• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRIShrajeme videohry s dětmi : Která hra vaše děti zatím nejvíc zaujala?
    tipy na videohry (batole?, předškolák, školák), co vás bavilo, jakou koupit myš, kontrolery, PC, tablet, nintendo, mobil. weby kde se dá učit jednoduše programovat. vtipné "didaktické" aplikace. zábava. hidden-object, tower defense, adventury, logické, RPG, turn-based souboje, sandboxy, crafting... mody do minecraftu. servery kde naše děcka můžou hrát spolu.

    Aktuálně:
    texty, ke kterým se můžete vymezit:

    - Úvod - | Amentum Wiki
    https://wiki.amentum.cz/
    rozbalit záhlaví
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    DAVESADE: Máš pravdu, dík.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    BTW ohledně farma her, tohle vypadá dobře
    Farm Together 2 je ideální odpočinek pro páry a sváteční hráče | GAMES.CZ
    https://games.tiscali.cz/prvni-dojmy/farm-together-2-je-idealni-odpocinek-pro-pary-a-svatecni-hrace-578655
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    AXTHEB: Mam pocit, ze jde nastavit parental control prisnejsi, ze pak musis zadat pin, aby te to pustilo dal. Taky jsem s tim zapasil.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    STAROJDA: Škoda, že parental controls jsou na switchi úplně na houby. Můžeš tam nastavit časový limit, ale když vyprší, dá se to ignorovat:( Ale aspoň to mrněti nedovolí spustit ty brutálnější hry:)
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    Néééé :(

    Nejmladší syn (5) měl včera heuréka moment a odhalil jak funguje Switch. Takže už ví, že to není jen na televizi. Taky už ví jak scrollovat v backlogu. Takže teď dělá to, že projíždí hry podle obrázků, pouští je a zkouší je hrát. Sice to vůbec nedává, nechápe co se tam děje, ale to mu vůbec nebrání. (btw zkouší všechny Mario hry co tam mám. Plus Šmoulové).

    Mě to štve - protože hrát chci i já a podle něj "je to jeho". Taky mě štve, že bezhlavě "hraje" hry které vůbec nechápe.

    A taky jsem pyšnej - vlastně replikuje to, co jsme dělali my na PC, když jsme neuměli anglicky, nechápali řadu her a stejně je dokola hráli. Např si vzpomínám na Another World. Poprvé jsem se nedostal z první obrazovky. Nechápal jsem to, ale zkoušel pořád. A pak za pár let jsem to najednou dal.

    Jeho starší bráchové tohle nedělali, resp maximálně na tabletu s jednoduchejma hrama. Ten nejmladší je v mnohém jinej než oni, ale gamer bude imho slušnej.

    No a teda hrozí, že budu muset koupit druhej Switch dřív, než vyjde Switch 2 :D

    /rant over
    PETGRIDUS
    PETGRIDUS --- ---
    Outright Games: Outfits, Adventures, & Best Friends Forever (pay what you want and help charity)
    https://www.humblebundle.com/games/outright-games-outfits-adventures-best-friends-forever
    ASACHI
    ASACHI --- ---
    Na toto je nejlepsi platit si Google pro rodiny.
    Detem se vysvetli, ze si muzou instalovat pouze hry z Play Passu a je to solved (Apple ma pripadne neco podobnyho)
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    REDSNAKE: prvni Kingdom Rush je zadarmo a asi zustava bez reklam.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TOMBRIDER: Protoze klukovi jsou ctyri a kazdou chvili ho bavi neco jinyho. Kdybych mu kupoval kazdou hru na kterou ukaze tak nevydelavam na nic jinyho a jeho to zabavi na par minut.

    Jasne, asi by v takovym veku nemusel hrat vubec, ale vidi to u starsich bratrancu a vlastne vubec vsude, tak se to tezko uplne zakazuje.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    na Farmaření bych určitě doporučil Stardew Valley, akorát to už je pro větší děcka, chce to aspoň základní angličtinu.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    REDSNAKE: tak zrovna farming simulator je i na mobily, ale samozřejmě jako placená hra za cca 200
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    U nás s mobil/tablet (android). Jen prostě koupím a naistaluju hru co je normální plná verze. Tyhlety věci zadarmo kde každou chvilku vyskakuje reklama co jde vypnout až po nějaké dobe mikroskopickým křížkem a drtivou většinou jsou to strašný sračky s pro děti líbivou grafikou. Teda ani náhodou. Ale zas kvůli tomu zatrhnout celou platformu??
    Dyť i tu hru na pc/switch/ps se musí koupit. Tak proč ne na android?
    Abych jen neplkal. Výčet her co tu máme:
    Monument Valley 1+2
    Kingdom Rush a všechny klony
    Polytopia
    Hry od Amanita Design
    Lego Batman....
    Pak nějaký hry z Netflixu, co jsou bez reklam..
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    VONY: Tohle je pecka.... Ale teda spíš pro mě 😂 se tTady nad některýma úlohama dost potím 😂
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    Koukala jsem do slozky s hrami na mém mobilu co si syn kdysi půjčoval, nevím už co všechno přesně je, ale asi vše fajn

    VONY
    VONY --- ---
    JUNGLER: Můžeš jim k tomu naložit i geometrii https://www.euclidea.xyz/
    Skvělá věc!
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    THINWHITEDUKE: Naše děti na mobilu taky hrát nemůžou s dvěma vyjímkami. První je Duolingo, který nejstarší šestileťák pořác bere jako hru a každej den si mumí přičíst další čísílko k nepřerušovaný řadě. Jedeme to asi 2 měsíce a fakt to zlepšuje jeho slovní zásobu.
    Druhnou věc, kterou dlouhodobě jedeme jsou hry ze serie Kahoot kids. Jde to koupit za roční předplatný cca 1200 a pak jsou přístupný všechny hry, nebo jdou koupit ty jednotlivý hry zvlášť po pětistovce a zůstanou ti nafurt.

    Prostřední 4 letá jede ty první Numbers, kde se fakt vtipnou hravou formou učí základní čísla a jejich sčítání a odečítání. Starší 6 letej hraje Big numbers, kde se zase zábavnou a chytlavou formou učí sčítání a odečítání velkých čísel. Ještě neni ve škole a už v pohodě sám dělá počty typu 1356 - 1248 apod... Taky fajn je, že ty hry mají konec, takže až to dohraje, tak jenom přejde na další hru. Malá přejde plynule na big numbers a starší na Algebra 1 a pak dál... ty hry jsou opravdu celkem fajn.
    Games for kids with Kahoot! Kids | Learning power through play
    https://kahoot.com/home/kahoot-kids/
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KULHY: Však jo, netvrdím že to je universální řešení pro každého a že to tak musí všichni udělat. našeho kluka z nějakého důvodu baví hry ve kterejch seká se sekačkou. Tak jsem mu radši stáhl farming simulátor a moving simulátor a hraje na kompu.

    Premium hry asi ok, jen ten nepremium obsah mě sere:)
    GLOBALISTA
    GLOBALISTA --- ---
    Díky všem. Vyložila jsem karty na stůl, zeptala se dítěte, zda chce místo GTA Lego City a tak máme Lego City :)
    KULHY
    KULHY --- ---
    REDSNAKE: Tak ale proč zatrhávat komplet platformu, když je tam pořád dostatek kvalitních premium her? Moderování obsahu je podle mě nejdůležitější.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    REDSNAKE: A jo, jasny, muzu zaplatit a mit hry bez reklam. Ale v tuhle chvili se cejtim jako rukojmi toho vyvojare a aby mi za prachy prinesl lepsi sluzbu to ne, jen se vykoupim z nekonecneho oseru. Ten model mi neprijde v poradku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam