• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  Ztracené heslo?
  NJALEU, multikulturalismus a přistěhovalci (+UK na pozorovani z dalky :-)
  NJAL
  NJAL --- ---
  MRAKY: Yer missing da silicon massa whippin' da silicon slave? :-)
  MRAKY
  MRAKY --- ---
  fucking woke culture. kde jsou casy, kdy si jednotlive weby nepojmenovavaly interfacy elektroniky v zavislosti na sve retardovanosti. fuck. neskutecna ztrata casu. musel jsem si ulevit.
  NJAL
  NJAL --- ---
  GROBENIUS: Poslechnu si to, ale celkem se vsadim, ze se tam nic noveho nedozvim. Ovsem je hezke, ze uz se o tomhle americkem blbnuti smi u nas normalne mluvit.
  ADAMIRA
  ADAMIRA --- ---
  GROBENIUS: co tak občas sleduju tak když hledají nějakeho útočníka co poplival asiata, celý nažhavený na toho arijce v uniformě SS, tak je z toho nakonec černoch, musí mít v hlavičkách hodně zavařeno, naposledy jim hodily vidle do fakt jednouchýho světa asiati během LA riots :)
  GROBENIUS
  GROBENIUS --- ---
  Jestli máte 26 minut, tak vyslechnete pár zajímavých postřehů
  Hon na rasisty je zideologizovaný. Čína využije amerického sebemrskačství, říká analytik Macháček | Svět | Lidovky.cz
  https://www.lidovky.cz/svet/cina-bude-vyuzivat-americkeho-sebemrskacstvi-rika-analytik-machacek.A210429_103855_ln_zahranici_ele
  TAX
  TAX --- ---
  MRAKY: co takovy vyplach udela se slabsi povahou.
  NJAL
  NJAL --- ---
  FORTRESS: Zase na druhou stranu, proti komu kdy ziskas tak levny a dostupny kryptonit jako je napriklad tleskani? ;-)
  FORTRESS
  FORTRESS --- ---
  MRAKY: Kromě toho chlapce u pirátů který si zmrzačil penis aby mohl být lesbou je tohle referování o sobě ve středním rodě další západní vymoženost co k nám dorazila - upravená na naše poměry.

  A - aktivistka sedí před autobusem MHD na plyn
  B - "Alžbětko je velmi statečné, na to že je ještě studentkem"

  je to asi OT ale doporučuju i tuhle ideovou konferenci v US

  Best Moments of DSA National Convention 2019
  https://youtu.be/bHRxu3XrsHg
  MRAKY
  MRAKY --- ---
  FORTRESS: zijem v uzasny dobe :) to se snad neda ani vymyslet :)
  NJAL
  NJAL --- ---
  MRAKY: Predpokladam, ze tohle "prulomove rozhodnuti" se netyka katovych veci jako statni dluh...
  FORTRESS
  FORTRESS --- ---
  Ono je z toho právem zděšeno.

  MRAKY
  MRAKY --- ---
  slusny :))
  Průlomové rozhodnutí soudu: Nesmíme žít na úkor budoucích generací - Seznam Zprávy
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/prulomove-rozhodnuti-soudu-nesmime-zit-na-ukor-budoucich-generaci-152658


  "„Aby toho bylo možné dosáhnout, bude třeba snížit emise naléhavěji a v krátkém čase,“ uvedl soud ve svém prohlášení. Pokud Německo do té doby vyčerpá většinu povolených emisí uhlíku, budoucí generace by mohly čelit „vážné ztrátě svobody“."

  tak ted uz maji nemci i aktivisticke soudy :))
  GROBENIUS
  GROBENIUS --- ---
  Dánko:
  Neobvyklý pohled na Green New Deal - Echo24.cz
  https://echo24.cz/a/Sjk6e/neobvykly-pohled-na-green-new-deal
  https://www.weforum.org/agenda/2016/11/how-life-could-change-2030/?utm_content=buffer16466&utm_medium=social&;amp;utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer
  A mimochodem současně s tím dnes v Dánsku přijímají imigrační zákony, za které by Orbána ukřižovali, ale o tom jindy...
  Zbytek článku:
  Rovněž se dočítáme, že „problémy životního prostředí se zdají být velmi vzdálené,“ neboť zboží je produkováno s ohledem na trvanlivost a recyklovatelnost. Cirkulární ekonomika definitivně pohřbila známou fintu kapitalistů, plánovanou zastaralost.
  Estetika cyklostezek je celkem běžná věc. Tak nějak by si asi představoval Prahu primátor Hřib. Ale naše autorka pokročí dál. Až do polohy, jež připomíná, jak u nás za socialismu líčili učitelé marxismu budoucí život za komunismu: „Jednou za čas se rozhodnu, že si chci uvařit. Je to snadné – potřebné kuchyňské vybavení mi doručí ke dveřím během minuty.“ Práci zastoupí hra. Opravdu. „Práci, kterou děláme, je možné dělat kdykoliv.“ Jako práci z domova za lockdownu, napadne nás. Jenže ta práce je jiná: „Ani nevím, jestli tomu můžu ještě říkat práce. Je to spíš čas přemýšlení, čas tvoření a čas vývoje.“
  V závěru si autorka libuje, že její město je mnohem lepší než svět včerejška, a vysvětluje, že to byla reakce na to, že starý „model růstu“ byl neudržitelný. „Děly se nám všechny ty hrozné věci. Nemoci ze způsobu života, změna klimatu, uprchlická krize, degradace životního prostředí, naprosto ucpaná města, znečištění vody, znečištění vzduchu, sociální nepokoje a nezaměstnanost.“ Ale to všechno patří minulosti.
  Vypadá to jako text hodný davoského fóra. A taky je to řešení úkolů, které formulovala jedna konkrétní intelektuální tradice. Lze ji vymezit zprávou Římského klubu „Meze růstu“ z roku 1972 (pobočku klubu u nás chtěl v roce 1990 zakládat jistý Miloš Zeman) a názvem knihy Ericha Fromma „Mít, nebo být?“ z roku 1976. Cirkulární ekonomika vyřešila zdroje a na Frommovu jednoduchou otázku dala budoucí společnost jednoduchou a správnou odpověď. Anebo ne?
  Ten text obsahuje i místa, která do tohoto přímočarého výkladu nezapadají. Několikrát si člověk nad nimi říká, že se buď ukazuje, jak iluzorní tyto recepty jsou, anebo že to autorka nemůže myslet vážně. Třeba nakupování autorku nebaví. To lidi dnes stále baví, i ty nejpřevratnější technologické firmy současnosti jsou založeny na tom, jak moc je to stále baví. Nepřeceňuje autorka ochotu většiny lidí vzdát se těchto přízemních radostí? A opravdu se jí líbí, že může nakupování svěřovat algoritmu, protože „teď už zná můj vkus líp než já sama“?
  Opravdu se jí líbí, že domov nahradilo jakési totální AirBnB, protože „když naše prostory nepotřebujeme, využívá je někdo jiný. Když nejsem doma, můj obývací pokoj je využíván pro obchodní schůzky“?
  Ten text jsme zjednodušili, Aukenová sama v poznámce na začátku a na konci upozorňuje, že se nejedná o utopii, o její sen, ale o „scénář ukazující, kam bychom mohli směřovat – v dobrém i ve zlém“.
  A opravdu je v něm několik nepochybných mráčků na obloze. Ne všichni přijali život ve městě. Nedokázali nebo nechtěli, někteří se i „obrátili proti politickému systému“. Žijí někde na venkově nebo ve starých, poloprázdných tradičních domech. Vypravěčku jejich existence znepokojuje.
  A otevřeně přiznává, že jí občas vadí, že nemá soukromí. Že je každý její čin zaznamenán. A doufá, že to proti ní nikdo nepoužije.
  Ale na tom textu je zajímavé, že až na zmíněné výjimky „dobré“ a „špatné“ věci nejsou jednoznačně označkované. Že si každý může vybrat. Pohybují se na spektru od jednoznačně dobrých – kdo je pro špinavý vzduch? – po znepokojivé. Nejsou nijak uspořádány ve smyslu, že by něco nežádoucího bylo cenou, kterou musíme platit za něco žádoucího. Jsou předkládány jakoby ve stavu zrodu.
  Už dnes jsou některé ty věci považovány za dobré v určitých kontextech, v určitém společenském prostředí. A v jiném ne. Cyklostezky a kultura, kterou symbolizují, jsou, jak známo, dosti politicky polarizující. Nejsou to jen ojedinělé výkřiky politiků či jedinců na sociálních sítích, už existují studie, které ukazují, že vztah k cyklostezkám nebo třeba k veganství a k umělému masu dosti výrazně predikuje volební chování.
  Je na nás, abychom si řekli třeba, zda se nám zamlouvá nevlastnit vůbec nic, ani oblečení. Anebo zda si chceme některé věci osahat, učinit je svými. Koneckonců i bolševik toleroval osobní vlastnictví aut, a dokonce domů, byť omezoval jejich velikost.
  A je na ztrátě soukromí znepokojivé jen to, že by informace o nás někdo mohl proti nám použít? Sovětský film režiséra Alexeje Germana z roku 1985 Můj přítel Ivan Lapšin zachycuje společnost vrcholného sovětismu, ještě před velkými stalinskými čistkami ve 30. letech, kdy existovalo něco takového jako věřící sovětský člověk. Jedním z rysů té společnosti byl život v komunálních bytech a v tom filmu je nádherně zobrazeno, jak ustavičná přítomnost ostatních především znemožňuje myslet. V tom dánském světě roku 2030 může člověk být fyzicky sám, ale cizí oči a cizí myšlenky jsou neustále virtuálně přítomné.
  Takže ten na první pohled utopický text má i rysy klasických antiutopií. Nějaký bod zlomu, ucuknutí od okraje propasti („Až na poslední chvíli jsme objevili, jak využívat všechny ty nové technologie pro lepší účely“), i když zde to na rozdíl od klasických antiutopií není válka. Ti, co zůstali stranou. Vždycky takoví existují. Nepřizpůsobiví. V rezervacích. Ti, kdo odcházejí z Omelas. A hlodání pochybností, vnitřní neklid, který se vždy u nějakého hrdiny objeví. První odpověď na ně, ať už ji pronáší obecné vědomí, anebo někdo jako Mustafa Mond v Huxleyho Brave New World: Takže vy byste se chtěli vrátit ke starému špatnému světu? Odpověď, která většině lidí stačí – dokud někomu stačit nepřestane.
  V každém případě text klade otázky, jež přesahují myšlenkový horizont Mezí růstu a Ericha Fromma. A zároveň je politicky aktuální. Protože to, co autorka předkládá, je přece svět Green New Dealu. Jeho základními pilíři jsou přechod k čisté energii a digitalizace. A Nástroj pro oživení a odolnost (Recovery and Resilience Facility) byl schválen, cesta je nalinkovaná.
  Nevíme samozřejmě, zda je ta vize roku 2030 vůbec realizovatelná. Bude všeho dost pro všechny? S odpovědí se hlásí různé nové koncepty jako univerzální zaručený příjem nebo moderní monetární teorie, které slibují v sociální politice a v ekonomii bezmála tolik, jako kdybychom ve fyzice zrušili gravitaci. Jsou nevyzkoušené, není jasné, zda budou fungovat. Přičemž tím „fungovat“ myslíme, zda se náhodou fundamentálně nemýlí ohledně lidské povahy.
  A pokud budou fungovat, není jisté, jestli „tam“ chceme. A přitom je to jediná koncepce hodná toho jména, kterou Evropská unie má.
  NJAL
  NJAL --- ---
  Dalsi vesela zprava ze slunickoveho antihejtoveho Britanistanu. Odkud my to jen zname. Kadrovy posudek much? :-)

  Name-calling between students in a lesson that is not deemed a hate crime could instead be recorded a 'non-crime' incident, according to guidance issued by policing chiefs last year.

  Even if police find no evidence that a crime has been committed, if anyone believes the incident was motivated by hate then officers are obliged to make a record. These records, which stay on the system for six years, can show up on enhanced DBS checks. And they could ultimately jeopardise a person's career, even though the individual was not found guilty of, or even charged with, a hate crime.
  (...)
  Earlier this year it was revealed how police have recorded non-crime hate incidents against more than 120,000 people - 2,000 of which were against children.
  (...)
  'Because if a left-wing activist decides to take them to the police accusing them of hate - even though they haven't done that – that alone means it could go down on their record.'
  (...)
  'Indeed, a member of the public can have a Non-Crime Hate Incident recorded against their name without ever being informed of the fact.

  'In some cases, NCHIs are recorded against a person's name without their knowledge and are only picked up years later when an employer carries out a background check on them.

  'This means that a young person training to be an NHS nurse or teacher could be turned down for a job because of a joke they made in the playground as a 12 year-old.'


  Priti Patel calls on police chiefs to wipe 'non-crime hate incidents' from people's records | Daily Mail Online
  https://www.dailymail.co.uk/news/article-9508887/Priti-Patel-calls-police-chiefs-wipe-non-crime-hate-incidents-peoples-records.html
  MRAKY
  MRAKY --- ---
  Děti v koších visí na šňůře, aby unikly krysám. Běžence v Řecku čeká Moria 2 - iDNES.cz
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/recko-stehovani-migranti-tabor-kara-tepe-lesbos.A210427_150326_zahranicni_kha

  leto se blizi, emo clanky jsou opet zde.
  MRAKY
  MRAKY --- ---
  Ponížení ze Sofagate šéfku Evropské komise nepřebolelo - Novinky.cz
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/ponizeni-ze-sofagate-sefku-evropske-komise-neprebolelo-40358529

  ursulka se uz nejspise vylizala z pruseru okolo vakcin :))
  FORTRESS
  FORTRESS --- ---
  Macronovi hrozí pučem. Zastavte islamisty, nebo..., píší staří generálové - iDNES.cz
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/francie-generalove-otevreny-dopis-terorismus-islamiste-obcanska-valka.A210427_103113_zahranicni_aha
  NJAL
  NJAL --- ---
  LONESTAR: Modus tapetandi byl dost podobny.
  LONESTAR
  LONESTAR --- ---
  NJAL: DRZEEFův nový nick?
  NJAL
  NJAL --- ---
  ERIN23 RO 3 dni za tapetaz o Babisovi a Vrbeticich. Uz me to fakt nebavilo.