• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TORInyx :: pripominky uzivatelu
    KEJML
    KEJML --- ---
    HARDCABB: Já je ne, leda by měli oni v ignore mne i kdyz jsem je většinou vůbec neznal a jednoho jen od vidění a nepamatuji si nějaký konflikt s ním...
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    KEJML: nemas je v ignore? ja mel to samy kdyz sem to posilal, reportoval jsem to jako bug do kudlanky
    KEJML
    KEJML --- ---
    Zakoupil jsem o Vánocích prémiovku a teprve teď jsem rozesílal přátelům 7 dní zdarma co k tomu jsou. Co mě překvapilo že jsem při posílání měl na výběr několik lidí, který v přátelích nemám a ani oni mne je. Jak je to možné?
    SLASH
    SLASH --- ---
    KOC256: ano, myslel som to tak, ze ten geshi uz pravdepodobne riesi aj prevod do entit, takze v idealnom pripade, mu si len importnes tu php triedu a ona si sama najde co ma zafarbit a vygeneruje spravny html markup.
    Sam som sa tiez na to nepozeral , ale ak chces tak mozem stiahnut a okmrknut..
    KOC256
    KOC256 --- ---
    NYX:
    myslim ze SLASH chtel napsat ze to co jsi tu popsal ze delas tak nejak obdobne by to mohl delat i GeSHi... ale moc jsem o tom nepremyslel...
    NYX
    NYX --- ---
    SLASH:
    KOC256:
    no pokud to krasne nove barevne formatovani prevedu na entity, tak tam zadne krasne nove barevne formatovani nebude a misto toho clovek uvidi jen hromadu neinterpretovanych tagu, ktere tam nezadal...nebo mi neco unika? :-)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    NYX:
    jak pise SLASH nejak to asi musi resit... ale vnitrek neznam...
    SLASH
    SLASH --- ---
    NYX: mozno to GeSHi vie prevadzat do entit takze ty uz potom nemusis ?
    NYX
    NYX --- ---
    KOC256: ja to ocural tim, ze vsechno mezi XMP prevedu na entity a nasledny XMP vyhodim a nahradim PRE...tj. nemusim resit, ze by mi tam proslo neco spatneho, coz v tomhle pripade samozrejme udelat nejde.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SLASH:
    tim jsem myslel ze by NYX nemusel vymyslet nic noveho. myslim ze vse co potrebuje tu uz ma... (podpora PRE tagu)
    SLASH
    SLASH --- ---
    KOC256: jj, to [code ..] bol len ako priklad, urcite su aj ine moznosti a implementacie, napriklad v praci co mame blog tam sa to riesi cez

    Code colorer a ten pouziva nasledovny syntax :

    [cc lang="actionscript3"]
    .
    .
    [/cc]

    pre tag + lang je samozrejme tiez cool
    KOC256
    KOC256 --- ---
    NYX:

    vsak bys nedelal nic jineho nez totalni ignoraci mezi PRE znackamam... ala XMP ne?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SLASH + all nechci zkoumat kde je jadro pudla teto diskuze:
    Kdybyste se na to GeSHi alespon podivali tak byste zjistili ze se to uzavira do obycejnych <pre>... JEN je treba specifikovat lang (napr.: <pre lang="PHP">...</pre>) a nemyslim si ze zrovna toto by byl pro programatory neprekonatelny skok... kdo by to nechtel pouzivat necht pouziva ciste pre nebo XMP...
    PJOTRIK
    PJOTRIK --- ---
    SLASH: to nemusi byt zrovna pravda, psal jsi nekdy na stackoverflow.com? Ale to je samozrejme web specializovanej na programovani, takze jim to za to stoji...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    VECTOR:
    spatne jsi to pochopil...

    ze resit neco pres GM ktery neni soucasti nyxu je zbytecna funkcnost mimo... obarvovat kod neni zbytecna funkcnost MIMO

    kdo to vyuzivat nebude chtit nemusi to vyuzivat. Ja taky nehodnotim funkcnosti jako ZBYTECNE hody kostkou ;-)
    NYX
    NYX --- ---
    no hlavne by mi to totalne rozbilo zobrazovani pozice chyby v html, tak se do toho nejak nehrnu :) uz to xmp mi dalo docela zabrat
    SLASH
    SLASH --- ---
    ESTEN: neviem ci vies ako funguju tieto syntax highlights, ale urcite to nebude fungova na zaklade nahodneho rozoznavania syntaxe jazyka :)

    normalne musis kod vlozit do nejakych specialnych metadata markerov napr :

    [code lang="js"]
    .
    .
    .
    [/code]

    a je na uzivatelovy aby identifikoval ktory jazyk chce pouzit.
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    SLASH: "bude to urcite iba prinosom" -- to neni uplne jisty. Nedomyslena implementace muze prinest dost problemu s jazykama ktery to nerozpozna a nestastne vybranejma uryvkama kodu...
    SLASH
    SLASH --- ---
    VECTOR: nechapem o co ti ide? Pre kopec ludi tu sa to nezda ako hlupa a zbytocna feature, sme na nu zvykli z IDE a aj inych blogov..
    Je to vec ktora robi kod prehladnejsim a zrozumitelnejsim a rozhodne pomaha k rychlejsiemu preniknutiu do problemov v kode.
    Niekedy kod highlight samotny dokonca ODHALI PROBLEM SAM O SEBE! Lebo napriklad niekde zle vyspelloval nejaky core language keyword, a ked sa farebne nezvyrazni hned je to jasne / viditelne ze chyba je tam !

    Namiesto posielania ludi na nejaky pastebin, (a tym zneprehladit situaciu TU na nyxe) alebo kazdeho prinutit instalovat si nejake pluginy a pouzivat kvoli tomu firefox, preco nemat tuto funkcionality priamo tu ?

    Ak ti zvyraznovanie bude vadit, tak ta ho predsa nikto ho nenuti pouzivat.

    Ak sa ho nyx rozhodne zaimplementovat (s pouzitim spominanych php knihovien) bude to urcite iba prinosom pre technicke kluby, tak naozaj nevidim proti comu (a preco ) tu namietas ?
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    KOC256: jo, stejne tak je zvyraznovani kodu.
    NYX
    NYX --- ---
    KOMPAS: aha, zajimave :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam