• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TORInyx :: pripominky uzivatelu
    ELIDOR
    ELIDOR --- ---
    NYX: super, dekuju
    NYX
    NYX --- ---
    No leda nejakym podrbanim se levou rukou za pravym uchem :)

    Lorem ipsum (zkráceně lipsum) je označení pro standardní pseudolatinský text užívaný v grafickém designu a navrhování jako demonstrativní výplňový text při vytváření pracovních ukázek grafických návrhů (např. internetových stránek, rozvržení časopisů či všech druhů reklamních materiálů). Lipsum tak pracovně znázorňuje text v ukázkových maketách (tzv. mock-up) předtím, než bude do hotového návrhu vložen smysluplný obsah.

    Pokud by se pro stejný účel použil smysluplný text, bylo by těžké hodnotit pouze vzhled, aniž by se pozorovatel nechal svést ke čtení obsahu. Pokud by byl naopak použit nesmyslný, ale pravidelný text (např. opakování „asdf asdf asdf…“), oko by při posuzování vzhledu bylo vyrušováno pravidelnou strukturou textu, která se od běžného textu liší. Text lorem ipsum na první pohled připomíná běžný text, slova jsou různě dlouhá, frekvence písmen je podobná běžné řeči, interpunkce vypadá přirozeně atd.
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    ELIDOR: nejde
    ELIDOR
    ELIDOR --- ---
    Nyx .. jak udelat obtekani textu u vlozeneho obrazku?
    v nahledu se ukaze obtekani perfektne, ale jak dam odeslat, tak se "vyresetuje" a vlozi se bez obtekani


    příklad 1 - pouziti: align="left"
    Co je to "Lorem ipsum"?


    Lorem ipsum (zkráceně lipsum) je označení pro standardní pseudolatinský text užívaný v grafickém designu a navrhování jako demonstrativní výplňový text při vytváření pracovních ukázek grafických návrhů (např. internetových stránek, rozvržení časopisů či všech druhů reklamních materiálů). Lipsum tak pracovně znázorňuje text v ukázkových maketách (tzv. mock-up) předtím, než bude do hotového návrhu vložen smysluplný obsah.

    Pokud by se pro stejný účel použil smysluplný text, bylo by těžké hodnotit pouze vzhled, aniž by se pozorovatel nechal svést ke čtení obsahu. Pokud by byl naopak použit nesmyslný, ale pravidelný text (např. opakování „asdf asdf asdf…“), oko by při posuzování vzhledu bylo vyrušováno pravidelnou strukturou textu, která se od běžného textu liší. Text lorem ipsum na první pohled připomíná běžný text, slova jsou různě dlouhá, frekvence písmen je podobná běžné řeči, interpunkce vypadá přirozeně atd.

    příklad 2 - pouziti: style="float: left"
    Co je to "Lorem ipsum"?


    Lorem ipsum (zkráceně lipsum) je označení pro standardní pseudolatinský text užívaný v grafickém designu a navrhování jako demonstrativní výplňový text při vytváření pracovních ukázek grafických návrhů (např. internetových stránek, rozvržení časopisů či všech druhů reklamních materiálů). Lipsum tak pracovně znázorňuje text v ukázkových maketách (tzv. mock-up) předtím, než bude do hotového návrhu vložen smysluplný obsah.

    Pokud by se pro stejný účel použil smysluplný text, bylo by těžké hodnotit pouze vzhled, aniž by se pozorovatel nechal svést ke čtení obsahu. Pokud by byl naopak použit nesmyslný, ale pravidelný text (např. opakování „asdf asdf asdf…“), oko by při posuzování vzhledu bylo vyrušováno pravidelnou strukturou textu, která se od běžného textu liší. Text lorem ipsum na první pohled připomíná běžný text, slova jsou různě dlouhá, frekvence písmen je podobná běžné řeči, interpunkce vypadá přirozeně atd.

    v náhledu to je ok

    ADITU
    ADITU --- ---
    AVATAR: protože to je odkaz na vyhledávání v klubu.
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    NAVARA: taky nic. Mrknu na to z webu, nnn to nedava. Kzdopadne to na mym pozadavku nic nezemni :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    NAVARA: ocekaval jsem to, proto jsem psal prvni odstavec, zejo... a bude se to tu objevovat, do skonani veku (pripadne do zfunkcneni)

    p.s. ten odkaz mi nefunguje.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    OVERWATCH: A já ho třeba i používám, ale sem takový jelito, že mi stejně občas něco uteče.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    OVERWATCH: Já si těch typos ani v náhledu, ani hned po odeslání nevšimnu - většinou až když zaměřím pozornost někam jinam (jiný post třeba) a pak se k tomu vrátím.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    AVATAR, KOUDY: No vidíte, jak to vyhledávání nefunguje - přitom editace odeslaných postů do nějakých pěti minut je tu pravidelně a vždy se stejným výsledkem…
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    OVERWATCH: a) protoze mobilni appky ho nemaj
    b) protoze nemam cas ani chut kazdej post v mini editacnim okynku cist
    OVERWATCH
    OVERWATCH --- ---
    Proc nepouzivate nahled? ;o)
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    KOUDY: ja bych to zadnyma podminkama nekomplikoval. Kdyz uz, tak bych porovnal starej a upravenej text a vyhodnotil, z toho, jestli je to zmena zasadni (v tom pripade odeslat jako novy post), nebo fakt jen oprava preklepu.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    NAVARA: vsak avatar neresi vyhledavani, ale upravu uz odeslanejch prispevku. Ja treba delam casto, ze napisu prispevek kterej odeslu a pak si vsimnu ze tam mam nejakou chybu nebo neco..tak ho smazu a postnu znova opravenej. Mezitim uz na nej ale muze nekdo reagovat..Nejaka editace treba minutu od odeslani by imho byla fajn.
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    NAVARA: vyhledavani fakt neni pointou toho postu :)

    Vyhledal jsem "uprav" a "edit", ale dal nez dve stranky jsem nescrolloval.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Nebo si do chrome naklikat nyx jako vyhledávací engine a posílat ty dotazy rovnou - to také našeptávač přeskočí
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    AVATAR: Vyhledávání bylo vylepšeno, aby nepřetěžovalo databázi - takže když nepočkáš na našeptávač (který zrušíš, protože hází nesmysly), tak to odpálí první předindexovanou položku toho našeptávače :)
    Takže zadat query, počkat pár vteřin, escape a pak to teprve smíš potvrdit.
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    Ahoj, tohle auditko nesleduju, takze nevim, jestli neresim, nejakej evregeeen, ale vyhledavani mi az na obcaane povzdechy moc nenaslo.

    Chystas moznost upravy postu? Co se pamatuju, tahle feature byla kdysi zavrhnuta, aby to nerozbijelo diskuze. Jenze to bylo v dobe, kdy se snad nedaly prispevky ani mazat a neexistoval ignor ani DI, ktery diskuze rozbijej mnohem vic. Nehlede na to, ze nyx byl pristupnej jen z pc, tedy velka plocha a klavesnice.

    V dnesni dobe, kdy to spousta lidi klika jen z mobilu, kde je pravdepodobnost preklepu mnohem vetsi a mnozstvi zobrazenyho contentu mensi a uplne vsechny komunikacni platformy editaci umoznuji, mi absence upravy postu prijde vylozene hloupa.

    Lidi se pak mazou jen kvuli oprave jednoho pismenka, jini na ne mezi tim reaguji a je z toho leda chaos. Takze ja osobne radsi nechavam preklepy a hrubky, ale trapi me to. Prosim, zamysli se nad tim, jestli by to po dvaceti letech nechtelo lehkou zmenu ;)

    A neber to jako nejaky ryti nebo trolling a pokud mas zavaznej duvod, proc tuhle feature neudelat, ja se z toho nezblaznim. Diky moc za vsechnu tvrdou praci, kterou jsi na nyxu udelal.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam