• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  NJALPOTUS
  MRAKY
  MRAKY --- ---
  Zlaté časy pašeráků. Děti na Rio Grande jsou pro kartely nový kokain - iDNES.cz
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/paseractvi-deti-mexiko-rio-grande.A210402_174248_zahranicni_lisv

  " Teď polleros zažívají zlaté časy, protože k Rio Grande dorazila lidská vlna, přičemž další se dole na jihu pořád zvedají.

  Matka dítěte, které pašeráci hodili do vody, aby odvedli pozornost, zaplatila za cestu pro sebe a miminko 3 500 dolarů. Ve skupině s ní bylo skoro sedmdesát dospělých a ­150 dětí. Spočítejte si to. I skromný odhad, při němž vezmete v úvahu, že dítě stojí mnohem méně než dospělý, dá cifru začínající od čtvrt milionu dolarů za tuto várku
  "

  ucet, za zmenu pravidel na hranici, bude neprijemny...
  MRAKY
  MRAKY --- ---
  Two toddlers dropped over a border barrier and left in New Mexico | TheHill
  https://thehill.com/...and-coast-guard/545870-two-toddlers-dropped-over-a-border-barrier-and-left-in

  "U.S. Border Patrol agents rescued two toddlers from a “potentially life-threatening situation” near the U.S.-Mexico border on Tuesday after they were dropped over a 14-foot wall by smugglers who then fled.

  Two girl toddlers were rescued in Santa Teresa, New Mexico on Tuesday evening according to U.S. Customs and Border Patrol (CBP). A Santa Teresa Border Patrol agent observed the smugglers dropping the two children over the wall who then directed agents to their location"

  Bidene Bidene.
  NAGASAWA
  NAGASAWA --- ---
  SCHWEPZ: pridal bych k tomu nasledujici

  Fact check: Missing context in post about Biden and nuclear codes
  https://eu.usatoday.com/...02/26/fact-check-missing-context-post-biden-and-nuclear-codes/6821127002/
  SCHWEPZ
  SCHWEPZ --- ---
  Demokratičtí zákonodárci v dopise z konce února žádají Bidena, aby zvážil možnost zavedení povinné kontrasignace rozhodnutí o jaderném útoku, a to například podpisem viceprezidenta nebo šéfa Sněmovny reprezentantů. Nyní je šéf Bílého domu z pozice vrchního velitele ozbrojených sil jediným, kdo může povolit použití atomové výzbroje, a to jen na základě svého vlastního rozhodnutí.

  Democrats want Joe Biden to share nuclear command, World News | wionews.com
  https://www.wionews.com/videos/democrats-want-joe-biden-to-share-nuclear-command-366544

  Bidenovy kiksy zneklidňují demokraty - Novinky.cz
  https://www.novinky.cz/...rce=hp&seq_no=7&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
  NAGASAWA
  NAGASAWA --- ---
  Jinak me celkem prekvapilo, ze Biden ignoroval dotazy Foxu a vybral si predem akorat jemu naklonena media :) Osobne jsem cekal, ze udela vstricne gesto vuci Trumpem rozdelene spolecnosti a Fox dostane slovo s rozumnou odpovedi a ono nic, tak to snad priste napravi.
  NAGASAWA
  NAGASAWA --- ---
  OMNIHASH: ja vim, ze to je klasicky format a z toho duvodu kazdou prezidentskou tiskovku americka media srovnavaji na pocet autorizovanych novinarskych dotazu s poctem odpovedi predchudcu spolecne s jejich dynamikou a Biden se z nich zatim (u pripravenych odpovedi) rozmyslel nejdele a zodpovedel nejmene dotazu, coz je s nejoddalovanejsi tiskovkou za poslednich sto let taky celkem vymluvne. Osobne samozrejme davam prednost promyslenym odpovedim, nez zmatenemu freestylu, ale v pripade Bidena a jeho za posledni dobu castejsich a zmatenejsich přeřeknutí mi z toho nevychazi jako prezident, ktery vstoupil do uradu s vylozene idealnim vekem.
  OMNIHASH
  OMNIHASH --- ---
  NAGASAWA: však Zeman tu byl jenom jako reality check na ty kecy v kleci, jak to Biden fyzicky nevydrží a předá Kamille. Jinak tohle je normální formát tiskovky americkejch prezidentů už snad přes století, 90% času předpřiravený/autorizovaný dotazy a pár náhodnejch na závěr. Akorát Drumpf u toho nebyl schopnej ani nějak koherentně přečíst ty odpovědi, a místo toho do třetí věty spustil svoje free flow. To, že se prezident dvakrát rozmyslí, než něco plácne, považuju za jeden ze základních předpokladů k výkonu funkce, třeba u Obamy bylo vidět, jak mu každej dotaz šrotuje v makovici a jak přesně hledá jednotlivý slova, aby řek, to co si myslí.
  NJAL
  NJAL --- ---
  Ach ta zhrzena laska.
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  koukam, mezi malymi fasounky Biden stale budi rozruch. jo, i kdyz je starej, je ve vsem lepsi nez donald nebo zeman. uz jen to, ze zvladne vyjit par schodu z nej dela fakt junaka oproti zemanovi, nemele hovna a nerozdeluje spolecnost.

  to skoro vypada, ze nyxi fasounci jsou mnohem spokojenejsi, kdyz prezident mele picoviny.
  NAGASAWA
  NAGASAWA --- ---
  OMNIHASH: srovnavat americke prezidenty se Zemanem, vyjde z toho lip i Trump, tak mi to neprijde jako vylozene nejstastnejsi zpusob argumentace. Inu uvidime, jak bude Biden pokracovat. Jeho senatorska historie je celkem rozverna kombinace polopravd, lzi, ohybani reality a preslapu v zahranicni politice, tak mi to v kombinaci s jeho stale pomalejsim zpusobem vyjadrovani do budoucna vychazi jako zdroj nejednoho mrzeni. Co se tehle slowmo tiskovky tyce, tak na me pusobila jako tezce namemorovana a jsem zvedavej na dalsi, kde bude muset pruzne reagovat na necekanou situaci.
  OMNIHASH
  OMNIHASH --- ---
  DANCHEZ: chápu, po týhle sezóně one linerů je těžký se soustředit na člověka, co rozvádí myšlenku na 5-10 minut
  DANCHEZ
  DANCHEZ --- ---
  OMNIHASH: tyhle růžový brýle to už je fakt pokročilá fáze TDS
  OMNIHASH
  OMNIHASH --- ---
  NAGASAWA: opět, Biden toho zvládnul jenom za tuhle tiskovku prohlásit víc než Zeman za celou prezidentskou kariéru a dávalo to větší koherenci, než všechny Trumpovy proslovy dohromady...
  NJAL
  NJAL --- ---
  Biden prepared to chuck filibuster in bid to reshape America, quickly - Axios
  https://www.axios.com/biden-filibuster-agenda-history-05be3812-6ee0-414b-ae71-b6dfa37d8df4.html
  NJAL
  NJAL --- ---
  NAGASAWA: Pesimiste (mam pocit, ze to byl Tim Pool) mu davaj cas tak do srpna. Sam jsem zvedavy, jestli da vic nez 2 roky.
  NAGASAWA
  NAGASAWA --- ---
  Tak jsem se mrknul na Bidenovu první tiskovku a jeho dnešní prohlášení o tom, ze hodlá kandidovat i v příštím období bych označil za odvážný nápad.

  WATCH LIVE: President Biden holds first press conference — 3/25/21
  http://www.youtube.com/watch?v=H_6BhfTDw4Q

  FFFF
  FFFF --- ---
  DANCHEZ: oh wait for what?
  HONZA09
  HONZA09 --- ---
  DANCHEZ: Trump se nakonec zdiskreditoval sám takovým stylem, že by to jinej nedokázal. To je na tom nejlepší.
  DANCHEZ
  DANCHEZ --- ---
  SUMAC: asi tak jak vy jste znicili drtivou a vecnou kritikou trumpa co.. oh wait
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  SUMAC: tak nyxim fasounkum staci malo...