• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VIKNová média > kyberkultura, umění interaktivních médií, digitální média, transhumanismus
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    SEEKER: coz je imo duvod proc existuje pojem postmoderna
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    A nebo třeba bude vše vytlačeno ve prospěch Realtime 3D technologií, které jsou podle autorů Realtime Art Manifesto největším pokrokem v umění od vynálezu oleje na plátně :)
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    mě přijde že otázka, jestli NM sou jedna planeta, je do jistý míry totožná s otázkou, jestli lze pro vše, co proběhlo ve vývoji umění v (post)moderní době, používat výraz výtvarné umění.
    A pro chápání a hodnocení umění je třeba umět ho zařadit do správný kategorie (a tím pádem ho vnímat v náležitym kontextu). Takže mi přijde v jistym smyslu hloupý snažit se brát označení NM v nějakym užšim smyslu než jako první nálepku pomáhající trochu v orientaci, má imho spíš praktickej význam než že by ji šlo nějak "esenciálně" uchopit.
    Takže je imho třeba spíš přesně rozlišovat než snažit se hledat sjednocení (třeba i samtoný rozlišení elektronických a starých médií je do značné míry umělá záležitost).
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    ale zajímalo by mě, co si o tomhle tématu myslí ostatní, je NM jedna planeta nebo není? a měla by? bude?
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    SUBTALK: ale jo, CIANT bych klidně označil za HQ oněch tzv. umění nových médií; a ta obsahová paralýza je diskutabilní - já mám spíš občas chuť označit je slovem úlet :) (viz silný příklon k transhumanismu, který je postavený spíš na víře než na analytických úsudcích - ale je to možná jen můj dojem, nikdy jsem to víc nestudoval), ale tím, co dělají imho pořád mají co nabídnout, byť by to bylo "jenom" otevírání "oken do světa", jak se jim to povedlo s transgenesis
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    na druhé straně: nechci tady vymezovat nějaké tábory a nějaký jejich počet; v ČR je těch "doktrín" mnohem míň než venku, NM v globální měřítku jsou pořád ve stavu "setřásání" - čisté autority zatím jenom krystalizují, takže zatím můžeme mluvit jenom o oné abstraktní zajímavosti
    SUBTALK
    SUBTALK --- ---
    tebe ciant nepride ako institucia v zmysle tej rigidnej struktury a obsahovej paralyzy?
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    3SC: a které kulturní kruhy jsou tady "skutečné"? Denisa Kera mluví o institucionální ignoranci (zní to ublíženě, ale je to jen suché konstatování) mezi tzv. uměním jako takovým a tzv. uměním nových médií - v takové situaci tady hypoteticky vznikají paralelní autority
    kterému kontextu dát přednost?
    3SC
    3SC --- ---
    :))
    SUBTALK
    SUBTALK --- ---
    wtf? :)
    okej mmmmm protoze jezdi na motorce a ta je oproti kolu novym mediem pozemni komunikace..
    3SC
    3SC --- ---

    SUBTALK: zkus doplnit i proc... dik
    SUBTALK
    SUBTALK --- ---
    davida cerneho :)
    3SC
    3SC --- ---
    jakym smerem se maji vyvijet nova media ? Jakym smerem se vyvijeji ?
    3SC
    3SC --- ---
    maly pruzkum, koho povazujete za skutecnou autoritu v oblasti novych medii u nas? Dik
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    heh, tohle je dobrý http://oliverlaric.com/selfportrait.htm
    změnte tvar a velikost okna, aby jste dostali portrét :)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    PASHWAKA: tohle je prave ten black box problem, o kterem jsem tady debatovali s marurou
    PASHWAKA
    PASHWAKA --- ---
    psal jsem si dneska s Pixem {spoluautor Fijuu} o vcerejsim SanchTV v NoDu,, coz pro me byla pekna nuda a odesel sem asi po deseti, patnacti minutach.,.

    yeah what is the point of realitime without interactivity? the last project i did was with an artist that is normally believed to be doing realtime stuff but was mostly faking it with prerendered video. but the important point was, that people couldn't tell. what's the point of realtime if you could easily fake it with video? then you are just using technology for the sake of it. realtime as a buzzword, rather than a facilitator of unique experiences.

    docela me ta reakce pobavila., . :D:D skoda, ze fijuu nema nejaky staly jednotky instalovany ruzne po svete.,. :D:D
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    jsou tam i lepší články :)
    PASHWAKA
    PASHWAKA --- ---
    dekujeme Palovi Fabusovi!!

    Moving Sounds of Ombea
    http://www.furtherfield.org/displayreview.php?From=Index&review_id=210
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam