• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VIKNová média > kyberkultura, umění interaktivních médií, digitální média, transhumanismus

    jlbjlt     NoD     ciant     Institut intermédií     multiplace.sk     Lemurie

    rozbalit záhlaví
    CAPITALD
    CAPITALD --- ---
    OTAKAR_KUBIN: to by se mi asi do 2.500 slov neveslo. zajimavej napad ale

    DANNIEL: premejslim s cim by sel facebook srovnavat. mozna s nakou seznamkou

    UF0UN: 4chan se zda zatim jako nejzajimavejsi napad

    diky vsem!
    UF0UN
    UF0UN --- ---
    napis o 4chanu jestli chces byt trendy
    DANNIEL
    DANNIEL --- ---
    co facebook? to je docela fenomen
    OTAKAR_KUBIN
    OTAKAR_KUBIN --- ---
    CAPITALD: tak v tom pripade srovnej second life a realnej zivot hele :)
    CAPITALD
    CAPITALD --- ---
    KHALAVERA: hmm, tak to sem prave nechtel. myslel jsem, ze mi tady nekdo poradi napaditej net art, hru, nebo program co vyzaduje interakci. to vsechno aniz bych si musel delat vlastni research. priznavam.

    podobenstvi youtube a televize napadne ale asi kazdyho. navic opisovani od Patricie z Jizni Karoliny nepodporuju)

    chtel jsem srovnat Samorost s takovejma tema hracima, role playing, knizkama ala hod si kostkou, ale prijde mi to nudny.
    EFHA
    EFHA --- ---
    any WEBSITE, CD ROM or INTERACTIVE PROGRAMME

    uplne na me dejchly 90s ted ;D
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    CAPITALD: vem si youtube a porovnej ho s televizí, na tom se dá hezky vyřádit
    a nějaká inspirace: http://jcmc.indiana.edu/vol13/issue1/lange.html
    CAPITALD
    CAPITALD --- ---
    AHOJ, zacinam pracovat na jednom projektu do skoly a zajima me, jestli mi pomuzete najit zajimavou case study. nejlepe takovou, ktera se da dobre pouzit na nasledujici zadani:

    You can choose any WEBSITE, CD ROM or INTERACTIVE PROGRAMME

    Describe the site, giving its organisational links and functions and any other
    factual information relating to it.

    Develop an analysis, from the perspective of yourself as a user,
    in which you critically evaluate the function of the site in terms of;
    interface,
    navigation,
    interaction.

    Compare the use of the site to its equivalent form in analogue/existing media.

    Locate particular aspects of your analyse to the issues which arise within
    the debates about digital technology and new media. i.e. the ‘user as author’,
    non-linearity as a new form of freedom of thought, hypermediacy as distracted
    mode of consciousness, the media is the message, etc.

    nemam velky prehled, ale chci pracovat na necem opravdu zajimavem, DIKY za pomoc!
    BEENYY
    BEENYY --- ---
    ted je na fildě týden vědy a je docela dobrej cyklus přednášek, kdyby měl někdo zájem, přesný rozpis najdete na:
    http://www.phil.muni.cz/music/article.php?story=20081110210944684
    XXANTENAXX
    XXANTENAXX --- ---
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    KHALAVERA: kdyby někoho zajímaly linky na pouštěná videa:
    http://docs.google.com/Doc?id=dfsq7b3q_139fk7ps6dp
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    GUCHA / GUČA 01
    9. 11. 19.00 // A4 – nultý priestor, Nám. SNP 12, BA



    Príďte sa pozrieť na prvý zo série neformálnych prezentačno-diskusných večierkov, ktorý sa odohrá v A4 – nultom priestore už túto nedeľu 9. novembra o 19.00.

    Cieľom novej série s názvom Gucha / Guča je vytvoriť príjemné a inšpiratívne miesto pre stretnutia a tvorivé projekty. Priestor zaplní plná guča nápadov a experimentálnych kultúrnych aktivít z najrôznejších oblastí: obrazy, zvuky, miesta, ľudia, technológie... Každý projekt predstavia jeho autori neformálnou prezentáciou alebo živou performance, po ktorej bude nasledovať voľná diskusia.

    Maxigas (HU) – Videotron robot
    Transformers Hacklab z Budapešti predstaví workshop, cieľom ktorého je postaviť pohyblivého robota s televíznou obrazovkou namiesto tváre. Užívatelia sa budú môcť prevteliť do robota prostredníctvom Skypu alebo iného druhu video streamu, ako aj ovládať jeho pohyby cez internet.

    Michal Kindernay, Lenka Dolanova (CZ), Gívan Belá (SK, BE) – When two rivers meet
    Ktorá rieka je krajšia, Vltava alebo Dunaj? Traja umelci sa snažia nájsť netriviálne spôsoby ako vidieť zvuky riek a porovnať rozdiely.

    Miloš Vojtěchovský (CZ) – Favourite Sounds of Prague
    Projekt Favourite Sound bol po prvýkrát realizovaný londýnskym zvukovým umelcom Petrom Cusackom v roku 1998, v rámci programu pre miestne nekomerčné rádio ResonanceFM. Úspešný projekt čoskoro prekročil londýnsku mapu a pokračuje v rôznych verziách na viacerých miestach sveta – po Chicagu a Pekingu teraz umelci nahrávajú a zhromažďujú na webe aj zvuky Prahy.

    Ľubozvučné konvalinky (SK) / performance
    Zvukovo-vizuálny atak. Projekt zaoberajúci sa zvukovými experimentmi, ktoré paralelne manipulujú až deštrukčne zasahujú do videoobrazu.
    FREYA
    FREYA --- ---
    BEENYY: hele studuju to taky na FF MU:)
    HOOKER
    HOOKER --- ---
    a co Digital Culture nebo Art, Time and Technology od Charlie Gere?
    celt jste nekdo od nej neco?
    PARADAIKA
    PARADAIKA --- ---
    KHALAVERA: Manovich ma M.A. z experimentalni psychologie, jak jiste vis.. A tohle lidi vzdycky trochu poznamena ;)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    PARADAIKA: a jak to souvisí s manovichem? :)
    PARADAIKA
    PARADAIKA --- ---
    KHALAVERA: Když já jsem asi zatížená na experimentální psychology ;)
    KHALAVERA: Pozvanka zni vyborne, jen ten cas --
    ALERT
    ALERT --- ---
    KHALAVERA: tak to je dobre, ze jsem ji objevil
    KHALAVERA: jj, dam si reminder
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    dovolte mi sobeckou pozvánku na famufest, jež se koná příští víkend :)

    Videopřehlídka: Internet náš každodenní

    sobota 8. 11., 19.00-20.00

    Nová jména, postupy a témata v internetovém umění posledních let naznačují, že tato málem do ztracena vyznělá oblast chytá druhý dech. Možná je ale lepší označení 'webové umění', protože na rozdíl od svých dnes již legendárních predchůdců z druhé poloviny 90. let, dnešní tvůrce nezajímá internet jako nové médium. Internet, nebo presněji právě web, je pro ně nativní platforma s vlastní kulturou, tradicí a svéráznými fenomény. Ve své tvorbě proto reflektují toto prostředí jak s ironií a humorem tak originálními vhledy do nezjevné povahy jinak všedních jevů. Videopřehlídka je součástí připravované přednášky o nové vlně internetového umění.
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    ALERT: je to docela široce přijímaná a použitelná teorie
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam