• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VIKNová média > kyberkultura, umění interaktivních médií, digitální média, transhumanismus

    jlbjlt     NoD     ciant     Institut intermédií     multiplace.sk     Lemurie

    rozbalit záhlaví
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    OFFINKAA: jako, že nebudeme potřebovat novináře? to si lidé většinou myslí, když se mluví o amatérské žurnalistice (btw na kterou je tady kapacita Adam Javůrek) - stejná blbost, jako že internet nahradí knihy a noviny; s přeteoretizováním Brna nebudou ADAMM ani LOPIN souhlasit (že kluci :) a v Praze... mají zajímavý lidi, ale taky to tam nebude nic extra - četl jsem knihu Média a společnost z r. 2003(!) od Jiráka a Köpplové (děkan a šéfka katedry, tuším) - z 200 strán jsou dvě věnované internetu - dozvíš se, že 1) internet je zatím hlavně pro zábavu, 2) internet jako hypermédium lze popsat metaforou Tima Millera "digital soup" :)
    jinak si vzpomínám, jak mi Adam Javůrek (taky FSV) vykládal o jakémsi výzkumném projektu, který má být ukončen cca 2010 a oni chtějí na závěr vydat CDčko!! :D
    OFFINKAA
    OFFINKAA --- ---
    KHALAVERA: ale stejne, jakou mame vubec budoucnost:-))? uz pred ctyrmi lety jsem zaslechla nazor, ze zurna jako takova nema zadnou budoucnost jako samostatny obor (samostatna katedra), ze v brne jsou preteoretizovani, v olomouci kromaňonci a v praze zase mrdky medialni :-)))
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    masovka teda megalol :D
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    OFFINKAA: jsi ze žurny a to je Předpoklad :) já tam přišel z informatiky, hodně lidí tam chodí - a tady David Kořínek obrací oči v sloup :) - ze Zlína... Baťa... marketing... vykomunikovat... :D
    OFFINKAA
    OFFINKAA --- ---
    KHALAVERA: oni nas u vas nemaji radi prave :-(ze se u nas uci jako ve stredoveku a ona je to docela pravda :-))), my mame na masovku lapcika (magor je to uzasny)http://www.websmart.cz/masovka/, ono se s nim dobre kali, ale ja jsem tu zkousku udelala s odrenyma usima a vim z ni uplne bobo ...to uz mam vesti poneti o komunikaci z estetiky nez od nej a to je smutny...
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    OFFINKAA: pojď k nám :) teorii masové komunikace učí právě Volek ;)
    OFFINKAA
    OFFINKAA --- ---
    KHALAVERA: jak te tak ctu, chce se mi zpet ...:-)))studovat
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    OFFINKAA: jn, David Kořínek je jako televizní režisér kapacita na věci kolem umění... dělá teď SuperPomeranč, 6. ledna odvysílají jeho dokument o politickém umění Artivisté a do příštího roku chystá seriál o výtv. umění Artmix (dělali pilot, tak snad to vyjde)
    na své přednášky tahá spousty zajímavý lidí - ve čtvrtek jsem se třeba vybodl na Volka (jehož přednášky jsou stabilně na vysoké úrovni) a zašel na Davidův bc. předmět (Audiovizuální kultura?), kde měl Petra Motyčku z Pode Balu s prezentací skupiny - supr
    ale jak říká ADAMM, akademizování mu moc nejde, jacek ho v "hodnostech" brzo předhoní; navíc i jeho povědomí o NM už není nejhutnější - jako režisér je hodně orientovaný na vizuální věci - když jsem s ním kdysi konzultoval potenciální sloupek o NM pro LtN, varoval mě sice před vysvětlováním, co to jsou NM ("tohle se dělalo před deseti lety, ne dnes"), ale jako zdroj informací mi doporučoval Wired Online - dítě kalifornské ideologie :)
    OFFINKAA
    OFFINKAA --- ---
    ADAMM: me by zajimal docela vas "sylab" ke statnicim, pokud by to bylo mozne ...chtela bych srovnat s nasim (olomouc)...ja si totiz na rok odlozila a nechce se mi zpet. dela se mi spatne z teorie masove komunikace, bohuzel.
    ja jsem cetla prace, ktere vedl minuly rok a prisly mi velmi kvalitni (u nas je to vsechno prilis zamrene na jazyk a dejiny a to se mi vubec nelibi) :-(...
    ADAMM
    ADAMM --- ---
    na zurnalistice magistersky... ale obavam se, ze to bude solidni fiasko ;)
    korinek je fajn, ale imho ne uplne spravny clovek na rizeni te specializace digitalni media, uz vzhledem k tomu, ze se porad nema k tomu, aby si dodelal doktorat ;) i kdyz to pri jeho vytizenosti naprosto chapu. ale vi a zna hodne ... a ma vlastni nazor, coz se pocita.
    EZECHIELL
    EZECHIELL --- ---
    Kyberkultura je prvni predmet, na ktery chodim "zadarmo" :o) a ac tam ocividne nepatrim, bavim se vyborne.

    Cekal jsem, ze tu na nyxu najdu spoustu lidi, co ho bude znat :o)
    OFFINKAA
    OFFINKAA --- ---
    KHALAVERA: no ja jsem exMetro :-)))...no ridit, spis se tim proste nepare a to se mi strasne libi, clovek s nim nemusi souhlasit, protoze byva kontoverzni ,ale o to vic me to bavi cist...
    OFFINKAA
    OFFINKAA --- ---
    ADAMM: no ja jsem po pravde vubec nemela tuseni, ze je tak uznavany a obdivovany ....-), skromny kluk ...na te fotce co ma na strankcah vypada jako hipina ...ale hipina vubec neni :-)))...
    u koho a na cem koncis ...?
    ja jsme hodne slysela o Korinkovi ...jinak fss v brne si ziskava cim dal vetsi respekt, coz je super...
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    OFFINKAA: se ho zeptám :) ale jak ho znám, tak je docela zaměstnaný... jo a recenze v metropolisu jsou z těch mála, podle kterých se dá "řídit" ;)
    ADAMM
    ADAMM --- ---
    OFFINKAA: potkal jsem ho v utery, kdyz jsem se byl prihlasit ke statnicim... :) myslim, ze ma jako jeden z mala na fss potencial dotahnout to daleko (jako kolem novych medii, jinak na fss je vselijakych sikovnych lidi dost, bohuzel spis na jinych katedrach), a to zaslouzene.
    OFFINKAA
    OFFINKAA --- ---
    KHALAVERA: taky filmove recenze, ktere me vzdycky moc pobavi :-)))a jaktoze jeste neni na nyxu :-) kyberpankac ...:-)))
    OFFINKAA
    OFFINKAA --- ---
    TEA_OF_CUP: je a jakub macek je muj byvaly kolega a kamarad...bohuzel pro vetsinu jeho obdivovatelek je zadany :-))...a ze jich ma ...musim mu zase polichotit

    a jak se tak divam, tak je tady v brne uz kde kdo :-))
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    MATHEW: kyberkulturu mám u něj taky zapsanou :)
    ADAMM: u kompost.cz bych mluvil spíš o hráči na sociálním poli než o autoritě :D :D ale to z toho readeru rozepiš... !

    jo a jacek píše i výborné články: A2, LtN, ...
    TEA_OF_CUP
    TEA_OF_CUP --- ---
    VIK: juhů tak to jsou hodně dobrý stránky. macek je můj nový intelektuální idol :)
    MATHEW
    MATHEW --- ---
    hlavne dobre fotky :D
    VIK
    VIK --- ---
    MATHEW: pokud nahodou nesrovnava ff s fss :) pro zajemce http://macek.czechian.net/ ma tam dobre texty
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam