Nedělá se ti špatně při pohledu na rozpočet?
Zvládneš levou zadní napsat pár vět do závěrečné zprávy projektu?
ČEMU BY SES VĚNOVAL*A?
Jak už to v nezisku bývá, měl*a bys na starosti více různých agend.
První skupina činností spadá do oblasti “art & image” festivalu Prague Pride. Zpočátku by ses rozkoukával*a a podílel*a se na dílčích činnostech pro festival 2021:
Propojování festivalové kampaně se scénografií a výzdobou jednotlivých festivalových venues.
Spolupráce s jednotlivými festivalovými dramaturgy (hudba, tanec, divadlo).
Podpora programového, komunikačního a produkčního týmu ve věcech s uměleckým přesahem.
Od podzimu 2021 by ses potom stal*a srdcem uměleckého pojetí a image festivalu a společně s týmem by ses podílel*a na koncepci dalšího ročníku, vyhledávání zajímavých partnerů do programu a na psaní grantů.
Druhá skupina činností se týká koordinace malého umělecky zaměřeného projektu Erasmus+. Hned od nástupu na pozici bys dostal*a na starosti:
Komunikaci s projektovými partnery z Česka i zahraničí, domlouvání projektových setkání (tři během dvou let), koordinaci uměleckých výstupů projektu a hlídání celkového běhu tohoto dvouletého grantu.
Jednou za čas bys napsal*a narativní část průběžné zprávy o realizaci projektu a také bys měl*a na starosti podporu umělecky zaměřených výstupů obsažených v našich dalších grantech.
JAKÝ*Á BY SI MĚL*A BÝT A CO ZNÁT?
Potřebujeme, abys měl*a zkušenosti s dramaturgií či uměleckou produkcí a nesmí ti chybět nadšení pro queer kulturní scénu. Chceme abys dokázal*a o věcech přemýšlet koncepčně, propojovat nepropojitelné a hledat a prosazovat vlastní vizi. Zároveň musíš hrát týmově, mít laskavý přístup a umět přijmout kompromis. Anglicky se musíš domluvit na komunikační úrovni, Shakespeare být nemusíš, ale pár e-mailů týdně anglicky určitě napíšeš.
KOLIK ČASU TĚ TO BUDE STÁT A CO ZA TO?
Nabízíme stabilně placenou spolupráci na ŽL. Časová náročnost se bude lišit v průběhu roku, průměr bude 15 až 20 hodin týdně. Relativně klidné období pro tebe bude září-listopad, od konce roku budou přibývat schůzky s festivalovým týmem i partnery. V červenci nepočítej s žádnou dovolenou a první srpnový týden, kdy se koná festival, budeš na nohou od rána do večera (dostatek kávy zaručen). Odměnou za to vše bude především možnost pracovat na skvělé věci s ještě skvělejším týmem. Finanční ohodnocení se pohybuje kolem 200 tisíc Kč za rok (záleží na konkrétní domluvě i možnostech festivalového rozpočtu). Mimo to tě čekají drobné benefity, festivalový merch a dobrá karma. 🙂
NĚCO PRAKTICKÉHO NA ZÁVĚR:
Zahájit spolupráci bychom potřebovali co nejdříve, už včera bylo pozdě, ideálně během dubna (alespoň částečně). V současné době probíhá většina práce online. Přesto by bylo prima, abys to neměl*a daleko do Prahy. V běžném režimu nemusíš prosedět svoji pracovní dobu v kanceláři, ale občas je potřeba se osobně setkat s kolegy. Před festivalem a v jeho průběhu budeš trávit hodně času v terénu na festivalových venues #dobrebotyjsouzaklad. Festivalové porady jsou navíc často mimo tradiční pracovní dobu, jelikož máme v týmu velké množství dobrovolníků.
JDEŠ DO TOHO?
Pokud jsme tě zaujali, přihlas se nám prosím na tomto odkazu přes google formulář. Před vyplňováním si prosím připrav k ruce stručný životopis ve formátu pdf, krátký motivační text (500 až 1 000 znaků) a krátkou esej v češtině související s tématem “Umělecký rozměr festivalu Prague Pride” (max. jedna NS). Pokud by se ti nedařilo formulář vyplnit či odeslat, můžeš v krajním případě vše poslat také přímo Tomovi, řediteli festivalu, do e-mailu (tom.bily@praguepride.com). Posuzovat můžeme pouze uchazeče, kteří nám pošlou všechny požadované podklady.