• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VIKNová média > kyberkultura, umění interaktivních médií, digitální média, transhumanismus
    PARADAIKA
    PARADAIKA --- ---
    KHALAVERA: A Ty nakonec taky, že? ..nebo až někdy později? ;)
    BARD: Tak se budu těšit na pohovor i přednášky.
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    PARADAIKA: j, BARD tam učí :D
    PARADAIKA
    PARADAIKA --- ---
    BARD: Tak proč ta otázka? Že Ty máš nějaké zkušenosti... ;)
    BARD
    BARD --- ---
    coz o to, ja si taky myslim, ze je to dobry obor...
    BAREKULA
    BAREKULA --- ---
    PARADAIKA: schvaluju, myslim, že na UK co jsem slysela, je tenhle obor dobrej
    PARADAIKA
    PARADAIKA --- ---
    BARD: Protože znám nějaké lidi, co tam učí a myslím si o nich jen to nejlepší. Je to nový obor (třetí rok tuším), takže je to i možnost být u zrodu něčeho poměrně nového (doufám) a třeba i časem přispět k rozvoji oboru..v Čechách je pořád žalostně málo lidí, co se novým médiím věnují teoreticky. Navíc kde jinde než na nových médiích by Ti přednášeli lidé přes skype z Cornwallu a Singapuru? ;)
    BARD
    BARD --- ---
    to Paradaika: proc na nova media na FF UK?
    JINDRICH
    JINDRICH --- ---
    PARADAIKA: Ja take.
    PARADAIKA
    PARADAIKA --- ---
    Super, Khalavera, o víkendu se na to vrhnu. Kdyby Tě ještě cokoliv napadlo, tak jsem jedno velké uchoko :)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    nn, bbc ne :)
    Latoura jsem přímo nečetl, ale reflexe jeho actor network theory je součástí tohoto článku:

    Slack, Jennifer Daryl & Wise, J. Macgregor: Cultural Studies and Technology. In: The Handbook of New Media. Sage, 2002. p. 485-501

    což je mimochodem další čítanka, která by se ti mohla hodit
    PARADAIKA
    PARADAIKA --- ---
    A posloucháš BBC, že? ;) Pro první se vypravím na Filmovou vědu, ale tu druhou jsem zatím neobjevila..každopádně to vypadá jako to, co jsem hledala! Nečetl jsi taky náhodou něco od Latoura?
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    čtu Guardian .)

    pro rozhled v akademickém výzkumu nových médií bych pak asi doporučil čítanky jakou jsou

    Wardrip-Fruin, Noah – Montfort, Nick (eds.). 2003. The New Media Reader. Cambridge – London : The MIT Press.
    nebo
    Lister, Martin – Dovey, Jon – Giddings, Seth – Grant, Iain – Kelly, Kieran. 2003. New Media: A Critical Introduction. London – New York : Routledge.
    PARADAIKA
    PARADAIKA --- ---
    Díky... Jasně, že tam máme doporučenou literaturu, ale prokázání právě těch sociálněvědných znalostí, resp. rozhledu se počítá ;) Jde mi o to, čím se třeba Ty "udržuješ" v informační formě a co čteš..
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    ostatně v informacích o přijímačkách bys přece měla mít nějakou doporučenou literaturu
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    no tak jsou třeba akademické žurnály jako je New Media & Society, Television & New Media, ale to jsou spíš sociálněvědné publikace, které tam po vás určitě nechtějí, protože jde o odborné publikace, které vyžadují již určité (sociálněvědní) vzdělání... čekal bych spíš, že budou po vás chtít nějakou filozofickou reflexi nových médií, k tomu mě ale žádné časopisy nenapadají... jenom jednotlivé tituly, jinak docela pochybuju, že bys ty zmíněné teoretiky našla někde pohromadě v jedné publikaci - každý se věnuje zcela jiné oblasti
    PARADAIKA
    PARADAIKA --- ---
    Hlásím se na nová média na FF UK, takže žádám nejlépe časopisy, v nichž by se člověk dostal k myšlenkám teoretiků typu Manovich, Castells, Lessig.. (knihy nějaké mám, ale předpokládám, že je nestihnu načíst) a zároveň by v nich našel i aktuální "dění"...
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    PARADAIKA: nevím, co žádáš - jaká periodika máš na mysli a kam se hlásíš?
    PARADAIKA
    PARADAIKA --- ---
    Mela bych na Vas dotaz na telo ;) Potrebovala bych nekolik kvalitnich periodik oboru nová média. Pripravuju se na prijimacky a chtela bych nacist vetsi mnozstvi neceho pouzitelneho, nejlepe dostupneho z webu... Diky!
    CISTICZ
    CISTICZ --- ---
    FISHEYE_100: to jsou ty internety, ne ? ;)
    FISHEYE_100
    FISHEYE_100 --- ---
    Jinak se mi moc libi, jak se tady rychle aktualizuji loga, my ho jeste ani oficielne nepouzivame, a uz je tady :)))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam