• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DWAYSTAR WARS seriály - Spoilery povoleny!
    Otevřená diskuse o nove vychazejicích STAR WARS seriálech.
    SPOILERY POVOLENY!
    rozbalit záhlaví
    DWAY
    DWAY --- ---
    Ty jo, pustil sem si s deckama tu novou lego silenost, ale musim rict, ze me to celkem pobavilo :)
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    Ted jsem byl mimochodem v kine na Vlnach a nemohl jsem nemyslet na to, jak by stacilo zmenit par detailu a klidne by mohlo jit o jeden z oblouku Andora nebo podobnyho serialu ci filmu ze sveta SW. Dokonce maji Vlny uvodni text uvadejici divaky do historicko-politickyho kontextu plnici stejnou funkci jako zluty texty pred filmovyma epizodama nebo jejich variace pred Solem a Ahsokou. Zkratka by bylo dobry videt pribeh ze sveta Star Wars inspirovanej ceskoslovenskou historii. Nez sla do kin Epizoda IX, rikal jsem si, ze by bylo necekany, odvazny a podvratny, kdyby skoncila bez vetsiho boje sametovou revoluci. Ale to jsou bohuzel slova, ktery v souvislosti s tim filmem nelze vyslovovat.
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    Tohle mi nedoslo a pritom je to vlastne primo na ocich. Gilroy je podle vseho milovnik a znalec historie a Andor z ni hodne cerpa. Viz inspirace mladym Stalinem a jeho kradezi zlata na podporu revoluce, Irskym a dalsima povstanima atd.

    CLUMP
    CLUMP --- ---
    Me to taky celkem mrzi a vlastne i vylozene sere. Nebyl to nejlepsi serial, ale urcite ani nejhorsi. Spousta kritiky byla prepalena, ve zly vire a prilis nimrava. Cast byla jiste na miste, ale z toho se mohli tvurci v dalsich radach poucit. Kterej Star Wars serial byl dokonalej od zacatku krome Andora? Spoustu serialu ma vzestupnou tendenci a autori sebejistotu ziskavaji casem. Navzdory nedokonalostem me ten serial bavil, byl mi sympatickej a mel potencial pro zajimavy pokracovani.

    Ted mam trochu depresi z nejistoty, co teda muzu vubec do budoucna od SW serialu ocekavat, kdyz divaci a ani Disney nedavaj netradicnejsim vecem moc sance. Mam na mysli jednak tu silenou hejt kampan, do ktery s radosti cast internetu naskocila (ted jiste nad mrtvolou budou influenceri tancit, ale jsem tak otravenej, ze na YouTube radsi ani nelezu, abych si to overil, staci FB, X a Reddit). Ale taky mam na mysli Disneyho, kterej mohl jeste pockat, jak si serial povede dlouhodobe (ne kazdej na vsechno kouka hned) a jestli by nakonec publikum s dalsi radou nenarostlo tak, aby se jim to vic vyplatilo. Ale to jsem asi naivni...

    Treba na to jeste nejak navazou jinym serialem s jinym nazvem? Byla by skoda uz nevidet Mannyho Jacinta, Vernestru, Plagueise nebo senatora Rayencourta. Navic dalsi serie by mohla byt levnejsi, pry hodne slupla pre-produkce, ted uz toho maj hodne navrzenyho...
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Akolytka končí. Navzdory otevřenému konci se nenáviděný Star Wars seriál už nevrátí | Kinobox.cz
    https://www.kinobox.cz/clanky/serialy/43010-akolytka-konci-navzdory-otevrenemu-konci-se-nenavideny-star-wars-serial-nevrati

    Sakra, to mě celkem mrzí. Ne že by to byl ten nejlepší Star Wars seriál, ale myslím že se to mohlo docela dobře rozjet...
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    IKARI
    IKARI --- ---
    IKARI
    IKARI --- ---
    CLUMP: "Anakin's lightsaber needed to stay blue for continuity." ...
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    LUDO: protoze chranil kanclere/cisare pred pucem
    LUDO
    LUDO --- ---
    KARLOSK: to ma zaujima preco anakin kosil younglings modrym
    IKARI
    IKARI --- ---
    CLUMP: jen popisuju jak je to udelane, jestli se takova show nekomu nelibi, je mu to jedno, nebo se mu naopak libi, tak to at si kazdy rozhodne sam :)
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    Me byl celej serial sympatickej a porad je, i kdyz tam radu tech zde dotknutych problemu vidim a nema smysl se tvarit, ze tam nejsou. Asi je mi sympaticky, ze se konecne prozkoumava i nejaka nova era a zkousi novy zanry, to me velmi stvalo na sequelech (krom TLJ), jak safe v podstate to hraly. A stejne jako mam rad nedokonaly prequely diky tematice, tak podobne nahlizim na Akolytku. A to bych si troufl rict, ze prequely jsou co do napsani a hereckych vykonu a ruznych lapsu o poznani horsi. Jeste se na to jednou najednou kouknu, abych si utridil myslenky.

    Nicmene vcera vecer jsem pritelkyni nastavoval novou TV a instaloval appky a samozrejme testoval obrazovy nastaveni na Star Wars. Mimo jine jsem pustil One Way Out z Andora a sice je to uz asi casto opakovana mantra, ale ten serial je proste o rad jinde. Uz jsem ten dil videl nekolikrat a presto nas to zcela prikovalo do gauce a z testovani TV se stalo cumeni s takrka otevrenou hubou na celej dil. Nema to pointu, jen sdilim moje pocity.)) A na Andorovi je pozoruhodny, ze v nem jsou casto nejvic kulervouci prosty dialogy, pripadne monology. Jestli bude druha rada jeste intenzivnejsi, coz asi bude, bude to absolutni narez.
    IKARI
    IKARI --- ---
    XCHAOS: v OT byly motivace postav uplne jasne - kdyz se Luke snazil zachranit sveho otce tak chapu proc jenom z jeho stavu mysli, protoze on vidi na svem otci, jak by mohl skoncit sam - neni to nijak zvlast komplikovany, ale hlavne je to jasny - tady v akolitce nemam vetsinu casu vubec tuseni proc ty dve delaji, co delaji, dokud nezacnu premyslet nad tim, co tim asi chtel autor rici - ty sam jsi pri vysvetlovani jejich rozdilnych zivotnich cilu, jako osmiletych dvojcat, pouzil meta-narativ a ne jejich touhy, potreby a obavy ... protoze to bylo pro autory to hlavni
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    IKARI: za mě vypadaly cool, jestli ti jde o tohle. Darth Vader vypadá fakt pitomě (ale zase nezapře původní hollywoodskou vykrádačku vizuálního manuálu Jodorovského Duny, ta jeho maska má takovy Gigerovský nádech), ale Assaj Ventress i Osha/Mae v obou inkarnacích vypadaly fakt cool.

    IKARI: já fakt nesouhlasím... oproti původním SW, kde fakt jakákoliv "analýza" těch akčních postav by byla k smíchu - je tam psychologie tak na úrovni diskotékových hitů dané éry - si dostal psychothriller se vším všudy... smrt matky (no, zabití v souboji.. vraždou bych to nenazval), o které jedna verze postavy ví, a druhá neví, a když se to dozví, zachová se stejně, jako by se zachovala první verze, a tak...

    Oprávněnost pomsty je zajímavé téma i filosoficky. Jestliže Rogue One a Andor byly první "dospělé" Star Wars, které to pojaly jako válečný či špionážní film, tak tohle jsou první Star Wars, kde to není přímočará pohádka a dobru a zlu, ale začalo se i trochu filosofovat (když pominu "filosofování pro děti" v Bad Batch...)
    IKARI
    IKARI --- ---
    XCHAOS: jj, mel jsem pocit, ze budes spis popisovat spis, jejich "vnejsi vlastnosti", nez jejich "vnitrni vlastnosti" .... abych to upresnil, co stim myslim, tak kdyz si vezmes Tonyho Starka, tak "vnejsi vlastnosti" jsou, ze je to bohac, co v robotickem obleku zachranuje svet, jeho "vnitrni vlastnosti" pak jsou, ze je to hajzl, co se ze sebe snazi udelat lepsiho cloveka
    IKARI
    IKARI --- ---
    RUDIE: ja bych ani nerekl, ze to jsou "postavy" ve vypravecskem slova smyslu, spis to jsou "panenky", se kteryma si autori hrajou - obe postradaji vlastni nezavisle touhy, potreby a obavy a ty na ne transponuji autori sve vlastni - ukazkovy priklad je vztah mezi Oshou a Qimirem - to ze ten dark-side / bad-boy sex appeal vyhraje nad hruzou z vrazedneho psycho-maniaka a Osha zacne Quimirovi temer okamzite duverovat, neni z jejich vlastnich pohnutek, ale protoze to tak autori chteli (Lesley sama mluvila o tom jak ji prijde zajimavy shipping potencial tehle dvou) - to znamena, ze to co citi a delaji dava smysl hlavne "meta-narativne", ale uz ne nutne "in-universe", a tim ze je pozorujes, tak nepoznavas ani tak je jako postavy, protoze to jsou jen "prazdne schranky", ale spis jejich autory, kteri je vyplnuji - to muze byt vice ci mene zajimave pro divaky, co jsou zrovna stejne myslenkove naladeni jako autori, ale ne pro obecne publikum
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    IKARI: ukázalo se, že prostě jsou jenom jedna.. jsou více, než dvojčata :-) a je to jinak,než jsem si myslel... je to nějaká čirá mystika Síly.

    Jsou protějšek Anakina. Možná tak, jako Anaika přešel ze světlé na temnou stranu, tak třeba Osha přejde z temné na světlou... tyto přesuny nejde podle všeho vyloučit, minimálně v Clone Wars a Disney kánonu se dějí a ostatně byly i završením OT... pád na temnou stranu Síly bývá málokdy finální a definitivní, zdá se. Každopádně mají zajímavou postavu, kterou můžou sledovat dál v dospělosti, v časovém timeframe, ve kterém se vyskytuje původní Yoda, apod. Cool tato line paralelní dějová je!
    RUDIE
    RUDIE --- ---
    IKARI: já jsem byl zprvu dost otrávenej, jak nepochopitelně se obě postavy chovaj a jak často střídají polohy, ale to ten závěr, to jak se "vyměnily" a jejích další směřování, to mi přijde vlastně nad očekávání zajímavý (ale samozřejmě jsme ve světě nesmyslný fantasy/scifi pohádky, standard koplikovanosti zápletek obecně není ve SW nějak extra vysoko)).

    Ale musím se na to teď podívat ještě jednou, abych si byl jistej))
    IKARI
    IKARI --- ---
    XCHAOS: schvalne, uplne bezelstna otazka: proc ti ty dve prijdou cool a zajimavy?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam