• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    NOMAAD: 槌目模様 (tsuchime moyou) - hammer mark pattern
    koniec nerdy jazykovej vsuvky :P
    NOMAAD
    NOMAAD --- ---
    IXTREMIST: pobouchany je to proto,že na čepeli kovu(se střídavým úspěchy) distal taper.Tzn. postupně ztenčování cepele směrem ke špičce,což jí odlehčuje.Nasledny stopy po kladivu nechávám jak jsou.Ruka se tomu Tsuchime.V ďolících se drží kapky vody a brání lepení krájené potraviny na čepel.Tak proto.
    RODWY
    RODWY --- ---
    IXTREMIST: me se to "raw" libi
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    NOMAAD: Böhler začal dodávat pasoviny v horší kvalitě, nebo proč je to tak pobouchany?
    NOMAAD
    NOMAAD --- ---
    Po dlouhé době v tomto klubu,odložím zde svůj poslední výrobek. Santoku,Böhler N690, eben a stabilizovaný nádor Kaštanu.

    ZSIS
    ZSIS --- ---
    ja moc nelitam, a kdyz, tak sebou mam jen leatherman thread co jsem jednou dostal darkem. jak psala jedna kritika, hodne to krici "i'm a manly man" a sam bych si to asi nekoupil.
    ono totiz podle toho kde, tak nemas moc sanci se nekym dohadovat.
    leteli jsme zpatky z mumbaie, indie, a vedle me klukovi sebrali ladici klic na bici. "no tools allowed". a to byl nejaky jeho pametni kousek co nosil kolem krku, normalni klic ctyrhran, kazda propiska je nebezpecnejsi. leatherman prosel jako sperk.
    jo a pri letu z vidne do londyna si me po scanu batohu zavovali, co ze prej je tohle.. a ja tam vidim obrysy motylka a propadam se v zemi.
    no byl to jen trener s hrebenem misto cepele ktery jsem tam zapomnel, tak jsme se zasmali, ale vedle tourmanagera to na zacatku cesty mozna v ten moment neudelalo nejlepsi dojem.
    zasnu ze vam prochazi ty nuzky, kolem me je na letisti uz nekolika lidem sebrali.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RODWY: Pan Hach tady u nas v Pisku. Na jeho FB je spousta ukazek jeho prace.

    Ja jako prosty uzivatel jsem velmi spokojeny s provedenim i s domluvou. Ostatni, co jsem slysel, take. Chapu ale, ze mistni osazenstvo muze byt vyrazne narocnejsi nez moje oci. No jsem zvedavy, co pripadne reknete :-) Jo, trosku se ted bojim :-)

    Broušení nožů - Hach Písek | Písek
    https://www.facebook.com/profile.php?id=100066988622070
    RODWY
    RODWY --- ---
    LAUNCHER: podel se o uzasneho.)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    IXTREMIST: Mne to ostri uzasny mistni pan brusic, ktery brousi noze i mym oblibenym restauracim.

    Lide si chvali tyhle videa:

    (preskocit obecny uvod o oceli)

    How to sharpen Magnacut
    https://www.youtube.com/watch?v=y5T38AJJWck


    CPM MagnaCut Dual Grit Tutorial | FULL Sharpening Update | Mule Knife Edge Tested On Cedric & Ada
    https://www.youtube.com/watch?v=1wSgNNs2ISU
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    LAUNCHER: Jak se ten magnacut brousí? jde to k něčemu přirovnat?
    KURE
    KURE --- ---
    LAUNCHER: odstup satane :D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Jak jsem psal, všechno v CPM Magnacut. Do téhle oceli jsem se zamiloval. A vnímal jsem ji i jako hezkou příležitost na překopání mých kapesních nožů. Postupně to budu doplňovat když v Magnacutu vyjdou nějaké mě blízké designy a/nebo zajímavosti.

    Udělalo to radost 2*, například mé předchozí milované a teď už vyřazené Bugouty jsem po doostření, doolejování (mám tu KPL tripple combo, jsem z toho nadšen) předal dětem (druhá a první třída). Zatím to hoši neztratili, těch nožů si váží a něco o nich ví.
    KURE
    KURE --- ---
    YGGDRASSIL: to bych nedělal. "nástroj upravený na zbraň" bude v případnym dohagování působit fakt blbě. a šikovný malý nůžky ti reálně pomůžou ve většině případů kdy potřebuješ něco ostrýho.
    Ale já jsem opatrnej a nerad se pohybuju na hraně, právě pro to abych se nemusel dohadovat.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Zleva doprava:

    Hogue Deka - Preferují civilnější vzhled Benchmade Bugout, ale nejméně do doby než v B pořeší Magnacut tak takhle. Nůž krásně funguje, doporučil jsem ho kamarádům jako levnější ale neošizený lehoučký nůž. Nabroušeno na agresivnější úhel, Magnacut to jistí.

    Kershaw Livewire - Hledal jsem nějaké OTF s Magnacut, nejsem s tím spokojený, úplně ale alternativu nemám. Potřebuji rychlý "utility" nůž na rychle zavřít rychle otevřít jednou rukou. Třeba když tu stavím nábytek atp. Nemám rád kolem sebe otevřené nože a když ho často beru do ruky. Ne úplně to splnil, klouže, chybí nějaké zdrsnění rukojeti. Prostě Kershaw, mám na ně smůlu, budgetovka od ZT a vždycky mi ty nože zlevnili až moc, na úkor funkce. Snad toho časem bude víc v Magnacut a tenhle půjde z domu.

    CRKT Redemption Folder - Moderní reminiscence na dýky hazardních hráčů z divokého západu. Vtipné využití Crossbar Lock co znáte z Benchmade, končil tomu patent. Tady se to uvolní a nůž se chová jako gravity knife. Práce známého Mr. Ken Onion. Jo, třeba ten pán co je na oblíbených bruskách na ostření. Pár měsíců jsem si na něj počkal.

    Ken Onion - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Ken_Onion

    Chris Reeve Umnumzaan - Trošku problém to sehnat 😊 Máme spolu malinko love / hate relationship, je to hodně starý design a je to vidět. No ale chtěl jsem tu mít i nějakou legendu, tak jsem to pořešil takhle. Tichost mechanismu splnila očekávání, to jsem ještě jinde nevidel, zajímavé že to někdo nezkusil využít i později.
    CROSS
    CROSS --- ---
    YGGDRASSIL: na letišti se mě na to ještě nikdo neptal. Obvykle vyprazdňuju obsah kapes (sluchátka např., klíče) do příručního zavazadla, abych to nemusel nechat povalovat v krabici, kterou nemám na dosah, zatímco mě šacují kvůli balíčku papírových kapesníků. Takže to viděj akorát na níže zmíněném scaneru, a tam to zatím nikoho nezaujalo. Nejvíc vysvětlování s tím jsem měl na security checku v hotelu v Istanbulu (to už je teda devět let), kde ale uznali, že je to v podstatě set na manikúru :-]
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    YGGDRASSIL: jedna vec je algoritmicka detekcia, na multitoole ti sucasne scannery ukazu viac menej iba ze je to kov, zvysok je na rozpoznani a treningu operatora. Druha vec je, ked ti toto operator posle na re-screen (jeho kolega na sa na to pozrie osobne) a v tom pripade to uz tazko zalezi na predpojatosti daneho operatora. Cize ak zapadnes do nejakeho ustaleneho profilu (business casual jednoznacne plus :)) tak sa nejaka dalsia kontrola proste nekona a presiel si :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    YGGDRASSIL: Žádná, pokud nevypadáš od pohledu jako potizista. Mně známý muž omylem v laptop batohu pronesl Bugout, v business casual oblečení.

    Style vyndám předem a řeknu "TSA approved - there is no knife", nikoho to nikdy blíže nezajímalo. Spíše je občas zaujme moje 24 Ah powerbanka a blíže zkoumají, zda se vejde do limitu.
    YGGDRASSIL
    YGGDRASSIL --- ---
    CROSS: LAUNCHER: a kdyz s tim litate, jak moc se to pri ruznejch security prohlidkach hroti a kontroluje? me by logicky napadlo jako prvni si nabrousit hranu treba na tom pilniku, takze by me zajimalo, jaka by byla sance, ze se na to prijde a co pak z toho
    CROSS
    CROSS --- ---
    LAUNCHER: přesně tak, Leatherman Style (PS?), stejnej jako na té fotce, se se mnou už něco nalítal.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam