• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VIKNová média > kyberkultura, umění interaktivních médií, digitální média, transhumanismus
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    jistě, že to může být taky hnutí, ale vychází právě z víry ve výhodnost této metodologie
    ITSX
    ITSX --- ---
    KHALAVERA: jasne - imho open source jako hnuti: specialni druh gift culture, kdezto pragmaticka metodologie v produkci a distribuci funguje i mimo hnuti v komercni sfere ( po tom co se tak osvedcila )
    BARD
    BARD --- ---
    ad New Media, Old Media: jak se ti to libilo?
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    ITSX: a nechceš radši říct co "něco"? .)

    "pragmatická metodologie v produkci a distribuci" znamená, že jde o zohledňování metod motivované preferovaným (v tomhle případě otevřeným) vztahem producentů a konzumentů, resp. prozumentů, takže myslím, že si neprotiřečíme .)
    ITSX
    ITSX --- ---
    KHALAVERA: to rozhodne ne ... imho je to neco mnohem vic , vytvareni softwaru je lidska cinnost a ta je spojena s motivaci ...
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    já taky, ale to jen proto, že jsem tomu nikdy nevěnoval víc než 15 minut googlení a hledání v SAGE, jako předchvílí .)
    MIC_HAL
    MIC_HAL --- ---
    nebo o nich nevim
    MIC_HAL
    MIC_HAL --- ---
    ano, jen mam pocit, ze k tomuto tematu zatim moc dostupnych materialu neni.
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    samotného mě to zajímá, tak že na něco přijdeš, tak dej určitě vědět .)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    MIC_HAL: j, už jo... přesun desktopových aplikací na web
    KEPLIK
    KEPLIK --- ---
    Proste web jako platforma.
    MIC_HAL
    MIC_HAL --- ---
    Ano, od osobniho. Jako priklad z poslednich dnu me napada Adobe - spousti photoshop online, nemusis ho mit nainstalovany aby si mohl upravovat fotky? (aspon tak si to predstavuju). Google open social a jakykoliv weby2.0. Uz jen treba uschovne sluzby uživateli dovoluji dostat se ke svym datum z jakehokoliv pocitace. Nevim, je to srozumitelnejsi?
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    teda já ti vůbec nerozumím... jakože od osobního nebo jakého? nechceš odtrhnout televizní přenos od televizního přijímače náhodou? :)
    MIC_HAL
    MIC_HAL --- ---
    myslim to jako snahu odpoutat se od konkretniho pocitace.
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    web má tendenci odtrhnout se od počítače?
    MIC_HAL
    MIC_HAL --- ---
    Jo, ty nektery z tech textu jsem cetl a nektery znam z Korinkovych prednasek. Handbook of New Media ted ctu spolu s New Media, Old Media, ale zatím jsem se asi neprokousal k tomu co hledam. K tendencim webu (treba skrze API) k odtrzeni od pocitace, coby nastroje.
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    jsou to spíš historické vizionářské texty, ve kterých se poprvé zmiňují/navrhují technologie, kterým dnes říkáme nová média
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    MIC_HAL: ano, ale ty nejsou moc o webu
    MIC_HAL
    MIC_HAL --- ---
    Jo ted na to koukam, zmatlo me ze je to ve slozce winter 2006, jsou to teda ty texty z NMR 2003?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam