• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    ADDALBERT
    ADDALBERT --- ---
    Dnes jsme byl v Billundu v Lego House a libilo se mi, jak tam prodavaji sety. Treba na den 1 u Barad Dur s podpisem designera

    HADIAK
    HADIAK --- ---
    KAERO: nieco taketo

    KAERO
    KAERO --- ---
    JON: kdyz si delam vlastni samolepky, tak je to obvykle tak napotreti. predstava ze nekde objednam za plnou palbu, a pak zjistim ze je v necem problem :)
    JON
    JON --- ---
    KAERO: maj tam i sticker sheet - 4x6 palcu za 33 USD + postovny. Levny to neni, no.
    KAERO
    KAERO --- ---
    JON: teda jeste jsem chtel napsat ze stranka to je pekna, ale 1200 Kc za jeden tisk, to si radeji koupim kosticky. Obecne co jsem videl tisk nalepek, tak to bylo strasne drahe.
    KAERO
    KAERO --- ---
    JON: moje laserova tiskarna nema bilou barvu. CMYK tiskarna jen pridava barviva, kdyz da vsechny, tak je cerna (nebo pouzije rovnou cernou kazetu).
    Pouzivam normalni barevnou CMYK laserovku, a tisknu na papir, vodni obtisky nebo vinylove samolepici pruhledne. Nic jineho nemam.

    HADIAK: co je to za typ tisku uv?
    Jinak ja se snazim udelat na tenhle povrch (tyrkysova cast trupu):


    strcit tyhle obrazky:

    HADIAK
    HADIAK --- ---
    Jasne, na uv ide biela ako podkladovka.

    A ked su male, tak uv je rozumnejsia volba ako ploter, to je tiez jasne.

    A uv viem tlacit aj rotacne.
    JON
    JON --- ---
    KAERO: tady dokonce pisou, ze na pruhledny naopak vzdycky tisknou nejdriv bily podklad a na to barvy, aby nebyly problemy s pruhlednosti ostatnich barev

    Are you able to print white ink on clear stickers? | Sticker Mule
    https://www.stickermule.com/support/are-you-able-to-print-white-ink-on-clear-stickers?src=GOOG&cid=804721143&gad_source=1
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    SPIKE411: taky jsem si ho dneska taky složil, a na to jaký to je malý set, je teda hodně nabušený:) Ten se hodně povedl.
    JON
    JON --- ---
    KAERO: proc u pruhlednych neudelas bilou barvu? To jsem urcite nekde videl.
    KAERO
    KAERO --- ---
    HADIAK: to na plotru nevyrezes. ~30 bilych malych americkych hvezdicek milimetr sirokych.
    Potisk kostek by byl taky komplikovany, na modelu neni rovna plocha, ale nekolik schodu tvorenych destickama. Papir i vinylovy obtisk na ten povrch napasovat jde, ale u pruhlednych obtisku neudelam bilou barvu, a u papiru musim udelat okoli kolem hvezdicek stejnou barvou jako je kostka.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    KAERO: mozno na to idem z uplne ineho konca, ale v praci mam UV tlaciaren a laka ma to skusit :)

    samolepky by som riesil vyrezanim na plotri. :) otazne ake je to male, ci by to dokazal.
    EMMET
    EMMET --- ---
    DURDIN: Jak už psal PETJU, jsou z různých skladů - a měl by jít filtrovat podle sekce, navíc ty, co jsou "nejprodávanější", tak by měli mít označení. Každopádně obě kategorie mají velikost nákupu od kterého je už poštovné zdarma - to je proto, že kdyby si to lidi objednávali po pár kostičkách, tak je to hrozně zatíží administrativně, tak ať už si objednají rovnou větší objem.

    A ano, dílky, které jsou nové a vyšly v pár stavebnicích tam bývají levnější, někdy i o dost, než na bricklinku. To samé se týká vzácných barev - různé barvy mají obvykle u LEGO Pick a Birck stejnou cenu, pokud tam není ještě další rozdíl v materiálu, jako třeba u barvy svítící ve tmě.
    KAERO
    KAERO --- ---
    Chci si vytisknout obtisky (na Delta II), ale ty obtisky jsou komplikovanejsi. Obstrihavat jejich tvar je prilis komplikovane, a zaroven nemuzu pouzit pruhledny nebo bily obtisk protoze obtisky samy obsahuji bile plochy obklopene barvou rakety. Jde to ale vyresit tiskem na papir, s tim ze nektere casti budou mit stejnou barvu jako kosticka lego.
    Je to barva Dark Turquoise (rebrickable) 008f9b. Kdyz vytvorim ctverecek s danou barvou, a natisknu na barevne laserovce, tak je barva samozrejme uplne bokem, protoze tiskarna neni nijak barevne kalibrovana.

    Tak me napadlo vytvorit gradient v okoli te barvy, vytisknout, a porovnat s kostkou a najit vhodnou. Zkusil jsem od oka vytvorit gradient, kde se menila jen hodnota Luminosity v modelu HSL, ale po tisku zjistuju ze to je uplne mimo od kosticky. Problem je nejspis v tom, ze barevny prostor je 3 rozmerny (minimalne, tiskarensky 4), a nevim v cem vytvorit alespon 2D gradient.
    Nejaky grafik co by si vedel rady? Nejaky lepsi zpusob jak trefit barvu tisku aby odpovidala kosticce?
    BATY
    BATY --- ---
    Race Recreation | 2024 Lego Monaco Grand Prix
    https://youtu.be/wPNYbBlC00o?si=51Doy8IcI5BslWjx


    😀
    KAERO
    KAERO --- ---
    Uzasny MOC:



    LEGO MOC Battetech (Mechwarrior) Catapult by Hansen_Bricks | Rebrickable - Build with LEGO
    https://rebrickable.com/mocs/MOC-174277/Hansen_Bricks/battetech-mechwarrior-catapult/#details
    PETJU
    PETJU --- ---
    DURDIN: Spatne nic nedelas, tak to je, protoze mene bezne dilky jdou z jinych skladu a objednavky Lego neslucuje.
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    Nakupujete někdo díly přes Lego Pick a brick? Jsem včera zkoušel naházet pár dílků do košíku, protože byly řádově levnější než na bricklinku, ale v košíku se to rozdělilo na dvě skupiny. "NEJPRODÁVANĚJŠÍ" a ostatní, a na každou sekci se napočítalo 150,- poštovné. To je tak vždycky, nebo dělám něco špatně?
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    EMMET: Já to dopředu nijak nezkoumal, tak bylo zábavný, jak se postupně „zjevovaly“ ty mechanismy.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam