• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LITTLELIAssembler
    MIKI001
    MIKI001 --- ---
    Ahoj, nezkousel nekdo z vas disassemblerovat nejaky 64bitovy exe do assembleru pres idu, upravit to a pak to zpatky prelozit? Jde to vubec?
    Momentalne jsem ve stavu, ze ida mne vytvorila assembler a zkousim to necim prelozit zpatky (yasm, nasm, visual studio) a prozatim mne to jenom vzdycky vyhodi milion chyb vetsinou v nazvech labelu a nebo treba v definicich typu.
    Asi to jeste zkusim nejdriv na necem mensim, ale pokud se to tady nekomu povedlo tak bych nemusel vymyslet kolo :)
    MASCA
    MASCA --- ---
    EUR0: Jaj, to mi uteklo. Chvíli jsem bádal, co vlastně nechá or v ZF, ale nechal jsem to plavat, že mě kdyžtak někdo opraví...
    KOMPAS: Pravda. Je to už vážně dost dávno – já vás varoval :)))
    KOMPAS
    KOMPAS --- ---
    EUR0: mozna by nebylo na skodu specifikovat jedna-li se o signed nebo unsigned

    MASCA: pokud pouzivas retezcove instrukce, nezapomen si prepnout DF
    EUR0
    EUR0 --- ---
    jojo, ono hlavne tuto napr clovek ako MASCA mi velmi pomohol. totiz ja tie zakladne instrukcie viem. ale az ked som videl teraz ten programek, som ziskal predstavu, ako sa to robi vobec. myslim, ze uz nebudem mat problem. jedine som si este nepozrel, ako sa pocitaju tie efektivne adresy, ci co to je :D
    NIXIMOR
    NIXIMOR --- ---
    Spolehat se na to muzes, ale rozhodne zakladni instrukce a postupy se stejne naucit musis... No a pak uz to poskladat rovnou bez nejakyho uceni se presneho sledu instrukci po sobe neni takovej problem :)
    EUR0
    EUR0 --- ---
    ono to totiz su lonske zadani. nam ich ukazoval na prednaske, niekto to stihol odfotit. vraj sa davaju stale dokola tie iste zadania, pripadne ich len malilinko zmenia. spolieham sa na to celkom ;]
    NIXIMOR
    NIXIMOR --- ---
    No ja uz to absolvoval loni, ale zadani jsme meli stejny :)
    EUR0
    EUR0 --- ---
    jo ;D pripravujem sa na nyxe na utornajsiu pulsemestralu ^^
    NIXIMOR
    NIXIMOR --- ---
    Zboril? :)
    EUR0
    EUR0 --- ---
    VUT? :)
    NIXIMOR
    NIXIMOR --- ---
    Hmm, to zadani mi neco pripomina... :)
    EUR0
    EUR0 --- ---
    MASCA: len jedna chybicka je tam myslim
    pre moznost (c):

    or ax,ax
    jz else ........... nie jnz
    inc dx
    EUR0
    EUR0 --- ---
    MASCA: dakujem pekne! :) sa len zaciname ucit na skole teraz, takze som fakt nemal predstavu, ako by sa to dalo riesit. a teraz pozeram, ze to cez ake vychytavky sa robi :O no, snad to budem vediet pouzit aj v praxi a dostanem nejake tie body za pisomku ;)
    MASCA
    MASCA --- ---
    EUR0: Nostalgie... Tak já to vykopnu, abych to trochu ožilo. Už je to fakt léta, co jsem to viděl naposledy, tak mě klidně rozsekejte :)
        mov si,pole
        mov cx,10
        xor dx,dx
    cykl:
        lodsw
        (X)
    else:
        loop cykl
        mov [v4],dx
    kde na místo (X) patří buď
        cmp ax,dx
        (a) jb else (d) ja else
        mov dx,ax
    nebo
        (b) and ax,1 (c) or ax,ax
        jnz else
        inc dx
    EUR0
    EUR0 --- ---
    vidim, ze tu je mrtvo, ale tak mohol by sa najst nejaky dobrak, co by mi pomohol prosiiim :)

    znenie
    "doplnte instrukce tak, aby po skonceni programu na adrese v4 bylo:
    a) nejvetsi cislo pole cisel BZ
    b) pocet sudych cisel pole
    c) pocet nenulovych cisel pole
    d) nejmensi cislo pole cisel BZ"

    ...
    mov si, pole
    mov cx, 10
    .
    .
    .
    loop cykl
    ...
    pole resw 10
    v4 resw 1
    WENCA
    WENCA --- ---
    WENCA: Ah, takze dekuju ID Dark_one. Bod 10 ve FAQ na tom odkazu...
    WENCA
    WENCA --- ---
    Jsem si chtel vyzkouset nejakej shell code, toz jsem postupoval presne podle tohoto: http://www.vividmachines.com/shellcode/shellcode.html#linex2

    Jenze vzdycky kdyz hodim ten kod do shellcode.c, zkompiluju (gcc -o shellcode shellcode.c) a spustim tak to na me vyrve: Neoprávněný přístup do paměti (SIGSEGV).

    Cim to muze byt?
    LITTLELI
    LITTLELI --- ---
    Nove procesory Intelu obsahuji bezpecnostni bugy
    http://undeadly.org/cgi?action=article&sid=20070630105416
    TREKIE
    TREKIE --- ---
    jsem tam opravil preklep... takze LITTLELI reaguje na TREKIE. tech iteraci je tolik, na kterym miste je nejvyznamnejsi 1 bit... tedy v obecnem pripade 32 pro 32 bitovy registry
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam