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    Včera jsem čepoval pivo na stánku v dnes již nefunkčním trojském pivovaru. Je tam "Art&Food ZOOna", která je celá vyrobená z palet. Byla tam akce nějakých módních blogerek. Všude byli hipsteři s plnovousem nebo nakrouceným knírkem a povrchní vymazané pipiny s našpulenými rty, které se rády fotí. Viděl jsem vše - kabát ušitý z psí deky, průhledného bombera i rtěnku z růžových disko koulí. Také jsem zjistil, jak poznat ženu, která se zajímá o módu. Zpravidla nosí klobouk, je zmalovaná a když se někde v okolí objeví fotoaparát, tak podvědomě začne pózovat a křičet "wow".
    KYO
    KYO --- ---
    Ted na Zelivskym

    EZOP
    EZOP --- ---
    EZOP: Přijde mi to skoro jako aféra s rozříznutým bunkrem
    EZOP
    EZOP --- ---
    GANDHI: Tohle je hezky... přijde mi ze to muže mít pro návštěvníka i nějaký "prožitek"
    Nicméně nevím jaký prožitek bych měl na místě s ceduli "zde zakopaná jednadváca"
    FOO
    FOO --- ---
    KOVOUN: neukazoval bych to Slapský přehradě.
    KUBIIK
    KUBIIK --- ---
    OMNIHASH: To prvoligový fotbalisti ani prvoligový umělci nedělaj. To je typický po nafoukaný lůzry z třetí ligy a jejich ultras.

    vykřikovat o každým, kdo jí tam nevidí, že je barbar s nulovým estetickým citem.
    "Kdo neskáče není Čech! Hop! Hop! Hop!" a vokolo kordón policajtů.
    KOVOUN
    KOVOUN --- ---
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    KUBIIK: on ten rozdíl je taky v tom, že málokterej čutálista se považuje za (j)elitu národa a vykřikuje, že každej elév, co nechodí na zápasy nebo aspoň nekouká na přenosy na Nově je Untermencch. Ano, existují oblasti umění, na který musíš mít nakoukáno, abys poznal kvalitu, ale je značně kontraproduktivní vykřikovat o každým, kdo jí tam nevidí, že je barbar s nulovým estetickým citem. Ač mám moderní umění rád, tak pod tvrzení, že je 90% z něj totální sračka, která se proslavila jenom tím, že autor natáhnul nějakýho hejla, se podepíšu ihned.
    XINDLX
    XINDLX --- ---
    KUBIIK: tyvole jak vnímáš něco co je pod zemí??
    to takhle chodíš po louce a řikáš si "hmm pěknej kámen tady pod tou metrovou vrstvou hlíny,,?
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    prosim jinde, dik
    KUBIIK
    KUBIIK --- ---
    FOO: Jestli tím myslíš sdělení, který je alternativně možný napsat na kus papíru, tak takový sdělení přece výtvarné umění nemá. Kdo by se plácal s barvama nebo zahrabával s letadlem, kdyby se to prostě dalo napsat do texťáku. Sdělení je informace, umění je prožitek.

    kdokoli může za umění označit cokoli a zčůrákovat všechny, kdo vyjádřej nějakou pochybnost či nepochopení
    Co se týká zčůrákování okolí, tak to imho dělaj akorát lůzři, který umění předstíraj. Debilní, dětinský a narazíš na to strašně zřídka. Naopak čůrákování umělců lidma, co nechápou, je docela častý. Dělo se to dada, kubismu, kdečemu. Slovo impresionismus byla původně nadávka.
    FOO
    FOO --- ---
    KUBIIK: promiň, já sem starej čurák, kterej vyrůstal v dřevních dobách, kdy smyslem umění bylo něco sdělit.

    To, co tu naznačuješ, znemená vlastně jen to, že kdokoli může za umění označit cokoli a zčůrákovat všechny, kdo vyjádřej nějakou pochybnost či nepochopení. Vpodstetě takový otočení známý Charmsovy věty naruby.
    KUBIIK
    KUBIIK --- ---
    FOO: Jako jasně, že si z těch prožitků můžeš dělat prdel, to k tomu patří a tak to má bejt. Jenže jedna věc je, když z ňákýho fotbalovýho utkání má prdel někdo, kdo ani nezná pravidla, oproti někomu, kdo to má nakoukaný fakt hodně a směje se ubohosti a neschopnosti hráčů.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KUBIIK: a nebo když se směješ někomu, kdo poukazováním na lidskou marnost zakope fotbalový hřiště
    KUBIIK
    KUBIIK --- ---
    KUTNY: Přesně tak, kdyby vyhulený ufo zaplatil 1500,- za vstup do galerie, došlo by mu to :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ale zamyslel bych se, jestli sem kritika takových věcí patří. nehledě na fakt, že si o kritiku říkají.
    KUTNY
    KUTNY --- ---
    KUBIIK: Dostane pul litrem mezi oci a pozna komu ma fandit, neasi! :-)
    KUBIIK
    KUBIIK --- ---
    FOO: Já nechápu, vodkaď se furt bere ta představa, že umění může pochopit každej tim, že se mu to pořádně vysvětlí. Vysvětluje se matika, umění se vnímá. Neni to poznání, ale prožitek. Co jako dělat s člověkem, kterej nebere sport a fotbal obzvlášť, ale dožaduje se vysvětlení?
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    protoze nejlepsi, co udelat s letadlem ve jmenu umeni je zakopat ho:p
    Photo Gallery | The Boneyard Project
    http://theboneyardprojects.com/images.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam