• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    K470CMM - KMG - IFM - 3D - 4D - SMATRCOPE neboli průmyslové měření dílů název CMM - KMG - IFM - 3D - 4D - SMARTSCOPE neboli průmyslové měření dílů
    Klubovna pro vsechny co maji co docineni s merenim v prumyslu a vyrobe.
    rozbalit záhlaví
    K470
    K470 --- ---
    Rovinnost v mikrovlnce? Myslis jako CTčko?
    PETUNIA
    PETUNIA --- ---
    My máme něco jako videoskop nebo něco takového a keyens... Celkem zajímavá technologie ale moc jí nevěřím 😅
    Někdo z vás by měl nápad na to jak měřit maličké keramické díly jako je pancíř různé těsnění a podobně hlavně požadavkem na měření je rovinnost v mikrovlnce nebo je vyšší dokonce Tak jsem si říkala čím by to šlo co všechno znám tebe tady měření ale asi bych potřeboval nějaký veletrh a nebo třeba mi někdo poradí tak to zkouším
    BUDDHA
    BUDDHA --- ---
    DIMOUSE: Asi potřeba trochu více specifikovat úlohu. 2000x1000 plech, bez tvarových změn, tzn. max rozdíl je tloušťka plechu?
    K470: kolega tady popisuje optiku, což by dávalo smysl. Nevýhoda bude její nastavení, kamera musí být realitivně vysoko, roli hrají částečně světelné podmínky apod +
    měření na dílně má svá specifika (teplota), ustavení dílu máš přesně definováno jak upnout? nebo se ve volném stavu? Jaký je povrch?
    Metoda alá profil projektor bude +- v těch mm...
    K470
    K470 --- ---
    DIMOUSE: 2x1m je docela velkej rozmmer, asi by to slo nejakou optikou/kamerou. Kdyz byl bylo svetlo pod tim plechem a blikl by sto cernobilou plochu kamera mohlo by to vyjina na presnot mensi nez 1mm. Stejny zpusobem meris smartscope ale to je v setinach mm.. respeknite hodne maly veci.
    DIMOUSE
    DIMOUSE --- ---
    Ahoj, nevím jestli jsem tu dobře, ale zkusím to. Potřeboval bych poradit s následujícím úkolem.
    Měření rozměrů plechů v dílně. Plechy jsou do rozměru 2x1m. Rádi bychom přesnost cca na celé mm. Požadavek je takový, aby obsluha položila plech na stůl, bouchla do tlačítka a bylo. Výstupem pro nás by stačil např negativ, ten už si počítačově změříme, případně pokud by řešení umělo vyplivnou rozměry samo, tak se tomu asi také nebráníme.

    Aktuálně měření provádí zaměstnanec klasickým svinovacím metrem.
    K470
    K470 --- ---
    K470
    K470 --- ---
    BUDDHA: ahoj Co je control?
    BUDDHA
    BUDDHA --- ---
    Jedete na Control?
    BUDDHA
    BUDDHA --- ---
    PETUNIA: skener budeš mít s vyšší nejistotou měření, to je dobré na měření max. setiny. Takže se k toleranci 0.001mm nedostaneš, nehledě na to měřit o řád přesněji
    K470
    K470 --- ---
    No mam tu novej snimac z uhlikovych vlaken, tak jsem zvedavej. Je sroubovaci jen u talirku, jinak je v kuse cca 10cm. Ten starej byl klasicky sestavenej sroubovaci a z nerezu.. No uvidime..
    PETUNIA
    PETUNIA --- ---
    K470: skenrem...
    K470
    K470 --- ---
    BUDDHA: No ted mam dovolenou tak to poslu pristi tyden..
    BUDDHA
    BUDDHA --- ---
    K470: Co to změřit optikou? Pokud k tomu máš výkres, tak pošli výstřižek do pošty.
    K470
    K470 --- ---
    BUDDHA: super, streba bys mi mohl poradit jak zmerit magnety na 3D Cmm. Magnety jsou v nerezovem, nebo sklokeramickem pouzdre. Snimace jsou z nerezu, ale problem je s otocnou hlavou ktera je magneticka. Ktera vlastně drzi celej snimac. Na brousene plose mi to udela odchylu az 0.08 az 0.1 mm a mela by byt 0.001. Pak to rozhodi celou pozici... programator nejsem mam jen aukom 1 a quindos grundkurs.
    BUDDHA
    BUDDHA --- ---
    K470: spíš se motám kolem měřicí techniky. Sem tam vyhodnocuji a řeším měřicí programy, automatické vyhodnocení či dávkování dat do evidenčního SW pro další zpracování (MSA, SPC, KL, ZP). Z techniky mám nejblíže k CT / CMM / Tracker / Tracer
    K470
    K470 --- ---
    BUDDHA: Ahoj, měřiš na nějaké mašině? Nebo jen pravitkem?
    BUDDHA
    BUDDHA --- ---
    No jsem zvědavý s čím má zdejší zastoupení co dočinění :)
    TORI
    TORI --- ---
    Vítejte a ať se vám tu líbí.

    Můžete pozvat své přátele.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam