• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  Ztracené heslo?
  NJALEU, multikulturalismus a přistěhovalci (+UK na pozorovani z dalky :-)
  NJAL
  NJAL --- ---
  Minutu ticha za Lábor. Skubani koutku ust povoleno.

  Elections results 2021: Conservatives make gains on English councils - BBC News
  https://www.bbc.com/news/uk-politics-57021276

  SIRLOON
  SIRLOON --- ---
  MRAKY: dokonce je tam porad otevrena diskuze :-o
  MRAKY
  MRAKY --- ---
  BLM co-founder repeatedly praised convicted cop-killer Assata Shakur | Fox News
  https://www.foxnews.com/us/blm-co-founder-praised-assata-shakur

  "Black Lives Matter co-founder Patrisse Cullors repeatedly praised FBI most wanted terrorist Assata Shakur in posts on social media.

  Shakur, also known as JoAnne Chesimard, was convicted of being an accomplice in the 1973 slaying of New Jersey State Trooper Werner Foerster, who left behind a wife and 3-year-old son. Shakur later escaped prison and fled to Cuba, where former Cuban Prime Minister Fidel Castro granted her asylum."

  blm dostava kazdym tydnem novy rozmer :D
  GROBENIUS
  GROBENIUS --- ---
  Ani vlast zradit pořádně neumějí - Echo24.cz
  https://echo24.cz/a/SRRd7/ani-vlast-zradit-poradne-neumeji

  Boj proti klimatické změně stále divočejší - Echo24.cz
  https://echo24.cz/a/ST84C/boj-proti-klimaticke-zmene-stale-divocejsi
  Kdo by chtěl studovat soudcokracii v čisté podobě, tomu minulý týden poskytl neuvěřitelnou látku Spolkový ústavní soud Německa. Ve čtvrtek zveřejnil senzační verdikt, který jednak předepisuje německé vládě její klimatickou politiku zhruba řečeno mezi léty 2030 a 2050, jednak hrozí mít nepřímý, ale trvalý dopad na celou EU, doslova i na váš životní styl, vážení čtenáři.
  O co tu jde? Soudci z Karlsruhe dali částečně za pravdu skupině „mladých stěžovatelů“ – zhruba řečeno ze subkultury kolem stávek za klima, Fridays for Future, vyznavačů Grety Thunbergové. Ti si stěžovali, že německý klimatický zákon z konce roku 2019 stanoví tempo snižování emisí skleníkových plynů jen do roku 2030. Tou dobou má podle zákona Německo své emise snížit o 55 procent stavu z roku 1990. Ale v roce 2050 chce být uhlíkově neutrální, a cesta od 55 k nule (byť to přísně vzato není nula, ale pár procent; zbytkové emise podle zákonodárců může stát kompenzovat vysázením nových lesů) zákonem stanovena není.
  Soudci z toho vydedukovali, že v roce 2030 bude ještě většina práce na dosažení uhlíkové nuly neodpracována, a že jak se bude blížit rok 2050, spolková republika bude muset přijímat čím dál drastičtější redukce, a to čím dál překotněji (tj. že nová omezení budou vstupovat v platnost fakticky okamžitě). A poněvadž ta omezení budou drasticky zasahovat do základních občanských svobod dnešních dvacátníků a teenagerů, jejichž „zástupci“ si u soudu stěžují, musí teď spolková vláda během příštího roku a půl zákonem určit, jak bude od ledna 2031 postupovat. Tedy zásahy do základních svobod (které chrání ústava, a měl by je proto chránit i Spolkový ústavní soud) rozložit v čase, tedy už v blízké budoucnosti klimatickou politiku opět urychlovat.
  Na rozsudku je mimořádná drzost, s níž si soudci osobují rozhodovat o politice za 10–30 let od nynějška. Co když se do té doby nejen „vědecký“, ale i společenský konsenzus změní obrazně řečeno k odvolání stavu klimatické nouze? Ústavní soudci takovému zhoupnutí kyvadla zpátky stavějí do dráhy překážku tím, že politický, dobový, sporný konsenzus tzv. Pařížské dohody z roku 2016 (omezit nárůst teploty od předindustriální éry na Zemi o 1,5 stupně Celsia) proměňují v ústavní právo. K tomu jim slouží divoká interpretace odstavce a) článku 20 německého Základního zákona: „Stát i ve jménu odpovědnosti před budoucími generacemi chrání přírodní podmínky pro život...“
  Soudci teď radikálně tvrdí, že zmíněná pasáž je vlastně „ústavněprávní cíl ochrany klimatu“. Tato ústava pochází z roku 1949, její autoři neměli samozřejmě o teorii antropogenního oteplování Země ani potuchy. Od roku 1949 se vědecký konsenzus nejprve vyvíjel k předpovědím globálního ochlazení, pak k předpovědím globálního oteplování, přičemž modely OSN od 90. let prokazatelně přestřelovaly oteplování skutečné. Radikálním rozsudkem německých soudců se politická dohoda z Paříže, kterou například poslední americký prezident odmítal, stává v nejdůležitějším státě EU moudrostí litou do ústavní judikatury. Část skeptiků, která nad Paříží mávala rukou pro její právní nezávaznost, tu dostala lekci.
  A nejde jen o to, že německý ústavní soud má mezi ústavními soudci a ústavními právníky po Evropě včetně našeho Pavla Rychetského skvělé renomé (byť je dnes jeho předsedou bývalý poslanec vládní CDU Stephan Harbarth, který těsně před tímto převelením kancléřce Angele Merkelové pomáhal v parlamentu s prosazením tzv. migračního paktu). Důležitější jsou zkušenosti posledních let: co se přijme jako klimatická politika v Německu, se z větší části stává posléze politikou Evropské unie, závaznou po příslušném rozhodnutí Evropské rady i pro nás. Němci se rozhodli pro elektroauta, i my si za pár let budeme kupovat už jen elektroauta. Všimněme si, že čísla jako 2030-55-2050-0 jsou mezitím platná na unijní úrovni. Tento dystopický rok ne a ne skončit.
  MRAKY
  MRAKY --- ---
  Německé město chce zavřít azylový dům. Místní hlásí krádeže i ve dne - iDNES.cz
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/azylove-centrum-migranti-nemecko-durynsko-kradeze-kriminalita.A210506_124206_zahranicni_jhr

  "Obyvatelé durynského města Suhl požadují zavření místního azylového centra. Důvodem je zvýšený počet krádeží, ze kterých obviňují právě žadatele o azyl. Tvrdí, že se loupí během dne a také mají strach. Policie už posílila hlídky a opatření chystá i zemská vláda."
  ADAMIRA
  ADAMIRA --- ---
  MRAKY: tak z tohodle mi to příjde jasný
  "Její domněnky potvrzuje Zuzana Bieliková ze slovenského Audiovizuálního fondu. Některé americké štáby podle ní zdůvodňovaly nezájem o natáčení v Maďarsku současnou politickou situací. Nejde tak zřejmě o cílený odchod Netflixu nebo Amazonu, ale o konkrétní štáby, které odmítnutím vyjadřují svůj postoj.

  Nespokojenost s natáčením v Maďarsku potvrzuje také Radomír Dočekal z produkční společnosti Milk and Honey Pictures, avšak uvádí jiné než politické důvody. „Také jsem slyšel od zahraničních producentů, kteří v Maďarsku natáčeli, že se tam už nechtějí vracet. Hlavním důvodem je ale nespokojenost s kvalitou filmových služeb,“ napsal deníku E15 Dočekal."

  Já jsem zahlédl v nějakem článku (ale za boha ho nemůžu najít) stážnosti na zázemí, oproti čr, ale už to taky bude nějakej pátek
  MRAKY
  MRAKY --- ---
  Filmaři Netflixu a Amazonu se vyhýbají Maďarsku. Česko tak dostává šanci | E15.cz
  https://www.e15.cz/byznys/filmari-netflixu-a-amazonu-se-vyhybaji-madarsku-cesku-se-tak-nabizi-sance-1380279

  "Maďarsko má teď však potíže – některé zahraniční štáby tam odmítají natáčet kvůli politické situaci." setkali jste se nekdo s touto informaci? Clanek odkazuje na rozhovor s zaoralkem a tam nic nevidim. Docela by mne to prekvapilo. netflix mi prisel docela pragmaticky jdouci za ziskem.
  GROBENIUS
  GROBENIUS --- ---
  Francie na hraně | The Conservative
  https://theconservative.online/article/francie-na-hran
  ADAMIRA
  ADAMIRA --- ---
  Bobby Sands: The hunger strike that changed the course of N Ireland's conflict - BBC News
  https://www.bbc.com/news/stories-56937259
  GROBENIUS
  GROBENIUS --- ---
  K nárůstu popularity šéfce Národního sdružení (RN) pomohly podle Le Figaro události posledního měsíce. Le Penová podpořila například otevřený dopis penzionovaných generálů, kteří varují před možnou občanskou válkou ve Francii a islamismem. Veřejností nedávno otřásla také vražda policejní úřednice ve městě Rambouillet, kterou ubodal radikalizovaný Tunisan, nebo nečekaně mírný přístup soudu k útoku zápalnými lahvemi na policisty v roce 2016.

  Popularita Le Penové raketově roste. Krajně pravicová politička si za pouhý měsíc polepšila o osm procent | Svět | Lidovky.cz
  https://www.lidovky.cz/svet/le-penova-si-za-mesic-polepsila-u-francouzu-v-pruzkumu-popularity-drzi-druhe-misto-prvni-je-expremie.A210430_182037_ln_zahranici_likv?zdroj=vybava_recombee
  MRAKY
  MRAKY --- ---
  NJAL: tenhle retard fest dokazal to co se dalo predpokladat. kazdy si to pojmenovava jak chce.
  NJAL
  NJAL --- ---
  MRAKY: Yer missing da silicon massa whippin' da silicon slave? :-)
  MRAKY
  MRAKY --- ---
  fucking woke culture. kde jsou casy, kdy si jednotlive weby nepojmenovavaly interfacy elektroniky v zavislosti na sve retardovanosti. fuck. neskutecna ztrata casu. musel jsem si ulevit.
  NJAL
  NJAL --- ---
  GROBENIUS: Poslechnu si to, ale celkem se vsadim, ze se tam nic noveho nedozvim. Ovsem je hezke, ze uz se o tomhle americkem blbnuti smi u nas normalne mluvit.
  ADAMIRA
  ADAMIRA --- ---
  GROBENIUS: co tak občas sleduju tak když hledají nějakeho útočníka co poplival asiata, celý nažhavený na toho arijce v uniformě SS, tak je z toho nakonec černoch, musí mít v hlavičkách hodně zavařeno, naposledy jim hodily vidle do fakt jednouchýho světa asiati během LA riots :)
  GROBENIUS
  GROBENIUS --- ---
  Jestli máte 26 minut, tak vyslechnete pár zajímavých postřehů
  Hon na rasisty je zideologizovaný. Čína využije amerického sebemrskačství, říká analytik Macháček | Svět | Lidovky.cz
  https://www.lidovky.cz/svet/cina-bude-vyuzivat-americkeho-sebemrskacstvi-rika-analytik-machacek.A210429_103855_ln_zahranici_ele
  TAX
  TAX --- ---
  MRAKY: co takovy vyplach udela se slabsi povahou.
  NJAL
  NJAL --- ---
  FORTRESS: Zase na druhou stranu, proti komu kdy ziskas tak levny a dostupny kryptonit jako je napriklad tleskani? ;-)
  FORTRESS
  FORTRESS --- ---
  MRAKY: Kromě toho chlapce u pirátů který si zmrzačil penis aby mohl být lesbou je tohle referování o sobě ve středním rodě další západní vymoženost co k nám dorazila - upravená na naše poměry.

  A - aktivistka sedí před autobusem MHD na plyn
  B - "Alžbětko je velmi statečné, na to že je ještě studentkem"

  je to asi OT ale doporučuju i tuhle ideovou konferenci v US

  Best Moments of DSA National Convention 2019
  https://youtu.be/bHRxu3XrsHg