• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEAPOCKETBOOK - čtečka e-knih a typy, triky, doporučení aneb občas jedem bez kabelů
    Konkurent Kindle, máte ho? A...

    Co, když nefunguje kabel, co pak?
    Jak dostat třeba knihy do čtečky?
    Jak si upravit třeba aplikace?
    Jak dostat do čtečky nové vychytávky?
    A co e-knihy pro pocketbook a nejen pro něj?

    Aneb vychytáváme svůj Pocketbook...


     
    SPŘÍZNĚNÉ A BLíZKÉ- [ Elektronické knihy [eKnihy] - nadešel jejich čas? už jste nějakou četli? něco tu snad pro Vás máme...;-) ], [ Kindle - konverze, správa elektronických knih, etc. ], [ Magazines & eBooks (Casopisy a knihy v pdf, epub, mobi...) - vymena a sdileni digitalniho ctiva ], [ Mluvene slovo CZ i ENG ], [ rychločtení ], [ Stripařská dílna ]



    rozbalit záhlaví
    E2E4
    E2E4 --- ---
    PECA: takze zarovnani doleva bude. cesky rozdelovani ne. support reagje vemi rychle.


    1. Our developers are working on adding this feature, so hopefully it will be implemented in one of the updates.
    2. Sorry, but Czech hyphenation is not available at the moment.
    PECA
    PECA --- ---
    E2E4: Na to dělení slov, nelze náhodou použít slovník z LO?
    Czech dictionaries / České slovníky » Extensions
    https://extensions.libreoffice.org/en/extensions/show/czech-dictionaries
    případně možná použitelné toto:
    GitHub - tensojka/cshyphen: Language-independent system for hyphenation pattern generation with `patgen`
    https://github.com/tensojka/cshyphen

    Jinak bych ohledně slovníku pro dělení slov oslovil technickou podporu, kde by měli umět alespoň poradit, jak tyto slovníky připravit či vytvořit.
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    E2E4: To zarovnání doleva by mělo jít nastavit v nabídce čtení. To znamená, musíš mít otevřený nějaký ebook, otevžeš nabídku čtení a tam si to nastavíš. Ale už jsem PB neměl strašně dlouho v ruce, takže si to vybavuju matně. V manuálu to určitě je.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    ERGOSUM: jo, já to umím vypnout, ale hledám, kde najít správný dělič pro češtinu, ten co tam je neděli podle českých pravidel.

    druhá věc kterou hledám víc je zarovnání doleva. když mam velký písmo a vypnutý dělení (na který stejně po letech čtení skoro vyhradne na počítači a Kindle nejsem zvyklej), tak mám mezi slovy někdy hrozně rušivě dlouhý mezery. jediný co jsem našel je přeformátovat si dokument natvrdo na doleva zarovnaný v calibre..
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    ...v PB se primo v tom ctecim sw zapina a vypina deleni slov - trosku jina je otazka: JAK...
    Sveho casu jsme na polstinu sehnal do toho PB slovnik deleni slov, ale na cestinu jsem to nikdy nenasel - zas tak moc jsem to nehledal ... to je fakt ;o) u te polstiny mi spatne rozdelena slova vadila vic ;O)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    E2E4: Mám jeden ze starších typů PB.
    Jestli to nějak u novějších nezrušili, zarovnání jde změnit. Používám dlouho.
    Dělení slov jsem vypínal, takže tam je a jde zapnout.

    Namísto fontu ttf doporučuji otf. Už mají mezinárodní podporu znaků.zachovávání podpory ttf je kvůli starým písmům, ale nová tvorba jde jinou cestou.
    KERB
    KERB --- ---
    MARTY63: ja myslim ze ne, ale umi to muj kindle scribe
    KERB
    KERB --- ---
    E2E4: pocketbook tusim rozdeluje slova narozdil od amazonu
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    KERB: Myslím, že to jde když máš nastavení čtení na šířku.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    jo a někomu se může hodit, až bude s novým pocketbookem na chatě bez počítače a bude si chtít dát lepší font. :)

    1. v browseru nastavit v settings download folder na internal memory / system / fonts

    2. V browseru hledat bookerly ttf github

    3. kliknout na "raw", stáhne se do downloads folderu, který je, náhodou, zrovna folder kde to očekává fonty.

    4. viola, stačí v nastaveních vybrat font bookerly. (zkoušel jsem i Amasis a Caecilia, ale ty měly divnou češtinu)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    hlásím se do klubu :)

    po letech používání a nadáváni Kindle a Amazon jsem přešel na pocketbook, Era 6 color.

    takže mám dotazy

    1. dá se nějak zapnout zarovnávání doleva místo do bloku? (blbě vidím na blízko a tak mám hodně velký font a když je málo slov na řádku, jsou mezery neúnosně rušivé)

    2. existuje aspoň česká knihovna rozdělování slov?
    KERB
    KERB --- ---
    nevite jestli nejaka ctecka (idealne s velkym screenem) umi dve stranky vedle sebe jako to umi papirova kniha?:)

    jinak ja mam inkpad 3 a jsem spokojen, jen by me zajimalo jestli bude taky novej firmware jako pro Eru atd, kterej umi dark mode
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ERGOSUM: pamet plna neni, ale rozhozeni opravdu zpusobila Pohadka od Kinga, je to bichle a navic s obrazky, navic se poslala na ctecku 2x
    Uvidim, jak se dnes bude darit a jestli doctu
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    LADY_MYSKA: Ze zkušenosti nejčastější příčina zpomalení, ale i potíží se spojením je plná paměť.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    JYRKA: mam aqua 2
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    LADY_MYSKA: To se lisi podle typu. Ale obecne v nastaveni mas nekde volbu “uvest do tovarniho nastaveni”
    A pak bych nepouzival externi pametovou kartu na ukladani knih
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Jak na nej?
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    LADY_MYSKA: zkusila jsi hard reset?
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    mi zacala zlobit ctecka. Nejde mi otevrit knizky, dlouho se nacita a az na nekolik pokusu. Kdyz uz se otevre, tak zase dlouho vidim bilou stranku. Sila ji hodit do kouta je cim dal tim silnejsi.
    No, uz jsem si zacala vybirat novou
    PECA
    PECA --- ---
    PECA: Tedy pokud si nejsi vědom nějakého vlastního pochybení a stalo se to samo od sebe.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam