• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THEO_PHILVaříme PIVO aneb jak se ušetřit gambáče
    Rady a návody jak uvařit pivo v amatérských podmínkách...
    rozbalit záhlaví
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    MERIDION: zkus najít nějaký witbier a dodat pomerančovou kůru a koriandr. Podobně kořeněné pivo jsem vařil nedávno, tak můžu posloužit alespoň návodem kolik tam toho asi tak dát (doporučil bych trochu míň než tam píšou, koriandr byl hodně výrazný, ikdyž se to časem rozleželo): https://lostbeers.com/princesse-beer-2/
    MERIDION
    MERIDION --- ---
    Kolegové, nemáte někdo recept na pivo ala Fénix ? Kamarádka na to onehdy vzpomínala, tak si myslím, že by si zasloužila várku k narozeninám ať se máme čím znepěknit.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Uděláme pivní duhu ve všech barvách, co se dají uvařit... sice ta vlajka bude spíš gradient, ale co má kurva bejt? Jsme snad ve středověku, aby někdo sešíval barevný proužky dohromady?

    Což mi připomíná, že mám už nějakou dobu v plánu modrý pivo...
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    HELIUM: na kšeft je to nahovno, malý várky by to těžce prodražilo, musel by se o to někdo starat, místo by taky nebylo zadara. Musel bys mít malou komunitu a někoho ochotnýho s barákem a řešit to fakt komunitně, zadara/za protislužby
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    Jéžiš, tak by ta vlajka byla tmavě duhová nebo tak něco, než sem někdo začne psát o zelenym pivu :)))
    HELIUM
    HELIUM --- ---
    X_RATED_IDIOT: hele, takova komunitni varna by nebyla uplne marna ... vzhledem k tomu jak casto varim .... ale obavam se, ze jako business plan by to vychazelo dost naprd, a papirovani by kolem toho bylo az beda
    HELIUM
    HELIUM --- ---
    CERMI_FOX: ciwe, utlacovani mensin v mensinach .. a co cerveny piva?
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    X_RATED_IDIOT: beerpride se zucastnim!
    Akorat do vlajky bych jeste zakomponoval nejen zlutou, ale i stoutovou :-)
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    Ideálně kdyby to bylo v centru. Společárna se zazemim pro var. Prohlásíme se za (manželkama/rodičema/velkoproducentama piva) utlačovanou menšinu, zatáhne to magistrát z kapitoly pro podporu diverzity, jednou ročně vyndáme žlutobílý vlajky, uděláme býrprajd a pochčijem Václavovi sokl :))
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    CYBERWOLF: ... lednička na výměnu vzorků :)
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    ...ačkoliv taková samoobslužná cimřička na strategockém místě, odemykaná mobilem by byla cool :) Ještě by tam mohla být detašovaná zrací lednice, to by se mi taky hodilo :)
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    CERMI_FOX: byl to jenom takový nápadík, fakt jsem moc nepřemejšlel, jak to udělat :)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    CYBERWOLF: jasný, to chápu. Na druhou stranu než se složitě domlouvat mezi domovarníkama, kdo co má a nemá a kde a kdy má čas, tak si radši zaplatím stovku za dovážku. Zvlášť když pivoatak byl docela drahý, takže využití spíš jako večerka - koupím maličko něčeho, co jsem zapomněl koupit, ale velký nákupy jinde.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    CERMI_FOX: což to jako řeší, ale co zavřeli Pivo a tak, tak o žádné nevím.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    CYBERWOLF: tenhle problém ale řeši elegantně pivotéky pro domovarníky, co váží po 100g, nebo mi něco nedochází?
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Tak si tak říká, že by se hodila domovarnická banka speciálních sladů. Koupíš kilo karamelu, nespotřebovaný dáš do banky. Až budeš potřebovat příště třeba 100g nakuřovaný, tak si vezmeš z banky...
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    X_RATED_IDIOT: u základních nebo aspoň světlých sladů ok, ale pražených spotřebuju stovky gramů ročně a často jiné, tam je vážení po 100g super :)

    Šroťák samozřejmě mám, takže objednávám slady na 4 várky, což mi vystačí na čtvrt roku a jsem v pohodě, vařím dle počasí.
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    Našrotovanej vydrží (prej) 14 dní, takže jsem bral tak na dvě várky max. Jenže to je pak hromada peněz za dopravu
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    CYBERWOLF: ejla a plzeňák beru po 25 kilech, ostatní třeba po 10, když to neni našrotovaný, vydrží to dlouho. Bral jsem pšenici v 25, mám jí tak půl roku a občas jí uvařim, nebo někam přisypu. Ale chápu, že to místo zabírá
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    X_RATED_IDIOT: chápu že to má svoje výhody, mě by ale tohle nefungovalo, protože 50 kg pytel nemám kam dát a vydržel by mi buď pět let, nebo dokud by to něco nesežralo :) Vařím malé várky a pokaždé něco jiného.

    To co nevycházi na celý kila si taky našrotuju, mám na to mlejnek, ale příjemnější zkrátka je to nemuset dělat
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam