• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NEIJAK UŠETŘIT (aneb doba je zlá!:)
    Auditka v podobném duchu:
    [Daruji, přenechám, vyměním, dám za odvoz nebo do 150,- (nabídka i poptávka:-)]
    [freeganismus bez lásky?, freegan bazar a vlastně všecko (dumpstering, urban exploiting apod.)]
    [Za málo peněz hodně muziky: Tipy a linky na SLEVY, AKCE, VÝPRODEJE, zajímavé služby. Toto NENÍ BAZAR !!!]
    [Second handy, "sekáče" - kde se levně a dobře oblíct?]
    [Domácí rozpočet aneb na čem se dá ušetřit? Vymýšlíme levné dárky!]

    Jináč pokusím se to tady ani moc neřídit/nemazat atp., ale před odesláním každého příspěvku zvažte prosím jeho přínos pro ostatní, ať to tady nemáme příliš nepřehledné.
    Díky moc. :)

    Jinak témata, které by vás tady nejvíc zajímala, jsou:
    1) individuální tipy jednotlivých uživatelů jak šetřit
    2) doporučení na nejlevnější mobilní a internetové služby atp.
    3) upozornění na oblíbené položky v akci (máslo, papriky, zmrzlina Haagen-Dasz?:)
    4) galerie, muzea a kulturní akce zdarma
    5) zajímavé sekáče a kdy tam chodit
    rozbalit záhlaví
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    DOCKINEZ: jo, je to sport, občas se povede ulovit něco skvělýho, občas ne. a to mě vlastně taky baví, člověk aby se tam šel podívat s tím, že neví co si přinese :) to je jako dřív člověk chodil do hospody s tím, že tam třeba někoho potká.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    PALEONTOLOG: U mě to není až taková nutnost jako

    a) sport – prostě mě to baví

    b) lakomost – radši ty ušetřený tisíce každej měsíc pošlu do akcií než abych živil nenažraný šmejdy

    c) je to pro mě další způsob poznávání nových produktů a rozšiřování gastro obzorů. Díky slevovýmu koutu v Makru atd. jsem už objevil tolik skvělých věcí, že si tuhle radost nenechám vzít :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    DOCKINEZ: ono už to není z mojí strany tak potřeba, jako bylo třeba před rokem, nahánět co nejlevnější věci, ale jakmile si člověk zvykne na poloviční ceny za německý zboží, tak už jako vážně neví, proč by chodil do normáního krámu, na normální jídlo za český ceny.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    U nás maj Vietnamci na tohle byznys – krám s různejma sejrama a uzeninama z Německa apod. Sušený hovězí maso 145 Kč za kilo apod.

    Akorát už jsem se toho taky přežral :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    TROJKA: z normiče jsem brával jamon serano za cenu mokrý šunky, ale jednak to už nemají a druhak jsem se toho přežral :)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    DOCKINEZ: OK, dneska jsem na to narazil znovu a tentokrát vzal. Za pade 3 kg.

    - celej řapíkatej celer
    - 4 hezký mrkve
    - kedlubna
    - 2 srdíčka salátu Little gem
    - 1 menší brambora :)
    - celkem asi 6 různých kapií: tlustomasé žluté i zelenobílé do leča
    - 2 jablka

    Potud vše bez výhrad,

    - asi 7 broskví. Ty byly objektivně v nejhorší kondici: nebyly shnilé, ale už místy otlačené, takže ve stavu „vykrájet a hned sníst“

    Za 50 Kč každopádně krásná práce.
    TROJKA
    TROJKA --- ---
    DOCKINEZ: tak jsem si pro rajčata došel a dobrý , nikdo nepoznal , že jsem je kupoval a všichni se ptali , kde jsem je naškubal , páč byly na větvičce .. dík za tip!
    . .a dávám tip já - v Normě (nevím , esi v každé , ale v Holešovické tržnici ) maj takové ty nestandartní salámy a hlavně pršut za fakt třetinu ceny a dobrej , jen prostě třeba tlustější plátky nebo patky. .
    CARLOZ
    CARLOZ --- ---
    Dnes v Lidlu chro chro pečeně s kůží bez kosti za čarokrásných 75,- Kč kg..
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    V Albertu dneska rajčata á 35 Kč/kg, cibule za patnáct a losos v akci za 349.

    To by šlo.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    včera jsem se vyskytla kolem desáté dopoledne v Lidlu na Proseku a podařilo se mi ulovit docela dost masa se 70% slevou, panenka, směs mletého, losos a kuřecí prso, dohromady kolem dvou kil, za asi 180 Kč, všechno naprosto OK
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    NELLAS: Já zas Lidl obecně moc v oblibě nemám, tak mi to není nějak extra líto.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    DOCKINEZ: Tam si musíš vychytat přibližný čas a mít štěstí, že jsi zrovna v prodejně. Někdy koukám, jak se o to někteří perou a rvou to prodavačce ještě z ruky :D (někdy to tam teda leží ještě půl hodiny)... myslím, že to vyhazují cca 2x denně, v létě možná častěji (když se jim ovozel víc kazí).
    Nepotkávám to nijak pravidelně, ale když už potkám, tak mrknu, co tam zrovna je a případně si jednu vezmu. A pak se tím týden cpu, aspoň nemusím vymýšlet, co budu vařit nebo co vymýšlet za zeleninu jako přílohu nebo ovoce na svačinu.
    U té Billy mi těch 50 přijde už docela dost, pokud je to jen ovozel, který zrovna končí. To i v Penny mají tuším za 79 a mají tam i pečivo a nějaké maso či uzeninu (ale na to je potřeba appka a mobilní data, tak to neřeším, stejně nemám žádné Penny nějak komfortně blízko).
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    NELLAS: jj, v Lidlu jsem ty tašky viděl snad jenom jednou jedinkrát, a to v nějakou absurdní denní dobu, kdy se tam pracující člověk zpravidla nedostane (cca 10 dopoledne).
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    DOCKINEZ: Já jen že Lidl má vždycky minimálně 3 kila (gramáž píšou na tašce, někdy to dokonce i u pokladny kontrolují, ale to spíš jen velmi nárazově) za 25. Už jsem tam potkala i papayu, mango, ananas (ten mě tehdy překvapil, byl ještě téměř nezralý) a podobně. Taky to v Lidlu jde dost na dračku :D
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    NELLAS: Obsahu spousta, na váhu odhadem tak 2 kila, v těch na který jsem koukal byly i jindy docela drahý věci typu rajčata na větvičce apod.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    DOCKINEZ: A jak to vypadá s obsahem? Vyplatí se to? :)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Včera jsem si všimnul, že i v Bille jsou za pade k dostání papírový tašky s ovocem a zeleninou. Zrovna jsem zásoben, tak jsem to tam nechal pro potřebnější, ale dobré vědět.
    KOMAREK
    KOMAREK --- ---
    KAJJAK: Ta už je bohužel taky omezená
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    KOMAREK: Co lekarna.cz?
    ONDRAT
    ONDRAT --- ---
    BAAL: Z těch levnej piv mám osobně nejraději teda Klášter (v Albertu je skoro pořád ve slevě za 12.90,- nebo tak nějak)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam