• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🚗🔋
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu:

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV. I na toto jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.

    První varování je za 7 dnů RO.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    LAUNCHER: pořád to plánujou jako FCEV (spadá pod elektromobily), protože 30% ze 100ks produkce má bejt určeno k závodění
    Jak korejce uplně nemusim, tak doufám, že to dotáhnou vzhledově v nezmršený podobě (Ioniq5 vs Ioniq6) od konceptu aspoň po tu malosériovou produkci
    A samozřejmě, bylo by to lepší jako BEV ve větší sérii, než tohle cvičení, který dopadne bůhvíjak
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HERR_FLICK: LAUNCHER: Pan Frank Stephenson o tom umi moc hezky povidat a navic je to samozrejme dalsi uzasny designer (od Fiat 500 po McLareny).

    Have Hyundai Designed The Perfect EV!?
    https://www.youtube.com/watch?v=VZAW043zSq0


    Kdyz jsem btw koukal na wiki na autora Hyundai N Vision 74, Mr. SangYup Lee, tak ten clovek tam ma dalsi uzasne designy, respekt.

    SangYup Lee - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/SangYup_Lee
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HERR_FLICK: Jj, tez se mi moc libi. Presne tohle jsem chtel od moderni reinkarnace DeLorean, ostatne ke ktere se to pres Hyundai Pony hlasi. Mam rad Forzu a libi se mi promo co tam s tim udelali minuly tyden :-)

    Mmch, mel to byt EV / vodik hybrid, ale zatim je to "jen" BEV. Coz je v mem videni sveta jen dobre 😊 (vodik je hezky sen, ale pak se clovek dozvi, co to znamena postavit cerpacku na vodik a ze ty naklady na postaveni cerpacky jsou nejakych $1-2.5 mio, atd atd atd).
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    Caterham Project V, snad to začnou vyrábět :)

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MINER: Polestar Synergy. Produkt 3 Polestar design winners z 2022-2033 - Exterier: Devashish Deshmukh + Swapnil Desai, interier: Yingxiang Li. Kolaborace s Hot Wheels 😊

    The Polestar Synergy Is As Mad As It Looks
    https://www.youtube.com/watch?v=vbGKtdKv-Ro


    MESTREY_
    MESTREY_ --- ---
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ❤️ ❤️ ❤️ 1.4 MWh Battery 😊

    This GIANT Electric Mining Truck Charges in Under 30 minutes!
    https://www.youtube.com/watch?v=BiSfUE7r0sU
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    MINER: Za mě Lotus Eletre.

    Jinak třeba za týden můžeme udělat anketu s 5 autama, které získaly nejvíce palců nahoru, kde každej bude mít jen jeden hlas, ať známe absolutního vítěze. :)

    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Já mám jasno.

    MINER
    MINER --- ---
    Soutěž!
    Jaký je podle vás nejkrásnější EV?
    Každý může poslat jen jednu fotku.
    A nikdo mu to prosím nerozporujte. Vkus má každý jiný.
    Jen pro inspiraci.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    THERIDANE: Hmm, tak to jsme asi napsali spoustu pismenek dost zbytecne. Koukam na ten post na redditu a moc ji nechvali :-)

    Reddit - Dive into anything
    https://www.reddit.com/r/RealTesla/comments/104oyv3/please_stop_sharing_anything_that_cites/

    Tak zkusime jiny zdroj:

    The Swedish authorities, however, are keeping track. The Myndigheten för Samhällsskydd och Beredskap (MSB, or Authority for Social Protection and Preparedness) recently released the first report of its kind specifically tracking EV fires in Sweden and comparing them to combustion-powered vehicle fires and the results are clear: EVs are much less likely to catch fire.

    Per the MSB, just 29 EVs and 52 hybrids caught fire in Sweden between 2018 and 2022. On average, 16 vehicles powered by batteries (EVs and hybrids combined) catch fire there each year. On average, 3,400 passenger vehicles catch fire each year in Sweden, meaning EVs account for 0.4 percent of all passenger vehicle fires there annually. Hybrids account for 1.5 percent, for a combined total of 1.9 percent of all passenger vehicle fires.

    Kdo si chce pohrat s SE, tak tady:

    https://rib.msb.se/filer/pdf/29438.pdf
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    ta studie je hoax :) dělal to AutoInsuranceEZ, jsou to čísla ne z požárů ale ze smrtelných nehod (u jiných NTSB neuvádí data o typu pohonu), spletli si druhy pohonů (např. počítají FlexFuel a diesel mezi hybridy, proto mají nesmyslně vyšší %), a ten přepočet na 100k prodaných aut používá sales jen za rok 2018, ne za celou existenci US vozovýho parku

    jiný studie dávají hybridy a ICE zhruba na stejnou úroveň co se týče požárů, a BEV na výrazně nižší (lepší)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CERMI_FOX: Cermi, já mám ze statistiky státníci. Doplň si jí a dáme druhé kolo...

    Mezi tím:

    1) Zakaž na ta samá parkoviště vjezd hybridům: LAUNCHER.

    2) Jdi si načíst Teslu Roadster gen1, začni začátkem výroby prvních kusů. Jestli je ti i to málo, přejdi na starší EV. Cermi nemá data <> nikdo nemá data.

    3) 61* twl. Nedělej autistu a naskladej si vedle sebe 1 bonbonek a na druhou hromádku 61 bonbonku. Ať si to lépe vizualizuješ ☺️
    MINER
    MINER --- ---
    ELIJEN: řešili jsme ji. Žádná budova nejde postavit bez splnění pravidel požární bezpečnosti, včetně parkovišť.
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    MINER: A proc jsme neresili pozarni bezpecnost a resi se az ted kvuli EV, ktere hori min? :D
    MINER
    MINER --- ---
    Ale přijde mi humorné, jak někdo tvrdí, že EV určitě hoří víc než ICE, ale protože nemáme dost dat tak nemůžeme věřit datům, že je to naopak:)
    MINER
    MINER --- ---
    ELIJEN: protože jsme donedávna neměli nic jiného a ty garáže jsme postavili pro ně:)
    GOR
    GOR --- ---
    CERMI_FOX: Sorry, ale tohle je jakasi pseudostatisticka masirka, ktera vubec neresi priciny pozaru.

    Ten obavany pozar BEV, je vlastne jen pozar Li - ion NMC. Pozar od 12 V site se nijak nelisi od ICE.
    Nemylimi-li se, pricinou je vetsinou vyrobni vada clanku, ktera by mela mit vyssi pravdepodbnost se projevit naopak tehdy, kdyz je auto nove. Druhou hlavni pricinou je mechanicke poskozeni, k tomu by v garazi dojit nemelo, s ohledem na to, kde se akumulator nachazi. Takze nam jeste zbyva mechanicke poskozeni, ktere je natolik mirne, ze se neprojevi hned, ale projevi se az pri odstaveni v garazi.

    Takze ja bych se tim moc nevzrusoval.

    Zcela pomijim to, ze vyrobci nejsou az takovi idioti a prijali pouceni z krizoveho vyvoje a tak jsou clanky odolnejsi a BMS vice hlida priznaky problemu.

    U ICE je to jasne, s přibývajícím vekem roste pravdepodobnost uniku ruznych vice ci mene horlavych provoznich kapalin, ktere se pak nekdy dostanou na horka mista (zdravim Iveco Cursor (nebo to byl Renault MIHR?) a unik nafty z cerpadla na parohy).
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    CERMI_FOX: A proc teda poustime stara ICE do garazi?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam