• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VIKNová média > kyberkultura, umění interaktivních médií, digitální média, transhumanismus
    KORINKOWICZ
    KORINKOWICZ --- ---
    Motorola se nám chce dostat pod kůži: Pracuje na chytrých pilulkách a digitálním tetování - SmartMania.cz
    http://smartmania.cz/...hce-dostat-pod-kuzi-pracuje-na-chytrych-pilulkach-a-digitalnim-tetovani-5028
    CABOWITZ
    CABOWITZ --- ---
    ROPEADOPE: ten smich je zly :-D
    ROPEADOPE
    ROPEADOPE --- ---
    stelarc on interface sex - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=zq1Kw3FGaA0

    Jen pro ten smích :)
    FISHEYE_100
    FISHEYE_100 --- ---
    DARKIE
    DARKIE --- ---
    kamaratka robi workshop:

    Miesto realizácie: Banská Štiavnica
    Termín: 5. - 15. august 2013
    Performance pre verejnosť: 10. august 2013 (počas trvania filmového festivalu 4 ŽIVLY)
    Prednášky lektorov: 5. august 2013
    Prezentácie návrhov: 15. august 2013

    Workshop vizuálnej tvorby organizovaný v rámci projektu Neviditeľná Štiavnica je kreatívnym zapojením nových (najnovších) médií a IT technológií do oblasti umenia verejného priestoru. Základom workshopu je programované umenie zasahujúce do oblastí virtuálnej reality, rozšírenej reality, interaktívnej práce s technológiou Kinect a pod. Niekoľkodňová sústredená práca s technológiami pod odborným vedením vyústi do interaktívnej vizuálnej performance , ktorá sa bude konať 10. augusta, počas trvania festivalu 4 ŽIVLY (7. - 11. august 2013). Okrem toho budú účastníci pracovať na návrhu technologického riešenia virtuálnej umeleckej tvorby vo verejnom priestore, prípadne vlastných umeleckých projektoch.

    Hlavný cieľ / výstup projektu pre verejnosť: interaktívna vizuálna performance vo verejnom priestore (centrum mesta,hlavná ulica alebo námestie).
    Počíta sa s večerným happeningom na viacerých miestach a priamym zapojením divákov s použitím technológie Kinect.

    Hlavný cieľ workshopu pre účastníkov: návrh technologického riešenia, ktorá by umelcom (hneď alebo v budúcnosti) umožňovala kreatívnu prácu vo verejnom priestore bez nutnosti fyzického zásahu. Výstup zároveň bude jednoducho dostupný širokej verejnosti (mobilné aplikácie, špeciálna webstránka a pod.)

    Prečo Banská Štiavnica?

    Centrum mesta Banská Štiavnica je pod drobnohľadom pamiatkovej ochrany, preto nie je jednoduché realizovať v ňom umelecké zásahy trvalého charakteru. Odpoveďou na toto obmedzenie môžu byť nové technológie, ktoré umožňujú kreatívne pracovať s priestorom aj mimo fyzickej reality.

    Umelci (vizuálni tvorcovia, programátori...) budú vyzvaní vytvoriť diela, ktoré sú síce zamýšľané pre konkrétny verejný priestor, no ich povaha je virtuálna. Cieľom je využitie čo najširšieho spektra možností nových technológií, ktoré umožňujú interaktivitu so širokým publikom (smartfóny, tablety, počítače).

    Ako bude workshop prebiehať?

    10-dňový workshop sa bude konať vo vybraných školských priestoroch v Banskej Štiavnici, kde budú mať účastníci k dispozícii lektorov, projektory, a potrebné technologické zabezpečenie.

    Workshop bude mať troch lektorov / ideových a technologických leadrov a 10 otvorených miest pre prihlásených dobrovoľníkov, účastníkov workshopu, prioritne mladých ľudí a študentov so skúsenosťami s pracou s technológiami. Lektorov sme vyberali z radov umelcov a odborníkov na danú oblasť.

    Každý lektor bude mať v úvode workshopu verejnú prednášku, na ktorej predstaví svoju prácu, skúsenosti a zámery s workshopom. Workshop uzavrie verejný blok prezentácií navrhnutých riešení a nápadov.

    Lektori:

    1. Matěj Smetana - lektor, konzultant pre umelecké a ideové zámery

    Matěj Smetana (1980) vyštudoval Fakultu výtvarných umení v Brne v ateliéroch maliarstvo a intermédiá a doktorát získal v Ateliéri monumentálnej tvorby u Jiřího Příhodu. Venuje sa najmä grafike, animáciám a komixu, ale vo výraznej miere pracuje aj s inštaláciou a objektom. Hlavným charakteristickým znakom jeho prístupu je výrazné konceptuálne myslenie, ktoré rovnako presvedčivo vyjadruje tak klasickými prostriedkami, ako aj novými médiami. Zaoberá sa témou náhody v umení, ktorá v jeho uvažovaní voľne prechádza do hľadania limitov či skrytých princípov za chodom sveta, čím pripomína vedecké bádanie.

    2. Boris Vitázek – lektor, konzultant pre umelecké využitie technológie Kinect

    Boris Vitázek (1989) je študentom Vysokej školy výtvarných umení. Jeho doménou je digitálna tvorba, ktorá vychádza z práce vo vizuálnom programovacom jazyku vvvv. V ňom prepája obraz so zvukom a s pomocou Kinectu dokáže tieto 2 zložky namapovať na interakciu s ľudským telom. Toto všetko sa deje na bázi jeho tvorby v oblasti vjingu, hudby a štúdia konceptuálneho umenia, vďaka ktorým rieši interaktívne práce ako komplexnú platformu v ktorej si tieto 3 zložky občas vymieňajú úlohy no majú rovnocennú pozíciu.

    3. odborník z partnerskej spoločnosti - lektor, konzultant pre praktické technologické možnosti (odborník v oblasti virtuálnej a rozšírenej reality, 3D, mobilných aplikácií...)

    Kto sa môže workshopu zúčastniť?

    Workshop je určený predovšetkým pre vizuálnych umelcov, VJ’s, programátorov, grafikov, architektov, študentov Vysokej školy výtvarných umení, študentov Fakulty architektúry STU a iných príbuzných odborov zo Slovenska i z Čiech.

    Hlavnou podmienkou je skúsenosť práce s vyššie definovanými technológiami a predbežný ideový zámer (ktorý môže byť sformulovaný v spolupráci s lektorom). Dôležité však je, aby účastník prišiel na workshop oboznámený s problematikou a mal predstavu, kam sa jeho práca bude uberať. Vítané sú aj viacčlenné pracovné tímy.

    Účastník sa podľa oblasti záujmu môže rozhodnúť, či sa bude sústreďovať viac na prácu s Kinectom (pod vedením Borisa Vitázeka), alebo sa rozhodne pre všeobecnú časť technologického riešenia platformy pre virtuálne umenie vo verejnom priestore (s ideovým leadrom Matějom Smetanom + konzultantom pre dané technológie).

    Čo účastníkov na workshope čaká?

    Okrem príležitosti pracovať s tímom odborníkov na dané technológie a skupinou kreatívnych ľudí, účastníkom workshopu poskytujeme ubytovanie, príspevok na cestovné náklady, príspevok na stravu a technologické vybavenie. Najlepší návrh bude odmenený zaujímavou cenou.

    Registračný poplatok za účasť na workshope je 50,- eur (pre študentov poskytujeme zľavnenú cenu 30,- eur).

    Prihláška

    Prihlásiť sa treba e-mailom do 1. 7. 2013. K prihláške pripojte svoje CV, portfólio (v prípade umelca) a krátky motivačný text, prečo sa chcete workshopu zúčastniť, aké sú vaše predstavy a zámery. V prípade záujmu o účasť uvítame priamu konzultáciu s lektormi. Účasť je potrdená prijatím registračného poplatku.

    Adresa pre prvý kontakt: diana@neviditelnastiavnica.sk
    www.neviditelnastiavnica.sk
    KORINKOWICZ
    KORINKOWICZ --- ---
    Mapa internetu

    Tyinternety.cz | Díky nelegálnímu botnetu vznikl nejúplnější snímek internetové aktivity
    http://www.tyinternety.cz/2013/05/14/clanek/diky-nelegalnimu-botnetu-vznikl-nejuplnejsi-snimek-internetove-aktivity/

    KORINKOWICZ
    KORINKOWICZ --- ---
    Lucidní snění a mořský koník

    Květnový večer koncertů a živých vizuálů z dílny Centra audiovizuálních studií FAMU. Práce studentů (a některých absolventů) se odvíjí od interaktivních spojení zvuku a obrazu a jsou žánrově rozprostřeny mezi elektronickou a noisovou hudbou. Z elektroniky přebírají kutilské postupy zvukové syntézy, z noise pak přichází energie a způsob zacházení se zvukovou masou. Vizuální podoba koncertů čerpá z estetiky live cinema a vizuálních experimentů. Důležitým místem je styčná plocha improvizace.

    https://www.facebook.com/events/513607588701032/
    JINDRICH
    JINDRICH --- ---
    Pěkná novinka
    Nešvarník
    http://www.nesvarnik.cz/
    GUMAGUAR
    GUMAGUAR --- ---


    Audiovize NTK a Galerie NTK
    vyhlašuje otevřenou výzvu k účasti

    ŠEDESÁT VTEŘIN DO MINUTY
    festival minutových videí

    Zapojte se do festivalu krátkých videí, který proběhne v rámci Noci v knihovně 2013 v Ballingově sále Národní technické knihovny 8. června 2013 od 19 hodin.

    Zašlete video na jakékoliv téma, jediným omezením je jeho délka.

    Odkazy ke stažení videa zasílejte do 20. 5. 2013 na e-mail tereza.velikova@techlib.cz s přiloženými informacemi (autor, název videa). Akceptujeme videa délky přesně 60 vteřin včetně titulků ve formátech .mov, .avi a .mp4.

    Výběr videí bude promítán v průběhu celé akce v Ballingově sále Národní technické knihovny.

    Noc v knihovně je součást projektu Pražská muzejní noc 2013.

    Těšíme se na vás!

    60 vteřin do minuty - Národní technická knihovna
    http://www.techlib.cz/cs/2522-60-vterin-do-minuty

    Účastníci obdrží odměnu - tričko nebo tašku s potiskem Dana Perjovského, případně DVD "Memory" z produkce Audiovize NTK.

    ---------------------------------------------------

    Audiovize NTK a Galerie NTK
    is announcing open call

    SIXTY SECONDS TO THE MINUTE
    festival of one-minute videos

    Participate on the festival of short videos, which will take a part during A Night at the Library 2013 (within Prague Museum Night), on Thursday 8th of June 2013.

    The only limitation is by the length of the video - exactly 60 seconds, including titles and credits.

    We accept .mov, .avi and .mp4 formats

    Send your video(s) (or links for downloading) to e-mail tereza.velikova@techlib.cz, together with info (your name, video title)

    Deadline 20. 5. 2013

    Participants receive presents - either t-shirt or textile bag with Dan Perjovschi's drawing or DVD "Memory" from Audiovize NTK production.
    FISHEYE_100
    FISHEYE_100 --- ---
    SNORRY: Smaž se.
    KORINKOWICZ
    KORINKOWICZ --- ---
    SNORRY: a zrovna tohle všechny zajíma :) něco přidej, ne? ;)

    třeba dneska je vernisáž dlouhodobýho výběru prací studentu CAS FAMU
    https://www.facebook.com/events/381568568624278/
    SNORRY
    SNORRY --- ---
    unbook :( hovno tady
    KINOKIO
    KINOKIO --- ---
    ZTOHOVEN: Svoboda, ekonomika, korupce
    DOX 4. 2. 2013 od 18:00 do 19:30


    Program s otevřenou diskuzí odpovídá na otázky:

    Co je svoboda a jaká se za ní skrývá filosofie?

    Budou s příchodem kryptoanarchie dále vznikat monopoly a může se také svobodný trh mimo kontrolu států stát obětí mezinárodních korporací?

    Jak si lze představit ochranu majetku, ochranu osobních práv, systém zdravotnictví a regulaci bank bez zásahu státu?

    Jaká je funkce měny Bitcoin, čím se liší od zlata a je její využití cestou, jak i těm nejchudším lidem dovolit dosáhnout na přijatelnou životní úroveň?
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    ahoj,
    házím spam, třeba se bude někomu hodit:

    Hledáme lidi, co nám vytvoří animované video + web + vizuální styl kampaně Světový humanitární den - více info zde:
    Otevřené výběrové řízení - projekt Světový humanitární den - HUMANITÁRNÍ POMOC a ROZVOJOVÁ SPOLUPRÁCE
    Otevřené výběrové řízení - projekt Světový humanitární den - HUMANITÁRNÍ POMOC a ROZVOJOVÁ SPOLUPRÁCE
    http://caritasczech.org/o-nas/nase-zpravy-a-clanky/otevrene-vyberove-rizeni-projekt-svetovy-humanitarni-den/#.UP1jTZBGODo.facebook
    KORINKOWICZ
    KORINKOWICZ --- ---
    zvu vas do sousedni diskuze od QR kodech ;)

    [ QR kódy - praktické použití, legrace a komunikace ]
    GUMAGUAR
    GUMAGUAR --- ---
    Srdečně zveme na komentovanou prohlídku výstavy umělce-světoběžníka Karla Dudeška, která se uskuteční v pondělí 10. prosince v 17 hodin v Galerii NTK. Umělec bude osobně přítomen, prohlídka proběhne v českém a anglickém jazyce.
    Vstup zdarma

    You are cordially invited to a guided tour to the exhibition of Karel Dudešek on Monday 10th of December at 5pm at the Gallery NTK. Artist will be present, speech will be held in Czech and English.
    Free entry

    http://www.facebook.com/events/394851330594660/

    OTAKAR_KUBIN
    OTAKAR_KUBIN --- ---
    OTAKAR_KUBIN:

    a ještě jednou, tentokrát zavěrečné setkání/konference



    Diskuzní mezioborové setkání nad elektromagnetickými, psychosociálními a kulturními aspekty neviditelných obrazů.

    Přednášející: Filip Pospíšil, Robert Horvitz, Jaromír Typlt, Petr Makeš, Martin Howse, Lukáš Jelínek, Ladislav Oppl, Ivan Cimbolinec, Terezie Zemánková

    12.12. 2012, 17-21 Imagosféra | TRANZITDISPLAY
    http://www.tranzitdisplay.cz/cs/node/735
    GUMAGUAR
    GUMAGUAR --- ---
    Karel Dudešek
    „Příklady / Examples“


    Termín výstavy 7. 12. 2012-30. 1. 2013

    Vernisáž 5. 12. 2012 v 18:00
    Tisková konference k výstavě 5. 12. 2012 ve 13:00

    Kurátoři výstavy: Petr Vrána, Milan Mikuláštík

    Galerie NTK
    Technická 6, Praha 6
    Otevírací doba: po-pá 10-18, so 10-16
    www.galerientk.cz
    Vstup zdarma

    Galerie NTK uvádí výstavu umělce-světoběžníka českého původu Karla Dudeška „Příklady / Examples“. Karel Dudešek se narodil v roce 1954 v Praze, vyrůstal ale v rakouském exilu. Po studiích ve Vídni a v Düsseldorfu působil jako profesor na londýnské Ravensbourne University a vídeňské Hochschule für Angewandte Kunst. Od sedmdesátých let se věnuje umění performance, v osmdesátých letech se stal jedním z pionýrů umění nových médií. Není mnoho českých umělců, jejichž tvorba významným způsobem rezonovala v mezinárodním kontextu. Karel Dudešek se opakovaně účastnil nejprestižnější světové přehlídky současného umění Documenta v německém Kasselu, po několik let fungoval jako klíčová postava nejvýznamnějšího novomediálního festivalu Ars Electronica v Linci. Důležitým aspektem tvorby Karla Dudeška je práce v kooperaci s jinými umělci. V roce 1978 spoluzaložil v Curychu umělecko-aktivistickou skupinu Minus Delta T. Mezi nejúspěšnější projekty skupiny patřilo několikaleté putování s pětitunovým kamenným monolitem (1979-1985), během kterého umělci postupně navštívili papeže Jana Pavla II., tibetského dalajlámu Tändzina Gjamcchu a šítského Ajatolláha Chomejního. V roce 1985 založil pirátské rádio, které po dvouletém pronásledování německou policí oficiálně představil na Documenta 8, čímž vytvořil první soukromou rozhlasovou stanici v SRN. Vtipným doplňkem výstavy byla také Dudeškova Kulturpolizei, samozvané policejní komando, které symbolicky zatklo několik významných umělců i samotného ředitele Documenty pro etické prohřešky v rámci uměleckého provozu. Největší společenský ohlas měla práce ve skupině Van Gogh TV, se kterou Dudešek vytvořil celou řadu projektů rozvíjejících fenomén interaktivní televize. Tyto byly opakovaně prezentovány na festivalu Ars Electronica a konečně vyvrcholily účastí na výstavě Documenta 9 pod názvem Piazza Virtuale. V centru Kasselu vzniklo improvizované studio, ze kterého bylo možno vstupovat živě do televizního vysílání. Zájemci měli možnost ovlivňovat výsledný tvar vysílání na dálku, ovládat studiové kamery či generovat zvuk pomocí vzdáleného přístupu přes telefonní přístroj, vkládat obrazové a textové příspěvky pomocí faxu a ISDN. Piazza Virtuale tak byla předznamenáním možností internetu a sociálních sítí. V roce 1996 se obdobná komunikační platforma vytvořená týmem Van Gogh TV, tentokrát za použití 3D technologií, stala součástí uměleckého programu Olympijských her v Atlantě. Dokumentace zmiňovaných projektů je součástí vůbec první výstavy Karla Dudeška v České republice. Karel Dudešek v současné době žije v Pekingu, kde se věnuje kurátorství i vlastní umělecké práci. Výstava představí také Dudeškovu současnou tvorbu a v neposlední řadě ukázky prací jeho otce, Karla Dudeška staršího, významného evropského uměleckého knihvazače. Výstava byla připravena za kurátorské spolupráce Petra Vrány a Milana Mikuláštíka a za přispění Dudeškových uměleckých souputníků Mika Hentze a Benjamina Heidelsbergera, kteří budou přítomni na zahájení.

    PALO_FABUS
    PALO_FABUS --- ---
    moje přednáška příští neděli na PAFu

    Přebytek možného a magnitudy nekonečna
    Každý v sobě skrývá sochu, aby ji vysvobodil, řekl Michelangelo. Pokud se
    zamyslíme, lze uvažovat o internetu velmi: Čím by byl pro umění, které by
    se obracelo? Metafyzicky - vlastně "internetovost"? Jsou "internetovější"
    než jiné? Pokud proč?



    Přebytek možného a magnitudy nekonečna | PAF
    http://www.pifpaf.cz/cs/prebytek-mozneho-a-magnitudy-nekonecna
    OTAKAR_KUBIN
    OTAKAR_KUBIN --- ---
    trochu nová média, trochu kyberkultura, trochu hybrid cities, trochu eko, trochu rádio

    Imagosféra – co vidí stroj a nevidí člověk
    Centrum pro teoretická studia AVČR, 29.11. 10:00
    zasedací místnosti FLÚ, Jilská 1, 1. patro.


    Jako jeden z výstupů umělecko-výzkumného projektu Imagosféra se ve čtvrtek 29. listopadu koná otevřený seminář v Centru pro teoretická studia AVČR.

    Obklopuje nás daleko více obrazů a zvuků, než jsme neozbrojenými smysly schopni vnímat. Vyvíjíme prototyp imagografu – přístroje, který rozšiřuje naše smyslové pole a umožňuje percepci některých vzduchem šířených analogových a digitálních dat (obrazových a zvukových signálů prostřednitvím Wi-Fi, BlueTooth, průmyslových kamer atd.). Prezentace obsahuje seznámení s problematikou bezdrátově šířených dat, například ekologických aspektů (elektrosmog). Dále ukázku z performance s použitím imagografu ve veřejném prostoru. Po ukončení přednášky proběhne společná procházka ulicemi Prahy s praktickým předvedením funkcí vyvíjeného přístroje. Jako host vystoupí Robert Horvitz, ředitel Open Spectrum Foundation, která prosazuje větší participaci veřejnosti v komunikačním prostoru. Prostřednictvím videozáznamu se k tématu vyjádří Martin Howse, britský konceptuální umělec a psychogeofyzik.


    http://cas.famu.cz/files/2012-11/121128211736.pdf

    [CAS] Centrum audiovizuálních studií FAMU – Imagosféra (2012)
    http://cas.famu.cz/?p=98

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam