• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  Ztracené heslo?
  NJALEU, multikulturalismus a přistěhovalci (+UK na pozorovani z dalky :-)
  GROBENIUS
  GROBENIUS --- ---
  Ani vlast zradit pořádně neumějí - Echo24.cz
  https://echo24.cz/a/SRRd7/ani-vlast-zradit-poradne-neumeji

  Boj proti klimatické změně stále divočejší - Echo24.cz
  https://echo24.cz/a/ST84C/boj-proti-klimaticke-zmene-stale-divocejsi
  Kdo by chtěl studovat soudcokracii v čisté podobě, tomu minulý týden poskytl neuvěřitelnou látku Spolkový ústavní soud Německa. Ve čtvrtek zveřejnil senzační verdikt, který jednak předepisuje německé vládě její klimatickou politiku zhruba řečeno mezi léty 2030 a 2050, jednak hrozí mít nepřímý, ale trvalý dopad na celou EU, doslova i na váš životní styl, vážení čtenáři.
  O co tu jde? Soudci z Karlsruhe dali částečně za pravdu skupině „mladých stěžovatelů“ – zhruba řečeno ze subkultury kolem stávek za klima, Fridays for Future, vyznavačů Grety Thunbergové. Ti si stěžovali, že německý klimatický zákon z konce roku 2019 stanoví tempo snižování emisí skleníkových plynů jen do roku 2030. Tou dobou má podle zákona Německo své emise snížit o 55 procent stavu z roku 1990. Ale v roce 2050 chce být uhlíkově neutrální, a cesta od 55 k nule (byť to přísně vzato není nula, ale pár procent; zbytkové emise podle zákonodárců může stát kompenzovat vysázením nových lesů) zákonem stanovena není.
  Soudci z toho vydedukovali, že v roce 2030 bude ještě většina práce na dosažení uhlíkové nuly neodpracována, a že jak se bude blížit rok 2050, spolková republika bude muset přijímat čím dál drastičtější redukce, a to čím dál překotněji (tj. že nová omezení budou vstupovat v platnost fakticky okamžitě). A poněvadž ta omezení budou drasticky zasahovat do základních občanských svobod dnešních dvacátníků a teenagerů, jejichž „zástupci“ si u soudu stěžují, musí teď spolková vláda během příštího roku a půl zákonem určit, jak bude od ledna 2031 postupovat. Tedy zásahy do základních svobod (které chrání ústava, a měl by je proto chránit i Spolkový ústavní soud) rozložit v čase, tedy už v blízké budoucnosti klimatickou politiku opět urychlovat.
  Na rozsudku je mimořádná drzost, s níž si soudci osobují rozhodovat o politice za 10–30 let od nynějška. Co když se do té doby nejen „vědecký“, ale i společenský konsenzus změní obrazně řečeno k odvolání stavu klimatické nouze? Ústavní soudci takovému zhoupnutí kyvadla zpátky stavějí do dráhy překážku tím, že politický, dobový, sporný konsenzus tzv. Pařížské dohody z roku 2016 (omezit nárůst teploty od předindustriální éry na Zemi o 1,5 stupně Celsia) proměňují v ústavní právo. K tomu jim slouží divoká interpretace odstavce a) článku 20 německého Základního zákona: „Stát i ve jménu odpovědnosti před budoucími generacemi chrání přírodní podmínky pro život...“
  Soudci teď radikálně tvrdí, že zmíněná pasáž je vlastně „ústavněprávní cíl ochrany klimatu“. Tato ústava pochází z roku 1949, její autoři neměli samozřejmě o teorii antropogenního oteplování Země ani potuchy. Od roku 1949 se vědecký konsenzus nejprve vyvíjel k předpovědím globálního ochlazení, pak k předpovědím globálního oteplování, přičemž modely OSN od 90. let prokazatelně přestřelovaly oteplování skutečné. Radikálním rozsudkem německých soudců se politická dohoda z Paříže, kterou například poslední americký prezident odmítal, stává v nejdůležitějším státě EU moudrostí litou do ústavní judikatury. Část skeptiků, která nad Paříží mávala rukou pro její právní nezávaznost, tu dostala lekci.
  A nejde jen o to, že německý ústavní soud má mezi ústavními soudci a ústavními právníky po Evropě včetně našeho Pavla Rychetského skvělé renomé (byť je dnes jeho předsedou bývalý poslanec vládní CDU Stephan Harbarth, který těsně před tímto převelením kancléřce Angele Merkelové pomáhal v parlamentu s prosazením tzv. migračního paktu). Důležitější jsou zkušenosti posledních let: co se přijme jako klimatická politika v Německu, se z větší části stává posléze politikou Evropské unie, závaznou po příslušném rozhodnutí Evropské rady i pro nás. Němci se rozhodli pro elektroauta, i my si za pár let budeme kupovat už jen elektroauta. Všimněme si, že čísla jako 2030-55-2050-0 jsou mezitím platná na unijní úrovni. Tento dystopický rok ne a ne skončit.
  MRAKY
  MRAKY --- ---
  Německé město chce zavřít azylový dům. Místní hlásí krádeže i ve dne - iDNES.cz
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/azylove-centrum-migranti-nemecko-durynsko-kradeze-kriminalita.A210506_124206_zahranicni_jhr

  "Obyvatelé durynského města Suhl požadují zavření místního azylového centra. Důvodem je zvýšený počet krádeží, ze kterých obviňují právě žadatele o azyl. Tvrdí, že se loupí během dne a také mají strach. Policie už posílila hlídky a opatření chystá i zemská vláda."
  ADAMIRA
  ADAMIRA --- ---
  MRAKY: tak z tohodle mi to příjde jasný
  "Její domněnky potvrzuje Zuzana Bieliková ze slovenského Audiovizuálního fondu. Některé americké štáby podle ní zdůvodňovaly nezájem o natáčení v Maďarsku současnou politickou situací. Nejde tak zřejmě o cílený odchod Netflixu nebo Amazonu, ale o konkrétní štáby, které odmítnutím vyjadřují svůj postoj.

  Nespokojenost s natáčením v Maďarsku potvrzuje také Radomír Dočekal z produkční společnosti Milk and Honey Pictures, avšak uvádí jiné než politické důvody. „Také jsem slyšel od zahraničních producentů, kteří v Maďarsku natáčeli, že se tam už nechtějí vracet. Hlavním důvodem je ale nespokojenost s kvalitou filmových služeb,“ napsal deníku E15 Dočekal."

  Já jsem zahlédl v nějakem článku (ale za boha ho nemůžu najít) stážnosti na zázemí, oproti čr, ale už to taky bude nějakej pátek
  MRAKY
  MRAKY --- ---
  Filmaři Netflixu a Amazonu se vyhýbají Maďarsku. Česko tak dostává šanci | E15.cz
  https://www.e15.cz/byznys/filmari-netflixu-a-amazonu-se-vyhybaji-madarsku-cesku-se-tak-nabizi-sance-1380279

  "Maďarsko má teď však potíže – některé zahraniční štáby tam odmítají natáčet kvůli politické situaci." setkali jste se nekdo s touto informaci? Clanek odkazuje na rozhovor s zaoralkem a tam nic nevidim. Docela by mne to prekvapilo. netflix mi prisel docela pragmaticky jdouci za ziskem.
  GROBENIUS
  GROBENIUS --- ---
  Francie na hraně | The Conservative
  https://theconservative.online/article/francie-na-hran
  ADAMIRA
  ADAMIRA --- ---
  Bobby Sands: The hunger strike that changed the course of N Ireland's conflict - BBC News
  https://www.bbc.com/news/stories-56937259
  GROBENIUS
  GROBENIUS --- ---
  K nárůstu popularity šéfce Národního sdružení (RN) pomohly podle Le Figaro události posledního měsíce. Le Penová podpořila například otevřený dopis penzionovaných generálů, kteří varují před možnou občanskou válkou ve Francii a islamismem. Veřejností nedávno otřásla také vražda policejní úřednice ve městě Rambouillet, kterou ubodal radikalizovaný Tunisan, nebo nečekaně mírný přístup soudu k útoku zápalnými lahvemi na policisty v roce 2016.

  Popularita Le Penové raketově roste. Krajně pravicová politička si za pouhý měsíc polepšila o osm procent | Svět | Lidovky.cz
  https://www.lidovky.cz/svet/le-penova-si-za-mesic-polepsila-u-francouzu-v-pruzkumu-popularity-drzi-druhe-misto-prvni-je-expremie.A210430_182037_ln_zahranici_likv?zdroj=vybava_recombee
  MRAKY
  MRAKY --- ---
  NJAL: tenhle retard fest dokazal to co se dalo predpokladat. kazdy si to pojmenovava jak chce.
  NJAL
  NJAL --- ---
  MRAKY: Yer missing da silicon massa whippin' da silicon slave? :-)
  MRAKY
  MRAKY --- ---
  fucking woke culture. kde jsou casy, kdy si jednotlive weby nepojmenovavaly interfacy elektroniky v zavislosti na sve retardovanosti. fuck. neskutecna ztrata casu. musel jsem si ulevit.
  NJAL
  NJAL --- ---
  GROBENIUS: Poslechnu si to, ale celkem se vsadim, ze se tam nic noveho nedozvim. Ovsem je hezke, ze uz se o tomhle americkem blbnuti smi u nas normalne mluvit.
  ADAMIRA
  ADAMIRA --- ---
  GROBENIUS: co tak občas sleduju tak když hledají nějakeho útočníka co poplival asiata, celý nažhavený na toho arijce v uniformě SS, tak je z toho nakonec černoch, musí mít v hlavičkách hodně zavařeno, naposledy jim hodily vidle do fakt jednouchýho světa asiati během LA riots :)
  GROBENIUS
  GROBENIUS --- ---
  Jestli máte 26 minut, tak vyslechnete pár zajímavých postřehů
  Hon na rasisty je zideologizovaný. Čína využije amerického sebemrskačství, říká analytik Macháček | Svět | Lidovky.cz
  https://www.lidovky.cz/svet/cina-bude-vyuzivat-americkeho-sebemrskacstvi-rika-analytik-machacek.A210429_103855_ln_zahranici_ele
  TAX
  TAX --- ---
  MRAKY: co takovy vyplach udela se slabsi povahou.
  NJAL
  NJAL --- ---
  FORTRESS: Zase na druhou stranu, proti komu kdy ziskas tak levny a dostupny kryptonit jako je napriklad tleskani? ;-)
  FORTRESS
  FORTRESS --- ---
  MRAKY: Kromě toho chlapce u pirátů který si zmrzačil penis aby mohl být lesbou je tohle referování o sobě ve středním rodě další západní vymoženost co k nám dorazila - upravená na naše poměry.

  A - aktivistka sedí před autobusem MHD na plyn
  B - "Alžbětko je velmi statečné, na to že je ještě studentkem"

  je to asi OT ale doporučuju i tuhle ideovou konferenci v US

  Best Moments of DSA National Convention 2019
  https://youtu.be/bHRxu3XrsHg
  MRAKY
  MRAKY --- ---
  FORTRESS: zijem v uzasny dobe :) to se snad neda ani vymyslet :)
  NJAL
  NJAL --- ---
  MRAKY: Predpokladam, ze tohle "prulomove rozhodnuti" se netyka katovych veci jako statni dluh...
  FORTRESS
  FORTRESS --- ---
  Ono je z toho právem zděšeno.