• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SELECTsmart homes - DIY - X10 a dalsi (Home Assistant, Shelly, Tasmota)
    nizkonakladova automatizace v bydleni, protokoly, dodavatele, tipy, aplikace pro android/iphone... - ovladani pomoci smartphone/tabletu
    rozbalit záhlaví
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    rozběhal jsem z2m chvíli to dalo, ale všechno šlape, i ten správnej proud se zobrazuje :D

    Až teda na jednu věc, nejsem schopnej zresetovat čítač spotřebovaný energie. Vyskoušel jsem x návodů a nic nezabralo.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    PISTA1: ZHA jsem odebral, dongle je v kontajneru vidět, žádnej proces ho neblokuje.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    THERIDANE: jo to se povedlo a ukazoval dobře.

    STEMBUS: Zkouším, ale kontainer s z2m se mě nepovedlo spustit, ať dělám co dělám ten blbej dongle se nepřipojí, přitom je podle z2m podporovanej.

    Using '/app/data' as data directory
    [2024-06-06 19:46:40] info: z2m: Logging to console, file (filename: log.log)
    [2024-06-06 19:46:40] info: z2m: Starting Zigbee2MQTT version 1.38.0 (commit #fe048e6)
    [2024-06-06 19:46:40] info: z2m: Starting zigbee-herdsman (0.49.2)
    [2024-06-06 19:46:40] info: zh:zstack:znp: Opening SerialPort with {"path":"/dev/ttyUSB_Zigbee","baudRate":115200,"rtscts":false,"autoOpen":false}
    [2024-06-06 19:46:40] info: zh:zstack:znp: Serialport opened
    [2024-06-06 19:46:41] info: zh:zstack:znp: Writing CC2530/CC2531 skip bootloader payload
    [2024-06-06 19:46:42] info: zh:zstack:znp: Skip bootloader for CC2652/CC1352
    [2024-06-06 19:47:00] error: z2m: Error while starting zigbee-herdsman
    [2024-06-06 19:47:00] error: z2m: Failed to start zigbee
    [2024-06-06 19:47:00] error: z2m: Check https://www.zigbee2mqtt.io/guide/installation/20_zigbee2mqtt-fails-to-start.html for possible solutions
    [2024-06-06 19:47:00] error: z2m: Exiting...
    [2024-06-06 19:47:00] error: z2m: Error: Failed to connect to the adapter (Error: SRSP - SYS - ping after 6000ms)
    at ZStackAdapter.start (/app/node_modules/zigbee-herdsman/src/adapter/z-stack/adapter/zStackAdapter.ts:101:27)
    at Controller.start (/app/node_modules/zigbee-herdsman/src/controller/controller.ts:127:29)
    at Zigbee.start (/app/lib/zigbee.ts:62:27)
    at Controller.start (/app/lib/controller.ts:109:27)
    at start (/app/index.js:107:5)
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    PISTA1: jestli s tim zacinas tak bych tomu dal ještě jednu sanci sw zigbee2mqtt integraci namísto te cos pouzil...

    dle me jeste to ta jedina spravna :) a nikdy sem nezazil problém s jednotkama, vycitanim hodnot atd...

    tohle co mas smrdi tim ze se s tim budes patlat pokazdy a to fakt nechces...
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    PISTA1: Musíš opravit atribut 0x0603 ac_current_divisor, má mít hodnotu 1000. Nevím jak to je v ZHA, ale hledej nějaký clusters, attributes, a tak.

    Co za tím máš zapojeno za zátěž? 83.3 W bys tam měl jen s čistě rezistivní zátěží, těch 59 W by odpovídalo nějakýmu spínanýmu zdroji nějaké elektroniky.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    PISTA1: určitě je i nějaké správnější řešení, ale najít se mi ho nepovedlo, takže jsem zvolil jednoduché řešení ve formě template helperu s jednoduchým zadáním:
    {{states("sensor.XXX") | float / 1000 }}
    a jednotky si vybereš dle sebe
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Hraju si s HA a pořídil jsem si chytrou zásuvku TuYa TS011F připojenou jí mám přes SONOFF ZBDongle-E a integraci Zigbee Home Automation.

    Všechno šlape pouze měření ukazuje bejkárny.

    Napětí sedí.
    Proud vlasní hodnota odpovídá, odběr je cca 0,35A. Ale zobrazení je blbost, pokud zkusím změnit jednotky na mA tak to jen ukáže 350000 mA
    Napájení to by logicky mělo ukázat 83,3W
    A čtvrt megawatu jsem taky za 2 dny nejspíš nespotřeboval :D
    je nějaká možost to zkorigovat, aby ukazovala správný hodnoty?

    ZORBEN
    ZORBEN --- ---
    ZORBEN: i kdyz koukam ze vet pro cestinu umi HA dost, akorat asi pres nejakej lepsi mikrofon? nebo vetsi jazykovej model (mam RasPi4B, tak jsem tam dal ten nejmensi u kteryho zminujou moji malinu)
    ZORBEN
    ZORBEN --- ---
    mate nekdo funkcniho hlasovy ovladani v home assistantovi?
    rozchodil jsem dneska podle tohodle návodu M5Stack Atom Echo s esphome a pres wyoming protocol whisper doplnek mi to detekuje cestinu asi takhle
    Myslim ze s cestinou to asi s timhle bazmekem nebude fungovat (i kdyz jsem v tichy mistnosti a mluvim par cm od toho) :D

    INFO:wyoming_faster_whisper.handler: Rozvít světla obívá.
    INFO:faster_whisper:Processing audio with duration 00:01.540
    INFO:wyoming_faster_whisper.handler: Rozvítej tisvětla obi vák
    INFO:faster_whisper:Processing audio with duration 00:04.370
    INFO:wyoming_faster_whisper.handler: Zapnout tévé
    INFO:faster_whisper:Processing audio with duration 00:03.840
    INFO:wyoming_faster_whisper.handler: Zapnoudtevé
    INFO:faster_whisper:Processing audio with duration 00:02.870
    INFO:wyoming_faster_whisper.handler: Zapný tyvl
    INFO:faster_whisper:Processing audio with duration 00:02.750
    INFO:wyoming_faster_whisper.handler: Zapný tivl
    INFO:faster_whisper:Processing audio with duration 00:03.990
    INFO:wyoming_faster_whisper.handler: Zapný tady.

    s anglictinou se mi aspon 2x povedlo zapnout a vypnout TV, pak se tomu nejak prestalo chtit, i kdyz se zda ze tomu aspon rozumi

    INFO:faster_whisper:Processing audio with duration 00:04.230
    INFO:wyoming_faster_whisper.handler: Turn on Living Room Light.
    INFO:faster_whisper:Processing audio with duration 00:03.850
    INFO:wyoming_faster_whisper.handler: turn the TV on
    MARTEN
    MARTEN --- ---
    Mam zigbee zarovku, integrovanou do HASS pres zigbee2mqtt. Problem je ten, ze se zacne hlasit asi az po pul hodine od zapnuti. Muzu poslat signal a ten funguje, i se obnovi jeji stav. Ale rad bych udelal neco s tim, at nejlepe posle message hned po zapnuti, nebo ho kontroloval casteji. Nevite nekdo co je potreba prenastavit?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    Jak jsem zatím pokročil s HomeAssistant:
    Automatizace fotovoltaiky
    https://youtu.be/gmC2jAN-QiE
    AHARAZ
    AHARAZ --- ---
    Zdravim,
    nenasmerovali byste mne, co hledam v konfiguraci Home Assistant pokud potrebuji nastavit cidlum minimalni hodnotu co se smi zaznamenavat? Nebo jak oriznout graf zobrazeni na rozsah?
    Mam cidla teploty v dome co obcas vypadnou a vrati v lepsim pripade 0 v horsim -32 stupnu, coz pak uplne rozbije grafy, ktere se pohybuji v rozmezi 17-30 stupnu.
    MEDWYN
    MEDWYN --- ---
    MEDWYN: Nejake initial poznatky: Zatim je asi stale nejlepsi volba Husqvarna jako best in class workhorse. Konkretne v mem prostredi dle zadani dole pujdu do Aspire R4, ktera je na WiFi, umi HA a vyhovuje male rozloze, a je to uplne novy model. Modely bez vodiciho dratu vedene GPS a lokalnim radiem jsou stale podle recenzi nespolehlive (Segway Navimow, spatny firmware a zadne API - tedy ani integrace kamkoliv), tedy je prozkoumam po skonceni zivotniho cyklu tohoto kusu, idealne za 10+ let. Robo vacuums jsou na mile vpred oproti sekackam.

    Zajimave volby mohou byt asi i Gardena (coz je levny brand Husqvarny), nebo ma skvele recenze Bosch. Ale nejsou smart, a ja proste jako smarthome junkie potrebuju funkce typu "pokud na travniku zaznamena kamera pohyb, zaparkuj" a nebo "Nesekej, pokud prsi", pripadne "Nesekej, pokud bezi zavlaha".
    ZRIZENEC
    ZRIZENEC --- ---
    ZORBEN: funguje to i paralelne. taky sem to tak mel, nez sem zjistil ze je to zbytecny.
    ZORBEN
    ZORBEN --- ---
    ZRIZENEC: jo, akorát si myslím že ty piny právě jsou obsazený tím bt dongle... je pravda že pak bych měl místo bt připojení webserver na tom esp, což by taky asi nebylo blbý
    ZRIZENEC
    ZRIZENEC --- ---
    ZORBEN: Já to řešil v dodávce tímhle https://github.com/KinDR007/VictronMPPT-ESPHOME a fungovalo to hezky.
    ZORBEN
    ZORBEN --- ---
    dotaz, bude mi tohle (https://github.com/keshavdv/victron-hacs/) umet cist data z victron BT dongle, (kterej je pripojenej na victron MPPT), kdyz si nekam do jeho blizkosti nainstaluju ESP32 BT proxy (https://esphome.io/projects/?type=bluetooth) a ten bude integrovanej do HA?
    ted si data ctu akorat pres victron aplikaci v mobilu, ale mit to v HA by bylo cool :))
    BANANABOY
    BANANABOY --- ---
    Někdo praktické zkušenosti se Siemens LOGO! ?

    LOGO! Home - Logický modul LOGO! - Czech Republic
    https://www.siemens.com/cz/cs/products/automation/systems/industrial/plc/logo/logo-home.html
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    SPIKE411: pokud jste nekde na InstallFestu/OpenAltu potkali Stehlika, tak ten na to taky nadava dlouhodobe. jeho zjednoduseny tester tu:
    GitHub - joysfera/DS18B20-tester: Software for Arduino that tests DS18B20
    https://github.com/joysfera/DS18B20-tester
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    GitHub - cpetrich/counterfeit_DS18B20: How to tell original from fake DS18B20 temperature sensors.
    https://github.com/cpetrich/counterfeit_DS18B20
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam