• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VIKNová média > kyberkultura, umění interaktivních médií, digitální média, transhumanismus
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    JOHNY_V: děkuji za námítku, inspirovala mě k vážnému zamyšlení o tom, co o webu, není na webu...
    DHAA
    DHAA --- ---
    JOHNY_V: nic co si na webu nepřečteš... tím bych se moc neoháněl, to fakt není kritérium, byť to je třeba pravda. filtrace relevantních faktů a jejich komprimace do plynulého a srozumitelného projevu je neocenitelnou službou, zvlášť pro lidi jako já, kteří o těchhle věcech přehled prakticky nemají.
    JOHNY_V
    JOHNY_V --- ---
    ... aktivismus jako přiští téma, málo reflektující, malo utopický.. čekal sem větší rozbor utopie ze strany umění... jinak to šlo, nic co si na webu nepřečteš... mě zase potěsil týpek co upozornil na užitečnost jisté služby vs. dobou vtisknuté paranoii.. a pak i co do počtu značná redukce slova "komunita" ve svém důsledku přece jen dostavájící trochu lidštější a rovnější rozměr nežli jakási meta-komunikace ve formě statistik...
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    YMLADRIS: uff, imho neshrnutelná :) hlavně témata kritiky, soukromí, (ne)možnost obrany vůči těm trendům a vůbec kam to všechno spěje a tak :)
    promítnul jsem i tu Rogersovu křivku difuze inovací, na které ukazuju, kam zatím dospěl internet za svoji historii a velice mě potěšila slečna, která jako první položila přesně otázku, kterou jsem čekal... když víme, že se nacházíme někde uprostřed té křivky, jak se bude internet vyvíjet dál? :))

    částečně jsem odpověď na ni sepisoval už před pár dny tady: [ KHALAVERA @ web 2.0 je slozen z lidi - co jste dnes udelali pro jeho rozvoj .. a verite na nej vubec? ]
    SAIL_OR
    SAIL_OR --- ---
    mám z ní spoustu zápisků, tak je můžu zpracovat a nahodit ))
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    KHALAVERA: shrn diskusi
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    EFHA: nene, bohužel :) ale pokud kluci z Lemurie splnili slib, tak by někde v jejich archivu měla být ta, kterou jsem měl na Multiplace v Brně
    EFHA
    EFHA --- ---
    KHALAVERA: mas z toho podcast/webcast? :)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    SAIL_OR: děkuji :) diskuse, která pak proběhla, mě moc mile překvapila
    SAIL_OR
    SAIL_OR --- ---
    KHALAVERA: byla to hezká přednáška
    BARD
    BARD --- ---
    pokud by mel nekdo zajem, tak tohle vypisuju letos na UISKu.

    Josef Šlerka
    Současná sémiotika
    Kurs je zaměřen na úvod do současné sémiotiky s důrazem na sémiotiku orientovanou směrem ke kybernetice, teorii modelů a kognitivní vědě. Seminář bude veden převážně nad konkrétními, klasickými texty oboru (Peirce, Saussure, Ashby, Wiener, Quine, Davidson, Osolsobě, Eco, Klír-Valach) dostupnými především v češtině a angličtině. Cílem je osvojit si základní koncepty současné sémiotiky s přesahem k porozumění novými médiím a jeho znakovým prostředkům.

    Tématické okruhy, které budou probrány, jsou následující:
    Úvodní seznámení: Historický přehled (Peirce, Saussure). Význam. Kontext. Nekonečná sémiosis. Syntax, sémantika, pragmatika. Ikon, index, symbol. Peirce, Saussure, Jakobson.
    Ostenze: Definice ukázáním. Ukazování jako nultý stupeň sémiotiky. Komunikace vs. Jazyk. Triangulace.
    Komunikace: Shannonovo komunikační schéma. Problém kódu a kanálu. Komunikace a metakomunikace. Ostenze komunikace jako forma metakomunikace (internetové chaty). Multimedialita.
    Stručný úvod do kybernetiky: Základní pojmy. Definice rozdílu jako informace. Jazyk a hodnota jako systém rozdílů. Derridova kritika a pojem diferance. Transformace mezi systémy. Problém překladu. Izomorfie, homomorfie, izofunkcionalita.
    Modelování: Kybernetické modelován. Vlastní modely. Sémiotika jako sjednocená teorie znaku a modelování. Využít UML pro modelování sémiotických situací.
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    tak schválně... nakolik jste zběhlí v internetové pop kultuře :)

    http://www.break.com/index/internet-people.html
    CABOWITZ
    CABOWITZ --- ---
    ORX_QX: taky hledam nejakou divku na spolupraci co se tyce arduina... k dokonalosti te fotce chybi diody a cidlo na ... ehm...
    FISHEYE_100
    FISHEYE_100 --- ---
    ORX_QX:
    ja mam nahodou orx_qx moc rad, ma vzdycky pro cloveka mile teple slovo... zvlast ve foru transhumanismus
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    ORX_QX: pleteš si označované s označujícím
    ORX_QX
    ORX_QX --- ---
    hledam divku pro spolupraci na nejakych projektech s Arduinem.. foceni a tak

    ORX_QX
    ORX_QX --- ---
    KHALAVERA: podle toho co si tu v posledni dobe tvrdil o vycpelosti novych medii a podle tematu prednasky bys mel misto prednasejiciho prenechat nejakymu homelesakovi co se bude zrovna valet pred akropoli a akorat mu dolivat vino z krabicaku
    MARURA
    MARURA --- ---
    KHALAVERA: dekujemz za pozvani.to vypada tedy velice zaujimave...:-)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    přátele, kolegové, spolustranící

    chtěl bych vás pozvat na další instanci svojí přednášky o současném kulturním fenoménu tzv. amatérů, která bude opět aktualizována o nejčerstvější pohledy, kterak se pokusí zachytit ducha doby v jeho slepotě i prozíravosti a k tomu mi vybraná umělecká reflexe dopomáhej!



    Amatéři: Naplněná utopie?

    11|09|2007, 19:30 - 21:00

    Galerie CIANT


    http://www.ciant.cz/gallery/index.php?lang=en&node=110&id=23
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam