• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VIKNová média > kyberkultura, umění interaktivních médií, digitální média, transhumanismus
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    XCHAOS: ok, přijď neanonymně na AVU bojovat proti demýtizaci, na diskusi tam bude prostor a myslím to úpřimně
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KHALAVERA: anonymita na Internetu je mýtus. A proto je třeba bojovat proti demýtizaci.. :-)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    NOIK: :)) párkrát tam předvídatelně zazní slovo "anonymita"
    NOIK
    NOIK --- ---
    KHALAVERA: bude tam taky něco o fejk ídéčkách?:)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    UF0UN: U SHUR U HEV INUFF INTERNETS TO BAER KHALAVERA?!
    UF0UN
    UF0UN --- ---
    KHALAVERA? ON MY INTERNETS?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KHALAVERA: Mě nezbává, než na to reagovat tak, že mě stávající mýty o Internetu vcelku vyhovují, a rozhodně budu bojovat za jejich udržení a proti jakékoliv demýtizaci.
    CABOWITZ
    CABOWITZ --- ---
    no tak to je snad prvni "nabor" za ktery se musi platit... hh... :)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    tak ještě jedna pozvánka do digilabu :)

    Palo Fabuš - Internet: Pokus o demýtizaci

    Je internet kyberprostorem? Jaký je rozdíl mezi reálnou a virtuální komunikací? Zahltí nás amatéři? Je internet nástrojem demokracie? A je skutečně globální vesnicí? Uvažování o internetu jakožto kulturně-společenském fenoménu se od 90.let změnilo. Mnohé způsoby chápání tohoto nového média však přetrvaly, proto je třeba podívat se ně znova - s odstupem. Internet má sice krátkou ale prudkým vývojem vyznačující se historii. Dosavadní zkušenosti nám proto umožňují přehodnotit naděje (ale i obavy) vkládané do internetu v jeho počátcích.

    03/03/2008 17:30 (pondělí) DigiLab AVU

    Přednáška se bude konat na ochozu DigiLabu AVU a bude on-line přenášená na adrese: http://dl.avu.cz, kde bude i archivána.
    CABOWITZ
    CABOWITZ --- ---
    pro ty, kteri by se radi naucili pracovat v pure_datech se tento tyden otevira moznost navstevovat dve dilny...

    1. zacina ve ctvrtek 28.2. v 17:00 v DigiLabu na AVU

    2. s nazvem "ruseni klidu" zaciva v patek 29.2. ve 12:00 v institutu intermedii - lektor a.zemene. Rušení klidu je série lekcí, dílen a produktivních schůzek na téma tvorby multimediálních instalaci. Dílna je uvedena příklady řešení různých problémů. Je možné se seznámit od základu s vizuálním programováním v prostředí Pure Data, předpokládá se společná práce na tématu, výsledkem dílny je společná závěrečná instalace prezentovaná pro veřejnost v červnu. Od studenta je očekávána základní orientace v používání počítače. Předběžná znalost programování v PD nebo MAX MSP není nutná.
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    YBUKO: to si nevšímej :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Decentralizace.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MATHEW: jo, bylo to fakt k pláči, ale nebylo to teda způsobené dojetím, ale tím, že to byla fakt pitomost. prostě takový plovoucí reklamní billoard propagující tu výstavu.. navíc strašně malinký a strašně daleko.
    NOIK
    NOIK --- ---
    MATHEW: :))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MATHEW: ale houby, já tam postojím pár minut, možná desítek minut...vždyť bych zmrznul.
    MATHEW
    MATHEW --- ---
    XCHAOS: jen se nevymlouvej, deš si tam prostě poplakat
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MATHEW: jenže zase na druhou stranu, musím se dneska stavit v práci něco dodělat, a nemusím pokaždý jezdit domů tramvají, že jo...
    MATHEW
    MATHEW --- ---
    XCHAOS: mi neříkej že slza neukápne a po zádech ti nebudou jezdit vlny husí kůže z té čiré nádhery projektované na řeku jejíž vodou jsme tady všichni odkojeni! jó, to znám - člověk si říká, přece nebudeš, tondo, brečet, ale ono to tak nějak přijde samo, tváří v tvář tomu kumštu se člověk občas neuhlídá.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MATHEW: já se tam nejdu dojmout, mě zajímá jak je to udělaný a kolik lidí tam bude, a tak... prostě zvědavost.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam