• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VIKNová média > kyberkultura, umění interaktivních médií, digitální média, transhumanismus

    jlbjlt     NoD     ciant     Institut intermédií     multiplace.sk     Lemurie

    rozbalit záhlaví
    PONKIE
    PONKIE --- ---
    MANCA: Diky, podivam se na to.
    MANCA
    MANCA --- ---
    PONKIE: Adam Greenfield, ale trochu vic general ne primo internet, myslim
    ale to se taky muze hodit...
    PONKIE
    PONKIE --- ---
    SUBTALK: Zajima me pohled uzivatele/obcana/mozna spolecnosti. Jde mi o trade off mezi novymi sluzbami, moznostmi a svobodou a soukromim.
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    SUBTALK
    SUBTALK --- ---
    PONKIE: a osobne, ktora perspektiva ta zaujima viac? ake (ne)vyhody to prinasa organizaciam alebo ake (ne)vyhody to prinasa prijemcom/spotrebitelom/uzivatelom? Lebo to je dolezite a ten ADAMMov Foucault by v tom mohol urobit zmatok :)
    PONKIE
    PONKIE --- ---
    SUBTALK: Nemam tady ted presnou osnovu doresenou s vedouci (delal jsem to uz pred rokem), ale ma to byt nejak takhle: Nejprve vysvetlim, co je to surveillance, jak meni soucasnou spolecnost.. pak to chci navazat na stale vetsi pouzivani internetu a to, ze lidi sverujou stale vice citlivych informaci bez uvazeni ruznym sluzbam (treba google, ktery indexuje kazdej email, kazde vyhledavani, chaty v googletalku atp.) a pak nejake zamysleni nad tim, jake jsou potencialni hrozby.
    Idealni by bylo, kdybych pak mel i nejake prakticke priklady, kde bych ukazal, jak se spojuje tohle pomale sebeodhalovani lidi na netu se ve spojitosti s korporatnim spehovanim.
    MARURA
    MARURA --- ---
    mozna by nekoho mohlo zajimat DEAF – Dutch Electronic Art Festival
    ADAMM
    ADAMM --- ---
    michel foucault, tedy...
    ADAMM
    ADAMM --- ---
    PONKIE: Dohlížet a trestat: kniha o zrodu vězení. Praha : Dauphin, 2000. 427 s. ISBN 80-86019-96-9
    SUBTALK
    SUBTALK --- ---
    PONKIE: takze interdisciplinarne :) ak sa ti chce, napis v kratkosti co si takto na prvy pohlad o e-surveillance myslis.
    mam nejake zaznamy, mozem ti ich posunut, ale najprv trochu specifikuj svoj nazor
    PONKIE
    PONKIE --- ---
    SUBTALK: medialni studia
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    MARURA: edisk.cz
    MARURA
    MARURA --- ---
    M0RF: a sakra..:))
    ale jo proc ne, ale muzu ti to tak jedine poslat do posty, neb web na kterej bych to mohla nahodit nemam:(
    SUBTALK
    SUBTALK --- ---
    PONKIE: a v akom vednom obore budes bakalarku obhajovat? pravo, ekonomie, social sciences, technika, filosofie?
    PONKIE
    PONKIE --- ---
    Hoj.. potreboval bych poradit. Zacinam psat bakalarku o nebezpeci surveillance pri pouzivani webu (chci se zminit treba o google etc.) a potrebuju nejakou literaturu k nakopnuti. Zatim jsem na Amazonu objednal dve knizky od Lyona. Muzete mi nekdo doporucit neco dalsiho, pokud mozno seriozniho? :-)
    M0RF
    M0RF --- ---
    MARURA: Tak se pochlub ne? ;) Ja bych si docela pocetl :)
    MARURA
    MARURA --- ---
    XFLARE: dik:)
    XFLARE
    XFLARE --- ---
    MARURA: gratulace
    MARURA
    MARURA --- ---
    DEKUJU ZA PRISPEVKY K DISKUZI NA TEMA KYBERPROSTOR A JEHO MAPOVANI, KTERA TU PRED NAKOU CHVILI PROBIHALA
    k memu(od rana) neutuchnuvsimu udivu mam za tu esej A+ (to je jako 1s*)
    :)))))
    MARURA
    MARURA --- ---
    :DDDD to je ULET :DD
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    REEFER: jj, jsou to krutoři, mě od nich dostává tahle neskutečnost: http://www.gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooogle.com/churchfuture.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam