• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GUMAGUARmoderní :: postmoderní :: současné umění
    OTAZKAKONCE
    OTAZKAKONCE --- ---
    KATUSHAI: neni tam mesto, nebo jsem slepej?
    GUMAGUAR
    GUMAGUAR --- ---
    Šokující malířská technika: Argentinec barvu stříká očima – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/koktejl/245889-sokujici-malirska-technika-argentinec-barvu-strika-ocima.html
    KATUSHAI
    KATUSHAI --- ---
    Zveme Vás na výstavu HMLA,v galerii umění a tvorby Šala, 7.-31.10.2011!! VERNISÁŽ 7.10., 19oo!!!
    HMLA
    www.hmla.tumblr.com

    OTAZKAKONCE
    OTAZKAKONCE --- ---
    SUOTAM: asi myslí tohle
    Miroslava Kolářová Šulcová – ilustrace, grafický design, vizuální komunikace, animace a umělecká tvorba – firemní design, logo, vizuální styl, flashové bannery
    http://www.kolarovasulcova.cz/epizody.php
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    ?
    KAMALA
    KAMALA --- ---
    http://www.kolarovasulcova.cz/index.php ... uzasne realizace landartu
    SILVER_CL
    SILVER_CL --- ---
    RODRIGO_
    RODRIGO_ --- ---
    OTAZKAKONCE: jak je známo, alespoň teda mě, tak Kateřina a její umění je celkově velmi na hraně, zabývá se manipulací jako prostředkem k jistému zlepšení života lidí, vždyť se koukněte na její ostatní práce

    ATARKA
    ATARKA --- ---
    no já sem nad tim taky uvažovala takhle,ale na druhou stranu to beru tak,že většina těch lidí, co jela do londýna byli nejdál maximálně v praze, pro většinu z nich to byla jediná možnost se do londýna podívat, nikdo je nenutil, dělaj to s radostí a eště to celý platí tate modern...to že mi ten nápad příde naprosto idiotskej je věc druhá, umění v tom teda nevidim,ale každej má jinej úhel pohledu, že ...taková lidská zoo
    GUMAGUAR
    GUMAGUAR --- ---
    nebo to byl Pavel Althamer? )
    GUMAGUAR
    GUMAGUAR --- ---
    OTAZKAKONCE: nějak v tomhle smyslu Kateřinu Šedou taky kritizuje polský umělec a kurátor Artur Zmijewski
    OTAZKAKONCE
    OTAZKAKONCE --- ---
    Tak mi malem zaskocilo, kdyz jsem si precetl tohle:

    "Umělkyně Kateřina Šedá si pro svůj projekt v prestižní londýnské galerii Tate Modern vzala na pomoc osmdesát obyvatel jihomoravské vesnice Bedřichovice. V rámci akce Od nevidím do nevidím se vesničané celý den chovali tak, jako by byli doma: skákali panáka, hráli karty nebo leželi na dece a luštili křížovku. Imaginární vesnici v ulicích britské metropole ohraničovalo osmdesát anglických malířů, kteří stáli na jejích pomyslných okrajích, dívali se kupříkladu na frekventovanou Queen Victoria Street a podle fotografie, kterou si předtím prohlédli, malovali bedřichovickou náves s lípou Svobody."

    To je hra na autenticitu? Nebo na preneseni mista? nebo co to je?
    Me to nahani trochu husi kuzi, nabrat takhle particku lidi z bedrichovic a "ukazat" je v galerii. Nejak mam pocit ze je to na hrane manipulace.

    plus teda opravdu nechapu sdeleni tehle akce.

    http://life.ihned.cz/?p=034000_d&article[id]=52783340#fotogalerie-gf74343-36-1253180



    Muze mi k tomu nekdo rict neco co by mi to vic ozrejmilo? Ja jsem totiz ztracenej.
    GREGI
    GREGI --- ---
    me se libi ten jezis:)
    GREGI
    GREGI --- ---
    GGG: bohuzel mam jen obrazek... a ano je to moje slecna:)
    GGG
    GGG --- ---
    GREGI: To je tvoje slečna? Kdyztak alespon napis o co se jedna, nebo odkaz odkud to je :)
    PUPKIN
    PUPKIN --- ---
    O tomhle tady nekdo neco vi? Internet Black Box? Co to presne je? Asi se na to pujdu podivat :)
    GUMAGUAR
    GUMAGUAR --- ---
    [ UTOPIA ON THE ABYSS / UTOPIE NAD PROPASTÍ / vystavagallery show / 5.9.2011 / CR - Praha - Veletržní palác Národní galerie Praha ]

    UTOPIA ON THE ABYSS / UTOPIE NAD PROPASTÍ

    Skupinová výstava současného umění spojená s koncerty a performancemi v režii lucembursko-švýcarského umělce a kurátora Marka Diva

    Vystavují:
    Ingo Giezendanner (CH) Mickry Drei (CH) flx labs (CH) Raffael Perret (CH) Martin Andersson (CH) Thomas Haemmerli (CH) Secret Gäng (CH) Michal Šiml (CZ), Petr Motyčka (CZ) Mikuláš (CZ) Lenka Klodová (CZ) Darina Alster (CZ) Klára Kohoutová (CZ) Mark Ther (CZ) Tom Kotik (CZ) Iveta Plná (CZ) Jan Boháč (CZ) Ateliér Libušín (CZ) Blanka & Marek Chochola (CZ) Markéta Jáchimovic (CZ) Martina Nosková (CZ) Guma Guar (CZ) Sonja Neverstop (CZ/FIN) Hnědá Laguna (CZ) Alice Morey (UK) Motoracek (F) Buback (CZ) Jana Kochánková (CZ)

    VERNISÁŽ 5. 9. 2011 V 17:00

    VELETRŽNÍ PALÁC NÁRODNÍ GALERIE, Dukelských hrdinů 24, Praha

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam