• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VIKNová média > kyberkultura, umění interaktivních médií, digitální média, transhumanismus
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    LOPIN: imho ne; to, jak se lidi na conech oblékají, má podle mě ten samý základ jako "hra na hrdiny" a koncept avatara - k avataru má takový člověk obvyklý vztah jako k nicku, který si sám zvolil
    CISTICZ
    CISTICZ --- ---
    KHALAVERA: hm, tak to nevim.
    ale je tam pasaaz s tema cosplay a tak.
    a jeste surplus < tam taky je solidni ulet

    torrenty nemam
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    na conech nevidim nic divnyho, to je stejny jak treba sraz sberatelu trabantu. v tom o cem jsme se bavili na zacatku jde o neco jinyho.
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    CISTICZ: pošli link na torrent a i původního filmu, to bych chtěl vidět
    CISTICZ
    CISTICZ --- ---
    >megacities rmx< doporucuju shlednout!
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    otaku a nerd si své alter ego hýčká a sžívá se s ním dlouhodobě
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    LOPIN: no já ale měl na mysli ten průnik avatara do fyzického světa a to opravdu jsou i ty karnevaly, ale jen dočasně a nezávazně a proto ne tak docela
    cony jako místo setkávání stejně "postižených" ale nejsou karnevaly - a právě ty jsem měl na mysli
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    KHALAVERA: to je podle me neco trochu jinyho, to by jsi uplne stejne mohl zaradit jakykoliv divadlo, karnevaly atd
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    v tom japonsku mají tyto změny identity naprosto solidní základy ve jejich folkloru, např. kabuki; jevy jako je cosplay a v extrémni podobě taky animegao (to jsou fakt převlečení lidé :) jsou pochopitelné hlavně v tomhle smyslu
    CISTICZ: vždyť říkám, že nás to minout... stejně jako nás minul fenomén bobos v podobě, v jaké existoval/existuje v americe
    CISTICZ
    CISTICZ --- ---
    KHALAVERA: nojo, paar, to je prave ono, podle me paar je nic
    musi byt urcita znatelna cast znama siroky verejnosti a pak je to teprve "neco" ne?
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    otaku už tady jsou, pár nerdů tohto stylu taky, ale je to jen okrajový fenomén... v této podobě nás to může klidně minout
    CISTICZ
    CISTICZ --- ---
    nevylucuje ;)

    nojoo a pockej az to dorazi k naam, to bude pekne
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    btw celé se to ještě komplikuje japonskou kulturou, kde to existuje už dááááávno dávníčko a dokonce v mnohem rozvinutější podobě, viz pojem otaku
    pravdu děl gibson, když říkal, že pokud chcete vidět, jak to bude vypadat v americe za deset let, zajděte to japonska... nedivil bych se, kdybych na to jednou narazil jako na Gibson's Law :)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    CISTICZ: opravdu myslíš, že se to vylučuje? ;)
    CISTICZ
    CISTICZ --- ---
    KHALAVERA: no spis nez kulturni bych rekl ze to poborilo moje paradigma! ;)) (btw. paradigma je velmi oblibene slovo v techto oborech, co? ;)) )
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    CISTICZ: culture shock? vítej! :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam