• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    Tenhle klub je určený diskusi o poruchách pozornosti, řešení problémů, výměnu zkušeností, atd.
    Laik nechť se zeptá a nejlépe si o tom něco přečte (online jsem toho našel dost, ale většinou anglicky), pokud sem zavítá odborník, budu moc rád za jakékoliv rady a připomínky.

    ADD resp. ADHD jsou zkratky pro anglické termíny Attention-Deficit Disorder resp. to samé s "Hyperactivity", dříve se pro toto používalo označení LMD (Lehká Mozková Dysfunkce).

    Pokud nevíte o co se jedná, ale zaujalo vás to, zkuste si něco málo přečíst...nechci sem opisovat ani základní popis, protože je toho docela dost, ale následujících pár odkazů by mohlo aspoň pro začátek pomoct:
    Příznaky (symptomy) [anglicky]
    Portál o AD(H)D na about.com [anglicky]
    Wikipedie [česky]
    Wikipedie [anglicky]


    http://www.nepozornidospeli.cz/

    Průběžně bych chtěl doplňovat odkazy a moudra na nástěnku, ale ne vždy mám čas (a jsem chaotik ;-) ) takže se hlaste o práva pokud se chcete realizovat :-)
    rozbalit záhlaví
    RANDOM_NIGHT
    RANDOM_NIGHT --- ---
    VON_GILOTINE: Já už pak těm lidem říkám: „To není nezájem, to je čirá neschopnost,“ a doufám, že je taková upřímnost odzbrojí, podobně jako když dají bezdomovci pětku, když jim řekne: „Nebudu lhát, je to na chlast.“
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    MART1NKA: to jde jen 2x treba, na tu stejnou vec.
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    VON_GILOTINE: Pouzivam vymluvu, ze som to nestihla urobit. Pride mi to blizsie k skutocnosti.
    ULO
    ULO --- ---
    SPIKE411: taky mivaji arabeske obchody v dobre kvalite, známa z Argentiny kupuje u nich, myslím santa cruz.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Dnešní hyperfocus je zjevně klikat z jednoho tabu do druhýho a doufat v... nevím co.
    Ale tak nějaký věci jsem udělala a možná ještě udělám. Nevím. Kdybych udělala, mohla bych zítra na výlet.
    Nebo ne, protože mam v 9:00 call a vyrážet kolem desátý už je na mě pozdě. Ach jo.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Tak v čajovnách / u distributorů čajů se to dá kupovat po 1kg+ pytlích. Prostě sušený drcený listí.
    Rancho zelené, pampero pražené. Asi budou mít i všelijak ochucené, to jsem nezkoušel, my ho dělali max. s karamelem. :)
    PAKOBYLKA_
    PAKOBYLKA_ --- ---
    No ja jsem to domrcasila, mam to z lekarny (budiz mi k dobru, ze DM a Dr. Max jsou oboje na D a vedle sebe). A dobry. Stridam s Earl Grey a hlidam si spanek a jidlo + jsem jeste doplnovala omega3. Nekdo doporucoval kratom, ze to nabudi a zaroven se muzou soustredit, ale to jsem nezkousela.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Už to nefunguje. Uplynulo 6.5 hod, nějak zvlášť přesně to změřeno nemám. Každopádně masakr tabletka. YMMV.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    CHEVALIER: nj, protože allnature není Alnatura, dvě různé značky...
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    QUANTI: nenašel jsem to tam...
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    PAKOBYLKA_: Ale allnature není Alnatura 🤨
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    CHEVALIER: Nemá ji teď Rossmann?
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    ILTU, PAKOBYLKA_: Děkuji
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Po Ritalin + Rockstar jsem až moc ⚡, dneska už 2 hodiny. A to máme teprve 7:05. Tohle bude ještě zajimavej den.
    PAKOBYLKA_
    PAKOBYLKA_ --- ---
    CHEVALIER: https://rb.gy/yth8vj tohle, mam to s tim dmkem porad spojeny
    ILTU
    ILTU --- ---
    CHEVALIER: Páč DM už Alnaturu neprodává.
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    PAKOBYLKA_: ehm, můžeš dát odkaz? Nemohu to najít...
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    PAKOBYLKA_: Děkuji
    PAKOBYLKA_
    PAKOBYLKA_ --- ---
    CHEVALIER: Alnatura z DM 🫣 (mne ale staci hrozne malo, vsechno me extra vybudi/uspi, jsem na vsemozny latky/leky/doplnky citliva).
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    ILTU: Ani mě nepotkala srážka s blbcem, ale i tak jsem asi 3x málem dala výpověď a tak tak se kousla do jazyka. A to dneska všichni v klidu. :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam